fbpx
sobota, 9 grudnia 2023

Szkoła potrafi być mocno wkurzająca: natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na uczniowskich błędach niż sukcesach, staroświeckie metody nauczania, konieczność nauki przedmiotów i faktów, które nie przydadzą się w prawdziwym życiu… A wszystko to musi się zacząć nierzadko nawet przed bladym świtem o 8 rano.

„Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać” to poradnik dla każdego sfrustrowanego ucznia nie tylko o tym, jak przetrwać najtrudniejsze momenty w szkole, lecz także jak odnieść w niej wymarzony sukces. To także niezwykle pomocna pozycja dla wszystkich tych, którzy myślą o edukacji domowej lub już z niej korzystają. W księgarniach od 23 lutego.

Jak było w szkole? Na to pytanie większość uczniów zgrzyta zębami. Bo odpowiedź jest często taka sama: było nudno, sztywno i powtarzalnie. Większość placówek edukacyjnych w niczym nie przypomina magicznego Hogwartu czy Alfea Academy z Sagi Winx. Chodzenie do szkoły często wiąże się dziś ze stresem i niechęcią.

Dlaczego w szkole jest tyle trudnych kartkówek i sprawdzianów? Jak przygotować się do nauki, by kosztowała nas jak najmniej wysiłku? Czemu mało który nauczyciel liczy się z Twoją opinią? Dlaczego w szkole jest tak mało miejsca na nonkonformizm? I jak spędzać czas poza szkołą, by nauka przychodziła łatwo i przyjemnie?

Mikołaj Marcela doradzi, jak na własną rękę przeprowadzić prywatną rewolucję edukacyjną. W książce znajdziesz setki rad, m.in.:

– jak każda porażka staje się szansą na odkrycie czegoś nowego;
– jakich narzędzi używać i jak tworzyć notatki, by wiedza sama została ci w głowie;
– jak przekonać rodziców, że godziny spędzone przy YouTubie są ważnym elementem twojej edukacji;
– jak uczyć się mniej, a osiągać więcej;
– jak zorganizować przestrzeń, w której siądziesz do nauki;
– jak zaplanować naukę, by wkuwanie do ważnej klasówki nie zmieniło się w torturę;
– jak sen, sport i jedzenie wpływają na naukę;
– jak odkryć, że uczenie się to super sprawa i naprawdę może mieć sens.

Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, ekspert w tematyce edukacji dzieci, a także autor tekstów piosenek. Wicedyrektor kierunków sztuka pisania oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jego książki Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku, Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem, Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start oraz Jak nie zgubić dziecka w sieci stały się bestsellerami i obowiązkowymi lekturami dziesiątek tysięcy rodziców w Polsce.

Poprzedni

GOLDENBOX No.42 - nowy rok, nowa Ty

Następny

Grona gniewu

Zobacz również to: