ŚWIAT SIĘ ZACHWYCIŁ POLSKIM WYNALAZKIEM. Smart Kid Belt


Smart Kid Belt

Smart Kid Belt to polski wynalazek, którym zachwycił się cały świat. To rewolucyjny adapter do pasów dla starszych dzieci, który w testach bezpieczeństwa rekomendowanych przez Unię Europejską osiąga lepsze parametry od niektórych topowych fotelików samochodowych. Obecnie Smart Kid Belt jest sprzedawany w 25 krajach w ilości setek tysięcy sztuk rocznie.

Rodzice pragnąc zapewnić dzieciom jak największe bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, kupują foteliki samochodowe lub boostery. Działają automatycznie i tradycyjnie jak inni rodzice, nie wiedząc, że Smart Kid Belt to rewolucyjny, polski wynalazek, który z powodzeniem może być stosowany zamiast drogiego fotelika samochodowego. Posiada wszelkie odpowiednie homologacje i zgodnie z europejskim certyfikatem bezpieczeństwa może być używany do przewozu dzieci o wadze od 15 kg. Przekonali się o tym rodzice z ponad 25 krajów, m.in. Unii Europejskiej, USA, Kanady, Japonii, Tajlandii, Tajwanu, Singapuru czy Korei Płd. Co więcej, spółka Smart Kid SA planuje debiut na rynku publicznym pod koniec 2020 roku .

Smart Kid Belt, jak każde inne urządzenie przytrzymujące, w tym foteliki, podlega pod regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Każde takie urządzenie przytrzymujące, by uzyskać homologację, czyli dopuszczenie do użytkowania, musi przejść te same testy dynamiczne, zgodnie z dyrektywami tego regulaminu. Dzięki temu łatwo porównać, jak dane urządzenie chroni lub nie chroni dziecko w razie wypadku samochodowego. Podczas testów rejestrowane są parametry: siły w odcinku szyjnym manekina, momenty w odcinku szyjnym manekina, przyspieszenie torsu manekina, przemieszczenie torsu manekina, ciśnienie dla lewej i prawej części obszaru brzusznego, przyspieszenie wózka badawczego. Testy Smart Kid Belt zostały przeprowadzone przy zastosowaniu najnowocześniejszej generacji manekinów zgodnie z wymogami nowego regulaminu nr 129 (iSize) Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.

– System Smart Kid Belt został przebadany według najnowszych wytycznych homologacyjnych, tak jak i inne dostępne na rynku urządzenia przytrzymujące. Analizując wyniki testów dynamicznych odwzorowujących proces zderzenia pojazdu, można stwierdzić, że dla większości z zarejestrowanych parametrów system Smart Kid Belt uzyskał lepsze wyniki w porównaniu do renomowanych fotelików samochodowych oraz potocznie zwanych „podstawek” – mówi dr inż. Artur Muszyński, ekspert ds. mechaniki zderzeń.

– Smart Kid Belt jest rodzimym wynalazkiem, który ma szerokie zastosowane i jest bardzo przydatny w wielu sytuacjach: w przypadku przewozu dziecka taksówką, autokarem, samochodem dziadków lub w przypadku rodzin wielodzietnych. Gdy z tyłu nie mieszczą się trzy foteliki, dzieci mogą siedzieć bezpiecznie na swoich miejscach, przypięte jedynie Smart Kid Belt. Dodatkowo adapter jest o wiele tańszy od fotelików samochodowych, kosztuje ok. 100 PLN, dzięki czemu odciąża budżet rodziny – dodaje Maciej Łuczak, członek zarządu Smart Kid SA.

Więcej informacji: https://smartkidbelt.com

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Sukienka Mary Jane od Nalu Bodywear w dwóch odsłonach!
Następny Wegański styczeń: świetna okazja do odkrycia nowych smaków! Veganuary