fbpx
sobota, 18 maja 2024

Najpopularniejszymi gatunkami literatury pozostają dzisiaj kryminały oraz fantastyka. Wierne grono fanów mają jednak także książki obyczajowe. Jakie powieści stanowią top stycznia 2022 r.? Co warto przeczytać w Nowym Roku? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

„Gdzie śpiewają raki” – Delia Owens

Pierwszą, godną polecenia książką obyczajową jest powieść Delii Owens – „Gdzie śpiewają raki”. Ta pozycja szybko trafiła na listę światowych bestsellerów. Jej akcja dzieje się w małym miasteczku – Barkley Cove – u wybrzeży Karoliny Północnej w latach 60 XX wieku. Pewnego dnia na tamtejszych mokradłach znalezione zostaje ciało przystojnego mężczyzny – Chase’a Andrewsa. To zdarzenie zaburza spokój mieszkańców sielankowego miasteczka. Szybko rozpoczyna się poszukiwanie winnych tej strasznej zbrodni. Podejrzenie pada na samotną Kyi’ę Clark, nazywaną przez miejscowych Dziewczyną z Bagien.

Chociaż fabuła powieści „Gdzie śpiewają raki” pasuje bardziej do kryminału, niż do książki obyczajowej, to jednak docenią ją fani starannych opisów przyrody, wzruszających momentów oraz filozoficznych przemyśleń. To wszystko niosą właśnie książki obyczajowe autorstwa Delii Owens.

„Dom nad jeziorem” – Tasmina Perry

Fanom historii miłosnych polecamy natomiast powieść „Dom nad jeziorem” Tasminy Perry. Czytając ją z pewnością każdy i każda z nas przypomni sobie, jakim uczuciem były te pierwsze motyle w brzuchu. Latem 1994 r. młody Jim spędza w Savannah ostatnie wakacje przed wyjazdem na studia.

Wtedy właśnie poznaje piękną dziewczynę – Jennifer Wayatt – córkę właściciela sąsiedniej posiadłości. Oboje zakochują się w sobie bez pamięci i byłby to świetny moment na zdanie „i żyli długo i szczęśliwie”, ale ich sielankę przerywa tragiczne zdarzenie.

Przez lata Jim nie myślał o wydarzeniach z 1994 r., aż nagle w 2008 r. jego szef zleca mu wykupienie domu nad jeziorem, w którym kiedyś mieszkała rodzina Jennifer. Czy powrót do Savannah pomoże uleczyć Jimowi złamane serce? Tego można dowiedzieć się tylko sięgając po książki obyczajowe Tasminy Perry.

„Ugly Love” – Colleen Hoover

Topowe książki obyczajowe stycznia 2022 r. to również powieść „Ugly Love” Colleen Hoover. Mogłoby się wydawać, że ta pozycja to klasyczne love story. Młoda pielęgniarka wprowadza się do mieszkania swojego brata i zaczyna nowe życie. Nie spodziewa się jednak aż tak dużych zawirowań, jakie przyniesie jej los. Nagle na jej drodze staje przystojny pilot Miles Archer i cały jej świat staje do góry nogami. Jak zakończy się ta historia? Tego nie zdradzimy, ale czytelnicy mogą liczyć na wiele wzruszeń.

Poprzedni

Huśtawka bocianie gniazdo – gwarancja świetnej zabawy w domu i ogrodzie

Następny

Wystrój sali na wesele - postaw na szklane słoje

Zobacz również to: