fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Pralka to jedno z najbardziej potrzebnych i użytkowych sprzętów AGD w domu. Jeśli ostatni raz kupowałeś ją kilka lat temu, na pewno dziś będziesz zaskoczony, jak zmieniły się te urządzenia. Nowoczesne pralki potrafią odświeżyć ubrania za pomocą pary wodnej, wyposażone są w ciche silniki, a także posiadają wewnętrzną cyfrową wagę do ważenia prania, dzięki czemu automatycznie dostosowują zużycie wody i czas trwania cyklu do ilości prania. Powyższe funkcje to tylko niektóre nowości, o których warto dowiedzieć się przed rozpoczęciem poszukiwań idealnej pralki dla siebie. Jaką pralkę warto kupić, czym kierować się przy jej wyborze?

Jaki model pralki wybrać?

Rozważając wybór nowej pralki warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę dwa parametry: rozmiar pralki i sposób ładowania. Decyzja o wyborze konkretnego modelu, zależy od powierzchni, w której będzie ona umieszczona. Na rynku dostępne są pralki:

• ładowane od frontu – są szersze niż modele ładowane od góry. Ich drzwiczki otwierają się na zewnątrz, na prawą lub lewą stronę. Dodatkowo wybierając taki model pralki, dzięki specjalnym łącznikom, można zamontować na nich suszarkę do ubrań.

• ładowane od góry- są one węższe od tych ładowanych od frontu, mają szerokość 40 cm. Idealnie wpasowują się w mniejsze wnęki. Należy jednak pamiętać, że chcąc je zabudować od góry, należy zostawić dodatkową przestrzeń do swobodnego otwierania drzwi.

Istotną kwestią jest także decyzja czy pralka ma być urządzeniem wolnostojącym, czy do zabudowy. Kupno pralki do zabudowy warto rozważać, kiedy dopiero urządzamy łazienkę. Próba dopasowania zabudowy pralki do istniejącego już wystroju może okazać się bardzo ryzykowna.

Pojemność pralki

Pojemność pralki to jedna z najbardziej kluczowych kwestii, które warto rozważyć przed jej zakupem. Na rynku dostępne są modele o pojemności od 4 do 13 kilogramów. W kategorii pralek ładowanych od góry model RTXS G384TM firmy Haier posiada najwyższą na rynku pojemność, aż 8 kg. Warto także dodać, że modele pralek marki Haier posiadają funkcję automatyki wagowej, która waży wsad automatycznie i precyzyjnie dobiera ilość wody potrzebą do danego załadunku. Samodzielnie określa również czas prania, cykl jest łatwiejszy do zaprogramowania, a rachunki za wodę i prąd niższe. Nawet jeśli rodzina jest nieliczna warto pomyśleć o zakupie większego urządzenia, ponieważ dzięki funkcji automatyki wagowej, pranie mniejszej ilości odzieży jest ekonomiczne, a w razie potrzeby można wykorzystać dużą pojemność bębna piorąc pościele, ręczniki czy koce. Ponadto pralki Haier posiadają możliwość skracania czasu najdłuższych programów, aby lepiej dopasować ich długość do preferencji użytkownika.

Klasa efektywności energetycznej

Klasa energetyczna pralki wyraża jej efektywność energetyczną. Im wyższy stopień w klasyfikacji, tym mniejsze roczne zużycie prądu. Najwyższą klasą energetyczną jest klasa A+++. Pralki firmy Haier mają oznaczenie energetyczne A+++ -40%, czyli zużywają do 40% mniej energii niż standardowe urządzenie z oznaczeniem A+++. Zaangażowanie firmy Haier w tworzenie nowoczesnych produktów, łączących luksus z dopracowaną konstrukcją oznacza, że wszystkie urządzenia są liderami w swojej klasie na rynku domowych urządzeń pralniczych.

Poziom hałasu

Na ten parametr warto zwrócić uwagę kiedy posiadamy małe dziecko, lubimy ciszę lub mieszkamy w bloku i nie chcemy zakłócać spokoju sąsiadów. Głośność oznacza się w decybelach. Im mniejsza liczba decybeli, tym pralka pracuje ciszej. Nowoczesne i innowacyjne pralki HW90-BP1439 oraz RTXS G384TM marki Haier posiadają silnik inwerterowy, który wyposażony jest w najnowocześniejsze oprogramowanie. Dba ono o najlepszą efektywność oraz jego wydajność zachowując przy tym najniższy pobór energii elektrycznej.

Jak wybrać pralkę wyspa-kobiet.pl

Nowoczesne funkcje dostępne w pralkach, na które warto zwrócić uwagę decydując się na jej zakup:

  • Funkcja Antibacterial Treatment (ABT) – spowalnia rozwój szkodliwych bakterii w pojemniku na detergent oraz w kołnierzu bębna. Dzięki ABT szuflada oraz uszczelka w pralce będą czyste, a Ty bez przeszkód będziesz mógł cieszyć się czystym i świeżym praniem bez szkodliwych bakterii.
  • Krótki program prania – bardzo praktyczna funkcja, którą warto mieć w swojej pralce. Na rynku dostępne są urządzenia posiadające ekspresowe, 14-minutowe programy prania. Dzięki nim w krótkim czasie można odświeżyć ubrania.
  • Funkcja pary Easy Iron – zapewnia nawet 80% mniej zagnieceń niż po tradycyjnym cyklu prania. Dzięki temu prasowanie jest znacznie łatwiejsze, a w przypadku niektórych tkanin okaże się zupełnie niepotrzebne.
  • Funkcja Instant Mix Technology – sprawia, że pralka wstępnie miesza detergent, jeszcze przed wlotem do komory prania. Rozpuszczony w ten sposób proszek lub płyn o wiele lepiej wnika pomiędzy delikatne włókna tkanin. Dzięki temu można prać skutecznie w 20⁰C, a nawet w zimnej wodzie.
  • Funkcja wykrywająca ilość piany – zbyt duża ilości piany utrudnia pranie i płukanie. Wyposażenie pralek w specjalny mechanizm kontroli pozwala dostosować parametry prania i nie dopuścić do zbytniego spienienia środka piorącego.
  • Funkcja prania higienicznego – dostępny w pralkach program prania w temperaturze 90⁰C pozwala na dokładne wyparzenie wszystkich tkanin, które tego potrzebują. Dzięki tej funkcji pozbędziesz się bakterii z pościeli, ręczników, bielizny czy ubranek dziecięcych.

Pralki Haier HW90-BP1439 i RTXS G384TM dostępne są w sieci sklepów Media Expert.

Haier HW90-BP1439 – cena: 1600
Haier RTXS G384TM – cena: 1400

Więcej informacji: www.haier.pl

 

Poprzedni

NOWOŚĆ! Crème Fraîche® de beauté. Krem w mgiełce

Następny

Wedlowskie pszczoły przykładem odpowiedzialności. Pasieka na dachu fabryki Wedla

Zobacz również to: