fbpx
niedziela, 21 lipca 2024

W sobotę, 28 marca po zimowej przerwie rusza nowy sezon w kultowym i najstarszym na świecie parku rozrywki LEGOLAND w duńskim Billund. Na dzieci i rodziców czeka mnóstwo nowości, tym razem nawiązujących do kinowego hitu „LEGO Przygoda”. Specjalna strefa THE LEGO® MOVIE™ WORLD o powierzchni 5 000 m2 oferuje trzy kolejki górskie, plac zabaw oraz pierwsze w Skandynawii Latające Kino. Po dniu pełnym emocji goście mogą przenocować w nowych tematycznych pokojach hotelowych razem z Emmetem, Lucy i innymi bohaterami z filmów LEGO Przygoda.

Przygoda w świecie LEGO

W nowopowstałej strefie THE LEGO® MOVIE™ WORLD dzieci znajdą wszystko, co widziały w filmach LEGO Przygoda. Będą mogły nawet położyć się na dwupoziomowej sofie Emmeta, kręcić filmy kamerą ze statywem lub spotkać się z potworami DUPLO®.

– Z niecierpliwością czekamy na otwarcie bram do świata LEGO® MOVIE ™. Będzie to bez wątpienia jeden z najbardziej ekscytujących obszarów LEGOLANDU z pełną ofertą tematyczną i trzema nowymi kolejkami górskimi skierowanymi do różnych grup wiekowych – komentuje Christian Woller, dyrektor parku.

3 kolejki górskie i Latające Kino

Jedną z trzech nowych kolejek górskich jest Pierwsze Latające Kino w Skandynawii. W trakcie jazdy, goście będą uczestniczyć w wyjątkowym seansie, oglądając ulubiony film w ciągłym ruchu na olbrzymim, półkolistym ekranie. Pojawią się również efekty specjalne np. podmuchy wiatru, mgła czy zapachy towarzyszące wydarzeniom w filmie.

– To kompletnie nowy rodzaj rozrywki. Duży ekran i ruszające się fotele sprawią, że goście staną się częścią filmu i dosłownie zostaną wciągnięci w świat kultowych klocków LEGO. W trakcie lotu goście udadzą się w podróż w przestrzeń kosmiczną, spotkają się z piratami, i doświadczą wielu innych znanych im przygód z Emmetem i Lucy – dodaje Christian Woller.

Dzieci będą mogły doświadczyć także niesamowitych przygód podczas jazdy w górę i w dół z 12-metrowej wieży Unikitty’s Disco Drop. O emocje i motylki w brzuchu zadba sama Unikitty z „LEGO Przygody 2”. Starsze pociechy mogą skorzystać z Apocalypseburg Sky Battle, latając w kółko samolotem na wysokości 18 metrów. Tutaj największą zabawą jest to, że dzieci same kontrolują, jak bardzo ich samolot rotuje. Może się okazać, że wylądują do góry nogami!

Ostatnią, ale nie mniej ważną atrakcją, jest nowy plac zabaw zaprojektowany jako statek kosmiczny i inspirowany postacią Benny’ego z filmów LEGO. Znajdzie się tam 10-metrowa wieża i dwie duże zjeżdżalnie.

Zamieszkaj z Emmetem i Lucy

W tym sezonie hotel LEGOLAND® udostępni sześć nowych pokoi tematycznych inspirowanych kinowym hitem The LEGO® MOVIE™, by dzieci jeszcze mocniej poczuły się częścią filmowego świata.

– Kolorowe pokoje tematyczne LEGO® MOVIE™ są bajkowym uzupełnieniem doświadczeń z filmowego świata LEGO. Po emocjonujących przejażdżkach na nowych kolejkach górskich w strefie THE LEGO® MOVIE™ World, mali goście będą mogli spędzić jeszcze więcej czasu razem ze swymi ulubionymi bohaterami: Emmetem i Lucy – mówi Christian Woller, dyrektor LEGOLANDU. I dodaje: Dzieci będą mogły podróżować po odległych galaktykach z Bennym na jego statku kosmicznym, zanurzyć się w tęczowe sny z Unikitty lub zostać mistrzem konstruowania i razem z Emmetem zbudować z klocków LEGO wszystko, co podpowie im ich nieskończona wyobraźnia. Dzięki temu wakacje będą jeszcze bardziej radosne i pełne przygód!

FAKTY – THE LEGO® MOVIE™ World

• Tematyka: THE LEGO® MOVIE™ WORLD jest ściśle tematyczną przestrzenią, mającą na przeniesienie gości do znanego im świata z filmów LEGO.
• Otwarcie: 28 marca 2020
• Powierzchnia: 5 000 m2
• Modele z klocków LEGO: 40
• Kolejki: Latające Kino, Unikitty’s Disco Drop, Apocalypseburg Sky Battle
• Plac zabaw: zawiera 10 metrową wieżę z dwoma zjeżdżalniami dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat
• Zdjęcia: będzie wiele możliwości robienia zdjęć, m.in. na dwupoziomowej sofie Emmeta
• Lokalizacja: nowa przestrzeń jest położona za strefą X-treme Racers, z wejściem zarówno ze strony Adventure Land, jak i Polar Land.
• Całość inwestycji: jak dotąd największa w historii LEGOLAND Billund.

 

Poprzedni

Twoja regeneracja przed nadejściem wiosny

Następny

Jakoś wkrótce

Zobacz również to: