fbpx
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Od ponad 70 lat Wrangler wspiera ideę miłości i chęć każdego człowieka do życia w zgodzie ze sobą i własnymi przekonaniami. W ramach kolekcji Lato 2021 marka postanowiła wyrazić swoje poparcie dla ruchu PRIDE w kolekcji kapsułowej i podjąć współpracę z ILGA World – organizacją non profit, która wspiera społeczność LGBTQIA+ poprzez popularyzację informacji na jej temat i projekty badawcze oraz umożliwia różnym inicjatywom oddolnym zaprezentowanie swojego głosu w organizacjach międzynarodowych.

W kolekcji Wrangler PRIDE 2021pojawia legendarny motyw tęczy – inspirujący i jednoczący symbol społeczności LGBTQIA+, który symbolizuje dumę i równość. Oprócz niego wykorzystano również inny motyw, który pojawia się na ubraniach Wrangler od lat 70., ale w nowej odsłonie, uwzględniającej osoby transpłciowe oraz społeczność LGBTQIA+ o różnych kolorach skóry.

Limitowana kolekcja Wrangler obejmuje bawełniane koszulki, topy bez rękawów i bluzy z kapturem, w kolorze czarnym i białym, ozdobione wyrazistym symbolem tęczy na piersi. Na plecach każde ubranie ma podnoszące na duchu przesłanie z oryginalną tęczową flagę, zaprojektowaną przez Gilberta Bakera w roku 1978, która reprezentuje idee takie jak miłość, uzdrowienie i harmonię. Wypuszczeniu kolekcji towarzyszy kampania marki Wrangler w mediach społecznościowych z udziałem aktywistów i członków społeczności LGBTQIA+, którzy dzielą się inspirującymi słowami w kwestii odwagi i życia zgodnie z własnym „ja”.

ILGA World

ILGA World, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Transpłciowych i Interseksualnych to światowa federacja zrzeszająca ponad 1 700 organizacji z ponad 160 krajów i terytoriów, która wspiera mniejszości seksualne w walce o prawa człowieka. Stowarzyszenie zostało założone w roku 1978 i jest zarządzane przez wybierany przez członków 19-osobowy zarząd składający się z aktywistów, a jego celem jest reprezentowanie interesów mniejszości seksualnych na całym świecie. ILGA World to demokracja queer w akcji!
www.ilga.org | @ilgaworld

Wrangler

Korzenie marki sięgają roku 1904 i Greensboro w Północnej Karolinie. Wrangler narodził się w roku 1947 i rozpoczął swoją działalność od produkcji wytrzymałej odzieży roboczej dla kowbojów i ranczerów. Kiedy w latach 50. denim podbił serca młodego pokolenia, Wrangler szybko stał się synonimem młodości. Jest to jedna z pierwszych marek denimowych o pionierskim podejściu, która stworzyła przełomowy materiał – denim o splocie skośno-krzyżowym. Do najnowszych innowacji należy natomiast zaliczyć przyjazną środowisku technologię farbowania pianą Indigood™, która wykorzystuje o wiele mniej środków chemicznych i ogranicza zużycie wody do zera.

www.wrangler.com | @wrangler_europe #WranglerPride

Poprzedni

LETNI MAKIJAŻ W 3 KROKACH

Następny

Poznajcie Ferdka Żabę i jego muchy

Zobacz również to: