fbpx
niedziela, 19 maja 2024

Jesteś rodzicem? To zapewne zdarza ci się krzyczeć na swoje dziecko. Z bezsilności, zdenerwowania, z miłości. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” Carli Naumburg to pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże ci zostać spokojniejszym, szczęśliwszym rodzicem spokojniejszych, szczęśliwszych dzieci. W księgarniach od 16 września.

Pewnego wieczoru wyjątkowo wyczerpującego dnia doktor Carla Naumburg – z zawodu psycholog kliniczna, prywatnie mama dwóch córek – siedziała przed komputerem, przeglądając w sieci odpowiedzi na pytanie ,,jak nie krzyczeć na swoje dzieci”. Ponieważ nie znalazła zadowalającej jej, postanowiła sama zająć się fachowym zgłębianiem tematu. W końcu stworzyła książkę – esencjonalny, empatyczny, pełny praktycznych rad i wskazówek poradnik.

Rodzicielstwo nie jest łatwe. Bywa jednak szczególnie trudne, kiedy jesteśmy zestresowani i przemęczeni. W takich chwilach wystarczy drobiazg, aby wytrącić nas z równowagi. I zanim się obejrzymy, cały nasz spokój znika – jesteśmy wściekli, krzyczymy i trzaskamy drzwiami. Zdaniem Carli Naumburg to właśnie umiejętność zachowania spokoju jest pierwszym, i być może najważniejszym, elementem do zostania dokładnie takim rodzicem, jakim chcielibyśmy być. Kiedy jesteśmy spokojni, możemy lepiej przyjrzeć się sytuacji, przemyśleć dostępne opcje i dokonać najlepszego wyboru.

Możesz się nauczyć, jak rzadziej wybuchać i jak szybciej dochodzić do siebie, kiedy już ci się to przydarzy. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” pomoże ci zastanowić się, dlaczego puszczają ci nerwy oraz jakie sytuacje i bodźce do tego prowadzą. Dzięki lekturze poznasz swoje emocje oraz dowiesz się, jak sobie z nimi radzić. Nauczysz się, jak odczytywać sygnały, że coś cię zdenerwowało, jak to zaakceptować i jak przejść do działania. Carla Naumburg przedstawia jedenaście praktyk, które określa TRoNami: Technikami Rozluźniania Nerwów. Wśród nich cztery główne techniki to jednozadaniowość, sen, wsparcie i współczucie dla siebie. Zakładają one proste, drobne zmiany, które każdy rodzic może wprowadzić do swojego życia.

Polecane w książce nawyki i strategie nie tylko pomagają zostać cierpliwym i bardziej wyluzowanym rodzicem, sprawiają również, że poczujesz się ogólnie szczęśliwszy, bardziej produktywny, i skuteczniej zapanujesz nad innymi dziedzinami życia. Carla Naumburg jest zabawna, mądra, bezpośrednia – czytanie jej książki to przyjemność, kojąca rozrywka, przekłuwająca balon „misji rodzicielstwa”. Autorka często podkreśla: Wiem, jak jest. Wiem, że to wydaje się trudne, niepotrzebne, niewykonalne, głupie, ale uwierz mi – działa. I się nie myli.

Dr Carla Naumburg jest doktorem w dziedzinie psychologii klinicznej, specjalizuje się psychoterapii rodzin oraz mindfulness. W swojej pracy koncentruje się na problemie, jakim jest przeciążenie współczesnego rodzica, które jako mama dwóch córek, zna również z własnego doświadczenia.

Tytuł: „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko”
Autor: Carla Naumburg
Data premiery: 16.09.2020
Cena: 34,90
Liczba stron: 240
Wydawnictwo Muza

Poprzedni

Ostatni rozdział

Następny

„Styling for Sanctuary”, czyli trend domowego sanktuarium w interpretacji BoConcept

Zobacz również to: