fbpx
sobota, 18 maja 2024

Na Pomagam.pl właśnie ruszyła zbiórka na Terapiobusa. Jest to część kampaniii społecznej Fundacji Terapia to NIE WSTYD. Celem akcji jest wsparcie zdrowia psychicznego, walka ze stereotypami oraz budowanie świadomości. Zebrane środki zostaną wykorzystane m.in. na przygotowanie pojazdu, paliwo oraz materiały edukacyjne.

Autorką Kampanii Społecznej Terapia to NIE WSTYD jest Anna Węgrzyn. Na co dzień pomaga w rozwiązywaniu problemów i realizacji celów. Certyfikowana coach ICC, mediatorka. Założycielka marki Zmiany w Życiu. Rok temu ruszyła pierwszym w Polsce Terapiobusem aby udzielać wsparcia psychologicznego.

Jakie są cele kampanii?

● Przeciwdziałanie samobójstwom dzieci i młodzieży.
● Uświadomienie dorosłym, jakie zachowania są przyczyną występowania w dorosłym życiu min: lęku przed odrzuceniem, lęku przed bliskością, lęku przed samotnością, niskiego poczucia własnej wartości czy braku samoakceptacji.
● Zwrócenie uwagi dorosłym jak bardzo dziecko potrzebuje ich uwagi – jak dzisiejsze przytulenie dziecka ma wpływ na jego przyszłość, relacje z innymi ludźmi.
● Słowa mają MOC – jak słowa i zwroty wypowiadane przez rodziców mają wpływ na przyszłe życie dziecka.
● Zwrócenie uwagi dorosłym jak ważny jest czas dany dziecku, pokazanie czym jest jakościowo spędzony czas.
● Stop agresji w rodzinie – stop przemocy fizycznej i psychicznej.
● Stop alienacji rodzicielskiej – zwrócenie uwagi na problem wykorzystywania dziecka w trakcie rozstania – jako „karty przetargowej”.
● Nauka świadomego rodzicielstwa.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/terapiatoniewstyd

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Poprzedni

SKÓRA WRAŻLIWA W PSYCHOLOGICZNYM UJĘCIU

Następny

Loteria życiowych szans. Stajnia w Pieńkach. Tom 4

Zobacz również to: