fbpx
sobota, 25 maja 2024

Orkisz spożywany głównie w starożytności był posiłkiem gladiatorów i zawodników igrzysk. Już sam ten fakt, wskazuje na bogactwo zawartych w nim substancji odżywczych, zapewniającym walczącym energię na długie godziny walki. Orkisz nie tylko reguluje nasz metabolizm ale i pomaga w produkcji hormonów, budowaniu silniejszych kości, polepsza krążenie, wspomaga system odpornościowy, trawienny, obniża poziom cukru we krwi oraz poziom cholesterolu.

Ziarno orkiszu jest niezwykle bogate w składniki odżywcze. Może zapewnić nawet 21 % dziennego zapotrzebowania na białko oraz 30 % dziennego zapotrzebowania na błonnik – i to w pojedynczej porcji! Co więcej, ziarno orkiszu zawiera również wysoką wartość mikro i makroskładników takich jak żelazo, miedź, magnez, fosfor, potas, cynk, selen, witaminy PP, B6 i kwasu foliowego. Orkisz zawiera też łatwo przyswajalny gluten. Jednym słowem orkisz to zdrowie na talerzu.

Marka Rolnik wprowadziła na rynek orkisz konserwowy w puszkach z funkcją Easy-open. Orkisz konserwowy Rolnik Vital pozwoli nam szybko przygotować wiele pysznych, bardzo zdrowych i sycących potraw dla całej rodziny – bez konieczności wielogodzinnego moczenia ziaren. Zboże obfituje w wysokowartościowe białko, węglowodany złożone, nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik, witaminy, sole mineralne oraz rodanid – substancję o właściwościach antybiotycznych. Prosty skład (wyłącznie orkisz, woda i sól) jest gwarancją naturalnego smaku i bogactwa wartości odżywczych orkiszu Rolnik Vital.

Cena w sklepie:

Orkisz Rolnik Vital (150 gram netto): ok.. 2,30 zł

Produkt do kupienia w handlu tradycyjnym, jak i nowoczesnym na terenie całego kraju.

Poprzedni

Najprościej – najsmaczniej! Pyszne naleśniki wegańskie – z produktów polskich producentów

Następny

Love Beauty & Planet – nowa marka z miłości do piękna i naszej planety

Zobacz również to: