fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Ostatnio większość czasu spędzamy w domach, brakuje nam wyjść na siłownię, czasu spędzonego ze znajomymi. Powoli staramy się wracać do rzeczywistości, choć nieco innej niż przed pandemią. Przebywanie w domu kojarzy się z brakiem możliwości aktywności fizycznej, tymczasem jest wiele sposobów na utrzymanie formy bez konieczności korzystania z siłowni.

Regularny sport

Podczas kwarantanny mogliśmy korzystać z wielu możliwości jakie daje nam Internet, między innymi były to ćwiczenia online. W uprawianiu sportu najważniejsza jest regularność. Wystarczy kilkanaście minut, ale rzetelnej pracy nad własnym ciałem, aby odwdzięczyło się ono wyglądem. Przed ćwiczeniami należy jednak pamiętać o zjedzeniu posiłku, który jest swojego rodzaju paliwem dla organizmu. Najlepszą energię dostarczą nam węglowodany, które znajdziemy m.in. w kaszach, makaronie (lepiej bez pszenicy, bo jest bardzo zmodyfikowanym zbożem), płatkach, czy nasionach roślin strączkowych.

Kolejnym ważnym składnikiem w diecie sportowca jest białko (to z niego zbudowane jest 20% tkanki mięśniowej). Wysiłek fizyczny przyspiesza metabolizm, przez co wzrasta na nie zapotrzebowanie. Jeśli ćwiczymy, powinniśmy regularnie jeść jajka, ryby, mięso, fermentowane produkty mleczne, warzywa strączkowe, a w szczególności fasole. Należy pamiętać również o posiłku po aktywności fizycznej, który zapobiega rozpadowi tkanki mięśniowej i wspiera proces regeneracji. Po treningu zalecane jest połączenie białka i węglowodanów, np. banan zmiksowany z jogurtem czy kanapki żytnie z jajkiem, twarogiem, łososiem, kurczakiem lub z pastą z ciecierzycy i dużą porcją warzyw. Nigdy nie możemy o nich zapominać.

Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu

Jest to bardzo ważny element w naszej aktywności fizycznej. Przed ćwiczeniami należy stopniowo wypić 2 szklanki wody lub innych płynów, pozwoli to na efektywny wysiłek. Podczas treningu wodę należy pić małymi łyczkami, co 15-20 minut. Wygodnym rozwiązaniem może być podręczna butelka filtrująca np. Dafi – jeden filtr zastępuje aż 300 butelek o pojemności 0,5 litra. Ekonomiczne, ekologiczne i wygodne rozwiązanie dla aktywnych.

Butelki Dafi dostępne są na sklep.dafi.pl

Poprzedni

Renee Pomaga znów w akcji!

Następny

GRAŻYNA TORBICKA ROZMAWIA... O KOBIETACH, Z KOBIETAMI, DLA KOBIET

Zobacz również to: