fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Przychodzi w nocy. Patrzy, jak śpisz. I czeka… Lincoln Rhyme i Amelia Sachs powracają z kolejną mroczną sprawą.

Kiedy pewna kobieta zdaje sobie sprawę, że ktoś w nocy sforsował pozornie nie do zdobycia zamek w drzwiach jej mieszkania i poprzestawiał rzeczy osobiste, podczas gdy ona spokojnie spała, jest przerażona. To włamanie, jak dowiaduje się policja, stanowi przesłanie dla całego Nowego Jorku: oto nadchodzi nowy przestępca, który nie cofnie się przed niczym…

Do śledztwa zostają przydzieleni Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Szybko odkrywają, że genialny kryminalista nazywający siebie „Ślusarz” jest w stanie pokonać każdą blokadę i system bezpieczeństwa, jakie kiedykolwiek wymyślono. Jednak gdy lista jego ofiar zaczyna się wydłużać, siły policyjne odkrywają coś, co wydaje się być ogromnym błędem w rozwiązaniu jednej z poprzednich spraw Rhyme’a. Mężczyzna zostaje zwolniony z pracy konsultanta departamentu śledczego i staje przed trudnym wyborem: porzucić dotychczasowe zajęcie czy zaryzykować więzienie i rozwikłać tajemnicę Ślusarza, zanim ten zastawi na kogoś ostateczną pułapkę…

Kiedy niektóre wielkie nazwiska na amerykańskiej półce kryminalnej wykazują oznaki zmęczenia lub pośpiechu, gdy masowo produkują kolejne tytuły, Jeffery’emu Deaverowi nie można zarzucić obniżenia standardów. Jego dialogi i zwroty akcji w „Nocnym obserwatorze” są tak ostre jak zawsze.

„The Times” (Wielka Brytania)

Koniec końców i tak wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że nie ma pod słońcem drugiego takiego detektywa jak Lincoln Rhyme.

„Kirkus Reviews”

„Nocny obserwator” to kolejny superhit autorstwa tego bardzo płodnego mistrza, który od prawie czterech dekad nadal zachowuje tę samą zachwycającą czytelników magię! Kocham to i zawsze jestem gotów na więcej.

„Mystery nad Suspense Magazine”

Jeffery Deaver jest autorem wielu bestsellerowych thrillerów. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik, przez kilka lat współpracował z dziennikami „New York Timesa” i „Wall Street Journal”. Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na amerykańskiej giełdzie. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych twórców kryminałów – światową sławę przyniósł mu zekranizowany „Kolekcjoner Kości”, rozpoczynający obecnie już 15-tomowy cykl o Lincolnie Rhyme i Amelii Sachs.

Poprzedni

Cieszę się, że moja mama umarła

Następny

JAK WYCHOWAĆ DZIECKO NA FAJNEGO DOROSŁEGO

Zobacz również to: