fbpx
piątek, 14 czerwca 2024
  • Napisana z rozmachem meksykańska powieść gotycka, w której przeplatają się wątki miłości, grozy, nadprzyrodzonych mocy i lokalnych wierzeń.
  • „Przenosi do świata, w którym miłość zwycięża demony”. „The New York Times”
  • „Współczesna perełka gatunku i jeden z moich najulubieńszych tytułów tego roku”. Olga, Wielki Buk

W szponach demonów

Meksyk, rok 1823. Przeprowadzka do posiadłości San Isidro jest dla Beatríz spełnieniem marzeń o bezpiecznym domu. Aby móc tam mieszkać, ignoruje nawet plotki o śmierci pierwszej żony don Rodolfo Solórzano. Kiedy ten opuszcza posiadłość i wyjeżdża do stolicy, Beatríz zaczynają nawiedzać wizje i głosy.

Niewidzialne oczy śledzą każdy jej ruch. Szwagierka Juana nocą nie chce wchodzić do ich domu, kucharka pali tajemnicze kadzidła. Z pomocą przychodzi Andrés, młody ksiądz, który wykorzystuje swoje nadprzyrodzone umiejętności. Groza przeplata się z namiętnością, jednak żadne siły nie okazują się wystarczające, gdy do hacjendy powraca Rodolfo. Ciężar skrywanej prawdy prowadzi ich prosto do zagłady.

Isabel Cañas – meksykańska pisarka, historyczka literatury, tłumaczka, doktorantka w dziedzinie historii i literatury późnośredniowiecznego islamu. Mieszkała w Meksyku, Szkocji, Egipcie, Turcji i Jordanii. Zna dziewięć języków. Obecnie jej domem jest Nowy Jork

Poprzedni

Córka weterynarza

Następny

Jak radzić sobie na co dzień z łuszczycą?

Zobacz również to: