fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Gdy kończy się zapał do realizacji noworocznych planów, na ratunek przybywa Sarah Knight. Autorka kultowych antyporadników „Ogarnij się” i „Magia olewania” znalazła lekarstwo na przytłoczenie obowiązkami i porzucanie marzeń. Teraz dzieli się nim ze swoimi czytelnikami! „Get Your Sh*t Together. Ogarnij się – dziennik” w księgarniach od 13 lutego.

Początek roku to czas, w którym wiele osób regularnie obiecuje sobie, że wreszcie się ogarnie. Noworoczne postanowienia często spełzają jednak na niczym, gdy zaczyna brakować pomysłu na rozpoczęcie działań lub sił na mierzenie się z nierealnymi celami. Sarah Knight, ulubiona antyguru, podpowiadała już, jak dzięki metodzie „Zero Żalu” pozbyć się niechcianych obowiązków i zyskać czas na to, co naprawdę ważne. Teraz oddaje w ręce czytelników książkę, która pomoże im się ogarnąć i w praktyce zaplanować swoją drogę do lepszego życia.

„Get Your Sh*t Together. Ogarnij się – dziennik” to miejsce na zapisywanie swoich planów i marzeń, dzielenie ich na mniejsze zadania czy tworzenie przejrzystych list rzeczy do zrobienia. Nieważne czy potrzebujesz wsparcia w ogarnięciu spraw finansowych, codziennych niekończących się obowiązków, czy też w wygospodarowaniu czasu na przyjemności albo pracę twórczą – w tym dzienniku możesz przyjrzeć się różnym obszarom swojego życia… i trochę pobazgrać. Autorka wplata w to praktyczne ćwiczenia i techniki pomagające w stawianiu realnych celów i ustalaniu priorytetów zadań. Nie zapomina także o dowcipnych poradach i pomysłach na radzenie sobie z prokrastynacją czy perfekcjonizmem.

„Ogarnianie się nie oznacza napychania kalendarza tylko po to, by go zapełnić po kokardę.

Nie oznacza brania się w garść, robienia każdej rzeczy, którą masz na liście, a następnie robienia wszystkiego, co inni mają na liście, najlepiej na wczoraj.

Nie oznacza też poświęcania swojego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Oznacza to zarządzanie swoim kalendarzem i listą rzeczy do zrobienia w taki sposób, że to, co ma być zrobione, będzie zrobione, a Ty przy okazji nie zwariujesz.”

[fragment książki]

Sarah Knight – amerykańska pisarka przez lata związana z Nowym Jorkiem. W 2000 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Harvardzie. Przez kolejne piętnaście lat pracowała jako redaktor dla największych nowojorskich domów wydawniczych. W 2015 roku rzuciła pracę, która ją unieszczęśliwiała i postanowiła napisać „Magię olewania”, która od razu uplasowała się na szczycie amerykańskich list sprzedaży. Nie mniejszy sukces wydawniczy odniosła w Polsce, gdzie książka stała się jednym z bestsellerów 2017 roku. Obecnie Sarah pracuje jako wolny strzelec, redagując teksty dla autorów oraz wydawnictw. Mieszka z mężem w domu na Dominikanie. Ogarnęła się.

Autor: Sarah Knight Tytuł: „Get Your Sh*t Together. Ogarnij się – dziennik” Tłumacz: Magdalena Kaźmierczak Data premiery: 13.02.2019 Wydawnictwo: MUZA SA Liczba stron: 192 Cena: 36,90 zł

 

Poprzedni

Stróż krokodyla

Następny

Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski w walentynkowej sesji dla born2be!

Zobacz również to: