fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

Przesycony atmosferą starej Kopenhagi, pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller o skutkach pomieszania fikcji z rzeczywistością.

Pewnego dnia wczesnym rankiem starszy pan, Gregers Hermansen, idzie wyrzucić śmieci w  nieco zaniedbanej kamienicy w  centrum starej Kopenhagi. Na jednym z pięter zauważa uchylone drzwi. Zaniepokojony zagląda ostrożnie do środka, nagle potyka się i upada. Kiedy dochodzi do siebie, dociera do niego, że leży na zakrwawionym ciele młodej dziewczyny, która wynajmowała jedno z mieszkań wspólnie z współlokatorką.

Tak zaczyna się koszmar mieszkańców kamienicy. Śledztwo w  sprawie tajemniczego i  z pozoru pozbawionego motywów mordu prowadzi dwoje policjantów z kopenhaskiego wydziału zabójstw, inspektorzy Jeppe Korner i Anette Werner. Wkrótce okazuje się, że mieszkająca w tej samej kamienicy właścicielka domu, Esther de Laurenti, pisze kryminał, w  którym ofiara dziwnie przypomina zamordowaną dziewczynę. Policjanci stają przed nie lada zagadką do rozwikłania, tym bardziej, że tropy mnożą się i prowadzą w nieoczekiwanych kierunkach. Czy klucz do rozwiązania tajemnicy tkwi w  przeszłości właścicielki domu? Dlaczego napisana przez nią powieść tak inspiruje mordercę?

 

„Świetny! Trzyma w napięciu, nieprzewidywalny, skupiony na szczegółach!”.

Magasinet Liv

 

„Duńska branża kryminałów ma nową mistrzynię intrygi!”.

Berlingske Tidende

 

Katrine Engberg jest zaliczana do grona najważniejszych autorów powieści kryminalnych w Danii.

Format: 145 x 215 mm Stron: 400 Okładka: miękka ze skrzydełkami Wydawnictwo: Zysk i S-ka Tłumaczenie: Elżbieta Frątczak-Nowotny Wydanie: wyd. 1 ISBN: 978-83-8116-549-5 Sugerowana cena det.: 37,90 zł  

Poprzedni

Kozaki za kolano na wiele okazji

Następny

Get Your Sh*t Together. Ogarnij się – dziennik

Zobacz również to: