fbpx
sobota, 13 lipca 2024

Bestseller „New York Timesa”

Popularnonaukowa Książka Roku magazynów „The Wall Street Journal”  i „Popular Science”

Przezabawnie zilustrowana, pełna humoru i poszerzająca horyzonty książka o technologiach, które mogą odmienić nasze życie… lub wszystko popsuć!

Doktor Kelly Weinersmith, uznana badaczka, oraz Zach Weinersmith, uwielbiany rysownik popularnego komiksu internetowego Saturday Morning Breakfast Cereal, przeplatając opisy własnych poszukiwań i wywiady z wybitnymi naukowcami, błyskotliwie opisują, co może nam (jakoś wkrótce) przynieść przyszłość.

„Jakoś wkrótce” to fascynująca książka o możliwościach rozwoju naszej cywilizacji. Przeczytacie w niej o windach kosmicznych, programowalnej materii, pożytecznych robotycznych rojach, drukowaniu 3D ludzkich narządów, tosterach zasilanych syntezą jądrową, rozszerzonej rzeczywistości, wydobywaniu surowców z asteroid, ulepszaniu ludzkiego mózgu, syntetycznej biologii, precyzyjnych lekach i nie tylko!

Przekonajcie się, co nas czeka, no, wiecie… jakoś wkrótce!

Opinie

„Pokochałem tę książkę tak bardzo, że wydrukowałem sobie w technice 3D drugie serce, żebym mógł ją kochać jeszcze bardziej” . – dr Phil Plait, astronom, autor bloga Bad Astronomy

„Uważam, że ta książka to mistrzostwo. Sam chciałbym taką napisać”. – dr Scott Aaronson, wykładowca informatyki kwantowej na Uniwersytecie Teksańskim w Austin

„Żartobliwa, a przy tym głęboka”. – dr George Church, Uniwersytet Harvarda

„Windy kosmiczne, asteroidy ze złotem, zasilane syntezą jądrową tostery – któż by przypuszczał, że nauka może być tak bardzo zabawna? No i kto by pomyślał, że zabawa może być tak naukowa? Jakoś wkrótce to pełna humoru, skłaniająca do refleksji i niezwykle pouczająca książka”. – Tim Harford, autor książek „Sekrety ekonomii” i „Messy”

„Kelly i Zach obiecali mi kryształową kulę, ale ich książka zapewnia o wiele większą frajdę i wiedzę niż wpatrywanie się w szklane okrągłe ustrojstwo. Jakoś wkrótce rozśmiesza i zupełnie niepostrzeżenie przekazuje solidną dawkę informacji o najbardziej zaawansowanych technologiach naszych czasów. Powinniście przeczytać tę książkę wcześniej niż jakoś wkrótce”. – Alexis Ohanian współzałożyciel portalu Reddit

Biografie autorów

Dr Kelly Weinersmith pracuje na stanowisku adiunkta Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Rice’a, gdzie prowadzi badania nad pasożytami zmieniającymi zachowanie żywiciela. Jest nie tylko uznaną badaczką, ale także popularyzatorką nauki – współprowadzi podcast Science… Sort Of, który plasuje się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych słuchowisk dotyczących nauk przyrodniczych. Artykuły Kelly można znaleźć na łamach takich magazynów jak „The Atlantic”, „National Geographic”, „Science” oraz „Nature”.

Zach Weinersmith jest rysownikiem popularnego internetowego komiksu dla geeków Saturday Morning Breakfast Cereal. Jego prace pojawiają się m.in. w magazynach „The Economist”, „The Wall Street Journal”, „Entertainment Weekly”, „Mother Jones”, „Discover Magazine”, „Forbes” oraz w Science Friday, Slate, na Boing Boing, na blogach Freakonomics i Radio Lab, na CNN.com i nie tylko.

Poprzedni

NOWE FILMOWE PRZYGODY W ŚWIECIE LEGO: STREFA THE LEGO® MOVIE™ WORLD W LEGOLAND BILLUND

Następny

Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce

Zobacz również to: