fbpx
piątek, 23 lutego 2024

Cleo Wade w wieku 30 lat została okrzyknięta przez przez „New York Magazine” mianem „millennial Oprah”. Znalazła się na liście 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet Ameryki magazynu „Marie Claire” i 100 Najbardziej Kreatywnych Ludzi Biznesu pisma „Fast Company”. Jej książka „Mowa serca” ukaże się w Polsce 25 marca.

„Mowa serca” to zbiór tekstów które sprawiły, że Wade stała się w Stanach jedną z najbardziej lubianych twórczyń młodej generacji. Stworzyła swój własny styl, a nawet gatunek literacki, który łączy w sobie refleksje, mikropoezję i swego rodzaju mantry. Przekaz Cleo jest tak wyrazisty, że jej utwory docierają do szerokiego grona czytelników.

Wzrok przyciąga też forma graficzna „Mowy serca”– to czasami zdjęcie rękopisu, czasami kartka z notesu, a czasami tekst umieszczony na białym tle. Niektóre teksty rozciągają się na całe wersy, inne zamykają się w jednym zdaniu. Jednak nawet tyle wystarczy, żeby opisać miłość, smutek, radość czy pragnienia. Bo to ich właśnie w tej książce jest pełno.

Cleo Wade poprzez poezję, opowiadanie historii, sztukę uliczną i podnoszącą na duchu obecność w mediach społecznościowych propaguje pokojowe, przepełnione miłością i akceptacją podejście do świata. Autorka wierzy, że życzliwość jest czymś prostszym, niż się wydaje, że każdy z nas może być odważny, a wszyscy zasługujemy na miłość (szczególnie na tę własną).

Nie uważam, że książka musi zawierać wiele słów, aby była mocna. Musi po prostu zawierać właściwe słowa. <> ma wiele właściwych słów” – William Alexander, Amazon.com

Skarbiec niesamowitych mantr, wierszy, cytatów i ilustracji, które znajdują idealne odzwierciedlenie w codziennych sytuacjach życiowych” – Buzzfeed

Cleo Wade – artystka i poetka. Cleo mieszka w Nowym Jorku, gdzie zasiada w zarządzie The Lower East Side Girls Club, The National Black Theatre w Harlemie, a także w komitecie doradczym Gucci’s Chime for Change. Urodziła się i wychowała w Nowym Orleanie.

 

Poprzedni

Wielkanocne must have – apetyczny żurek w chlebie od Appetity

Następny

Stomicy a koronawirus. Jak odebrać sprzęt stomijny podczas domowej kwarantanny?

Zobacz również to: