fbpx
niedziela, 21 lipca 2024

Czy zdarza Wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą? Mózg podsuwa Wam milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący? Zaczynacie się stresować i coraz trudniej zatrzymać Wam gonitwę myśli? „Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas” to praktyczny poradnik, który dostarczy mnóstwo wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do rozwiązywania problemów, które go wywołały. Premiera 11 marca.

W języku angielsku „martwienie się” (worrying) ma również drugie, ważne znaczenie: oznacza nieustanne dotykanie czegoś, pocieranie – a także – pogarszanie sprawy. Można to porównać do sytuacji, w której dostrzegasz, sterczącą w swetrze nitkę. To naturalne, że chcesz coś z tym zrobić, chcesz za tę nitkę pociągnąć. Wczuwasz się w problem, mierzysz jego potencjalne efekty. Czy jest już bardzo źle? Co mogę z tym zrobić? Ale kiedy ciągniesz nitkę, zajmujesz się nią, zamiast podjąć działania, które pozwolą Ci naprawić szkodę, nagle okazuje się, że zniszczyłeś sweter.

Sarah Knight pokazuje, jak zapanować nad swoimi zmartwieniami – jak zaakceptować te, których nie jesteśmy w stanie kontrolować, i jak działać w sposób produktywny względem tych, nad którymi możemy sprawować kontrolę. Nazywa tę metodę „Zero Zmartwień” i opiera ją na koncepcji porządków umysłowych.

Dzięki lekturze „Jak uspokoić swoje myśli” przy następnym zalewie pytań „a co będzie, jeśli…” – niezależnie od tego, czy lęki te pozostaną teoretyczne, czy zmienią się w prawdziwe, realne problemy wymagające rozwiązania – będziesz wiedział, jak zastąpić te nieproduktywne, otwarte pytania takimi, które będą znacznie bardziej logiczne, realistyczne i umożliwiające działanie.

I co najważniejsze, będziesz wiedział, jak oddzielić swoje obawy odnośnie tego, co może się wydarzyć od działań mających na celu poradzenie sobie z problemem, kiedy rzeczywiście się pojawi. Ta książka pomoże Ci:

Przestać zamartwiać się z powodu tego, co jest poza Twoją kontrolą

ORAZ

Umożliwić sobie podejmowanie racjonalnych decyzji

ABY MÓC

Rozwiązywać problemy, zamiast pogarszać sytuację

Sarah Knight – pierwsza książka jej autorstwa, „Magia olewania” została jak dotychczas przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, a jej nagranie na TEDx o tym samym tytule obejrzano już ponad cztery miliony razy. Wszystkie książki z jej serii „poradników olewania” były międzynarodowymi bestsellerami – w tym „Ogarnij się”, która pozostawała na liście bestsellerów „New York Timesa” przez szesnaście tygodni. Teksty jej autorstwa pojawiały się też m.in. w „Glamour”, „Harper’s Bazaar” i „Refinery29”. Po rzuceniu pracy w korporacji, aby rozpocząć karierę „wolnego strzelca”, przeniosła się z Brooklynu w Nowym Jorku na Dominikanę, gdzie obecnie mieszka wraz z mężem, dwoma zdziczałymi kotami, które przygarnęła, i całą kupą jaszczurek.

 

Poprzedni

Pomadka matowa – Matt Lipstick Long Wear – AFFECT COSMETICS

Następny

Ocalić życie

Zobacz również to: