fbpx
sobota, 18 maja 2024

Zastępuje klasyczny papieros, ale w porównaniu do niego zachowuje czystość. Nic się w nim nie spala, a charakterystyczna chmurka jest efektem procesu, w którym płyn zamienia się w aerozol. Rynek e-papierosów od kilkunastu lat rozwija się prężnie, oferując wiele różnych produktów, dlatego początkująca osoba może mieć problem z wyborem. Oto przydatne informacje.

Powstały po to, by wspomagać w rzucaniu palenia. Sięganie po papierosy elektroniczne eliminuje używanie tych prawdziwych. Choć mają niewielką ilość nikotyny, ciągle trwają zagorzałe dyskusje dotyczące tego, czy są zdrowe. Jakie zatem warto wybierać i po jakie sięgać?

Jak działają papierosy elektroniczne?

Produkt ma wbudowaną grzałkę, którą użytkownik uruchamia podczas naciśnięcia przycisku. Podgrzewa ona znajdujący się w środku płyn do temperatury, która umożliwia stworzenie gazu i tym samym zmianę cieczy w aerozol. Dzieje się to szybko, gdyż grzałka potrzebuje około pół sekundy do osiągnięcia pełnej mocy. Podgrzany liquid jest rozrzedzany przez atomizer, a powstająca para wciągana do płuc za pomocą ustnika umieszczonego na samym końcu urządzenia.

Dym w elektronicznym papierosie jest znacznie słabszy i mniej drażniący niż ten, który powstaje w tradycyjnym produkcie. Tym samym zupełnie inaczej wygląda proces zaciągania. Powstałą parę powinno się wciągać do płuc bardzo powoli i w zdecydowanie większej ilości. Dzięki temu użytkownik osiągnie pełnię smaku oraz aromatów, a także moc aerozolu.

E-papieros – od czego zacząć?

Na początek dobierz rodzaj papierosa elektronicznego. Do wyboru masz modele otwarte i zamknięte. Pierwsze to rozwiązanie bardziej zaawansowane, w którym znajduje się wymienna grzałka. W ten sposób zbiorniczek na płyn może być napełniany liquidem w trakcie jego używania, ale grzałka szybciej się zużywa. Należy ją wymieniać co 2-3 tygodnie.
E-papierosy w systemie otwartym są nieco większe niż te, które stosują system zamknięty.

Cechą wyróżniającą system zamknięty jest funkcjonalność – oznacza to, że grzałka jest wbudowana i zamknięta wraz z liquidem we wkładzie. W momencie, gdy zużyjesz cały płyn, nie musisz go dolewać, tylko wymieniasz cały wkład. To dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie prostotę i wygodę użycia oraz początkujących. Dodatkową cechą systemu zamkniętego w elektronicznych papierosach jest to, że urządzenia te są bardziej kompaktowe i poręczne.

E-papierosy uchodzą za zdrowszą formę nałogu i są często promowane jako bezpieczne zamienniki klasycznych papierosów. Istnieją jednak badania wskazujące na zwiększone ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego w związku z obecnością aromatów i innych dodatków zawartych w e-papierosach. Sam podejmij decyzję dotyczącą swojego zdrowia – czasem kompromis jest jedyną opcją.

Poprzedni

Mam na imię jutro

Następny

Tabex ułatwia rozstanie z nikotyną!

Zobacz również to: