fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

Marka Lune die Miel to naturalne, francuskie miody o bogatych smakach, aromatach i właściwościach leczniczych. Kolekcja została właśnie wzbogacona o organiczny miód wielokwiatowy pochodzący z upraw ekologicznych. Produkt posiada europejski certyfikat Bio, co oznacza, że produkt został poddany wszelkim testom kontroli jakości wedle restrykcyjnych norm, uprawniającym do sygnowania produktu jako ekologicznego.

Każde opakowanie zawiera 250 gram miodu. Miód jest wyjątkowo słodki i ma delikatny kwiatowy aromat. Każde opakowanie wyposażone w dozownik „niekapek” dzięki któremu nakrętka pozostaje zawsze czysta, a konsument ma możliwość dokładnego odmierzenia słodkiego przysmaku.

Kiedy żywność można nazwać „bio”?

Całości dopełnia charakterystyczne logo marki w kształcie serca. Nowy miód wspaniale pasuje do kanapek, do musli, do twarożku, mleka, do wypieków i wszelkich deserów. Miód doskonale komponuje się również z herbatami i naparami z owoców suszonych. W okresie przeziębień stanowi część działań profilaktycznych i leczniczych. Ulubiony miód możesz teraz zabrać do pracy czy na rajd bez obaw, że słoiczek pobrudzi się lub potłucze w transporcie.

Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy, zwany potocznie miodem tysiąca kwiatów, pszczoły wytwarzają z nektarów zebranych z wielu roślin miododajnych kwitnących na polach, w sadach, lasach i na łąkach w tym samym czasie.

Miód z kwiatów wiosennych ma jasny kolor, przyjemny zapach i łagodny smak. Miód z nektaru kwiatów letnich jest znacznie ciemniejszy i ma bardziej zdecydowany smak oraz zapach. Dzięki łatwo przyswajalnym cukrom prostym wspomaga mięsień sercowy. Pomocny przy chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego. Osobom uczulonym na pyłki pomaga znosić i uodparniać się na alergie. Ze względu na łagodny smak, miód wielokwiatowy poleca się podawać dzieciom przy leczeniu grypy, przeziębień, chorób dolnych dróg oddechowych, a także profilaktycznie.

Marka Lune de Miel®:

Lune de Miel® to czołowa francuska firma pszczelarska i jeden z największych producentów miodu w Europie. Posiada ponad 5 800 uli w Prowansji i na zboczach Pirenejów. Pomimo, że wiele zmieniło się od czasu, kiedy w 1920 roku Yves Michaud zakładał firmę, jakość wyrobów pozostała taka sama. Miód powstaje w wyniku naturalnej pracy pszczół, bez sztucznej ingerencji. Jest zbierany przez pszczelarzy w tradycyjny, od lat taki sam sposób. Natomiast dzięki nowoczesnej technologii możliwy jest precyzyjny, stale kontrolowany proces wytwarzania miodu, który zapewnia mu niezmiennie najwyższą jakość.

Więcej informacji na stronie producenta: www.lunedemiel.fr

Cena:

Organiczny miód kwiatowy „Lune de Miel” (250 gram): ok. 16 zł

Miody są dostępne w handlu tradycyjnym, jak i nowoczesnym na terenie całego kraju.

Poprzedni

Naturalna pomoc dla skóry twarzy od Herbal Care

Następny

Zdrowa alternatywa dla produktów z piekarni, czyli zalety wypieku chleba w domu

Zobacz również to: