fbpx
sobota, 18 maja 2024

Jak wynika z badań połowa palaczy nikotyny myśli o rozstaniu się z nałogiem, ale ma z tym trudności. Dopomóc w tym mogą lekarstwa ułatwiające rzucenie palenia. Dlatego też warto jest postawić na Tabex.

Czym jest Tabex?

Tabex jest preparatem przeznaczonym dla osób, które pragną pozbyć się nałogu nikotynowego. Pomaga on w stopniowym odzwyczajaniu się od nikotyny bez odczuwania objawów odstawienia.
Substancją czynną tego leku jest alkaloid cytozyny. Środek ten można uzyskać, chociażby z nasion złotokapu Laburnum i jego działanie przypomina nieco nikotynę. Ma on działanie stymulujące oraz mocno oddziałujące na układ nerwowy, które prowadzi do wydzielania adrenaliny oraz powoduje wzrost ciśnienia krwi, jednocześnie hamując głód nikotynowy i eliminując jego objawy. Stopniowo wypiera on nikotynę z organizmu i powoduje odzwyczajenie od niej.

Dzięki stosowaniu Tabexu palacze odczuwają z czasem coraz mniejszą potrzebę dostarczania sobie nikotyny i z czasem ograniczają liczbę papierosów.

Jak działa nikotyna na organizm?

Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak naprawdę szkodliwy jest tytoń. Udowodniono, że dym uzyskiwany z niego stanowi mieszaninę ok. 7000 szkodliwych związków chemicznych, a wdychanie go wpływa na powstawanie 15 rodzajów nowotworów oraz wielu chorób kardiologicznych oraz związanych z układem oddechowym.

Palenie jest obecnie również niezwykle kosztowne. Policzono, iż paczka papierosów wypalana dziennie w ciągu 50 lat, kosztuje łącznie ponad 300 tys. złotych.

Choć niektórzy uważają, że nikotyna uspokaja, są oni jednak w błędzie. Faktycznie działa ona na organizm pobudzająco, ponieważ powoduje wyrzut dopaminy, przez co wprowadza w błąd osoby palące, którym wydaje się, że papieros powoduje u nich efekt uspokajający.

Natomiast prawdą jest, że brak nikotyny wywołuje u palaczy odczucie silnego rozdrażnienia i napięcia.

W jaki sposób stosować Tabex?

Tabex należy stosować doustnie, ale powinien być on zażywany wraz z właściwą dawką wody. Od pierwszego do trzeciego dnia kuracji należy przyjmować go po 6 tabletek dziennie, a potem zgodnie z ulotką powinno się zmniejszać ich ilość według zamieszczonej tabeli. Przedawkowanie Tabexu może wpłynąć na pojawienie się nudności, wymiotów, zawrotów głowy oraz skurczy.

Osoby, które pragną przeprowadzić kuracje za pomocą Tabexu, powinny zaprzestać palenia co najmniej 5 dni po jej rozpoczęciu. W jej trakcie nie mogą spożywać alkoholu. Czas przeprowadzonej kuracji powinien wynosić i 25 dni i nie należy go samodzielnie skracać ani wydłużać.

Poprzedni

Papierosy elektroniczne – co warto o nich wiedzieć?

Następny

Koniec z włosomaniaczymi błędami — zmień swoją pielęgnację włosów na lepsze!

Zobacz również to: