fbpx
niedziela, 21 lipca 2024

W ciągu dnia, kiedy zapracowani wykonujemy wiele czynności, często zapominamy o regularnych posiłkach. Co więcej, w obecnej sytuacji, praca wielu z nas przeniosła się do domu i musimy jakoś zapanować nad nową codziennością. Rodzice stali się nauczycielami, a pracownicy wielkich firm odbywają liczne spotkania online. Nie jest łatwo połączyć dodatkowe obowiązki z codziennym przygotowywaniem pełnowartościowych posiłków.

Ma to wpływ na nasz metabolizm, który przez niedostateczne dostarczenie energii, znacząco spowalnia. Czy da się temu zapobiec? Oczywiście! Oto kilka łatwych kroków, jak do tego nie dopuścić.

Regularne posiłki

Na samym początku, dobrze jest ustalić rozkład dań w ciągu dnia. Jedni wolą rozłożyć je na 3 konkretne posiłki, a inni na 5 mniejszych, ale przyjmowanych częściej. Jest to bardzo indywidualna kwestia i każdy z nas powinien sam wyczuć, ile potrzebuje. Dobrym pomysłem będzie rozplanowanie menu posiłków. Możemy to robić z dnia na dzień lub zaplanować odgórnie – na cały tydzień. Dzięki temu, na spokojnie będziemy w stanie zrobić zakupy z wyprzedzeniem i unikniemy ciągłego biegania do sklepu. Jeżeli jednak, w ciągu dnia, zdarzy nam się nie zdążyć z przygotowaniem posiłku, a żołądek da znać, że już pora coś zjeść, to nie łapmy za słodycze. Wybierzmy zdrową opcję, np. musli czy kaszę w saszetkach od firmy Mixit. Dzięki małemu opakowaniu, które jest idealnie przygotowane na jedną porcję, możemy mieć je zawsze przy sobie. Dostępne w kilku wersjach smakowych, takich jak m.in.: jagody w ryżu, owoce leśne, czekoladowa mieszanka czy Dolce Banana.

Odpowiednia ilość białka w diecie

Kiedy już ustalimy częstotliwość naszych dań, skontrolujmy jakie wartości odżywcze pojawią się w posiłkach. Ważna jest ilość białka jaką spożywamy. Jest ono niezwykle ważne, gdyż pomaga nam zachować odpowiednią wagę i zapewnia uczucie sytości na dłużej.

Co więcej, buduje także nasze mięśnie i zwiększa tempo przemiany materii bardziej niż węglowodany lub tłuszcz. Znajdziemy go dużo w nabiale lub mięsie. Na rynku dostępne są także produkty z dużą zawartością białka. Dobrze jest mieć pod ręką, np. baton proteinowy, który poratuje nas, gdy poczujemy się głodni. Jednak pamiętajmy, by wybierać produkty o dobrym składzie. Idealnym wyborem będzie Proteinowa Mixitka, która zawiera 14g białka, ale także wysoką porcję błonnika. Batony proteinowe znajdziemy w różnych smakach, np. brownie czy słony karmel.

Zdrowa przekąska wyspa-kobiet.pl

Nawadniaj się

Bardzo ważnym elementem, który pomoże nam rozkręcić nasz metabolizm jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jednak musimy pamiętać, że słodkie napoje nie będą w tym wypadku dobrym wyborem, gdyż negatywnie wpłyną na nasz organizm. Ich wysokie spożycie może wiązać się z różnymi dolegliwościami, w tym z cukrzycą czy otyłością. Postawmy na wodę, która zapewni nam ugaszenie pragnienia, a dodatkowo pozytywnie wpłynie na rozruszanie naszego metabolizmu bez zbędnych cukrów. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie przełknąć czystej wody, to możemy dodać do niej, np. cytrynę. Zmieni ona smak, a my nie dostarczymy sobie zbędnych kalorii.

Zastosowanie powyższych rad, pomoże nam w dbaniu o odpowiednią kondycję naszego metabolizmu. Jeżeli dodatkowo dołożymy do tego chociażby lekki wysiłek fizyczny to bardzo szybko poprawimy nasze samopoczucie i stan na łazienkowej wadze!

Poprzedni

GREEN for skin – najlepsze z natury!

Następny

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butelki do pracy?

Zobacz również to: