fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Dekoracja sali na wesele to nie lada wyzwanie, które często spędza nam sen z powiek. W tym wypadku warto poprosić o pomoc doświadczone osoby, które doskonale znają się na takich aspektach. Już od dłuższego czasu spotykane są na salach weselnych słoje szklane, które bardzo gustownie się prezentują. Jakie zalety ma ozdoba tego typu? Czy warto postawić na szklane słoje? Gdzie można je umieścić?

Ozdoba w formie szklanych słojów

Szklane słoje nie bez powodu cieszą się tak dużym uznaniem wśród sal i restauracji weselnych. To praktyczny dodatek, który występuje w formie pojemników, ozdobnych słojów, czy też szklanych wazonów. Na uwagę zasługują słoje szklane z korkiem, jakie dodają wnętrzu charakteru. Wielu specjalistów organizujących śluby wskazuje, że jest to podstawa do wykreowania tzw. lasu w szkle. Dekoracja ta już na stałe gości w domach weselnych oraz restauracjach.

Skąd wynika ta popularność? Przede wszystkim z faktu, że słoje szklane są swojego rodzaju małym ogródkiem, w którym stworzyć można mikroklimat dla niewielkich roślinek. Poza roślinnością spotykane są tutaj też inne dodatki – suszone ozdoby, mech reniferowe itp. To unikalne wazony, dzięki którym skomponujemy wyjątkowe i okazałe bukiety ślubne. Co ciekawe, z pojemników szklanych stworzymy świeczniki, które stworzą klimat we wnętrzu. Tak szerokie rozwiązania sprawiają, ze każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie.

Dekoracja na weselny stół

Jeśli zastanawiamy się, jak wykonać dekorację ze słoika szklanego, warto pamiętać o kilku opcjach. Przede wszystkim ozdobne słoje nie wymagają zbyt dużego zaangażowania, co daje nam wygodę. Słoiki wykorzystamy na świeczki. Pięknie zaprezentują się świeczki wciśnięte do słoja, co jest najprostszym sposobem na stworzenie oryginalnej i estetycznej dekoracji, na jaką każdy zwróci uwagę.

Nieco inną opcją jest umieszczenie małych świeczek na dnie słoika. Czasami zwykła szklana butelka doskonale spełni swoje zadania i sama w sobie sprawdzi się jako świecznik. Pomyślmy o ozdobieniu jej lakiem, farbą lub etykietą, co wpłynie na całkiem nowy charakter. Dzięki temu nawet zwykłe słoje szklane zamienią się w oryginalną dekorację, jaka zachwyci gości weselnych. Często wykorzystujemy słoiki jako wazony do kwiatów, co także designersko się zaprezentuje.

Słoje szklane są ciekawym pomysłem na ozdobę w domu weselnym. Organizacja wesela wymaga zadbania o każdy detal, co nie jest łatwym zadaniem. W tym przypadku niezbędna jest pomoc osoby, która zajmuje się dekoracją sali weselnej. Wyjątkowe słoje dodadzą wnętrzu przytulności i charakteru.

Poprzedni

Top 3 powieści obyczajowe stycznia 2022 roku

Następny

Pasek do spodni jako dodatek do stylizacji

Zobacz również to: