fbpx
czwartek, 30 listopada 2023

Zimą wiele osób obserwuje u siebie znaczne obniżenie nastroju. Niektóre z nas dopada  chandra lub nawet zimowa depresja. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy skutecznie rozproszyć złą aurę.

Zimowa depresja: jak jej uniknąć?

Oto kilka sposobów, aby pozbyć się zimowej depresji:

Oświetlenie mieszkania

Brak naturalnego światła o tej porze roku jest dotkliwy. Słońce sprzyja uwalnianiu melatoniny, czyli hormonu odpowiadającego za regulację rytmu dobowego. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się zimą w dodatkowe oświetlenie, które stanie się substytutem naturalnego oświetlenia i uzupełni jego niedobory.

Dieta

Zbilansowana dieta może okazać się naszym kluczem do dobrego samopoczucia. I to nie tylko zimą! Aby zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę, warto zadbać o dietę. Pomocne mogą okazać się tutaj różne suplementy i zestawy witamin.

Wysiłek fizyczny

Niestety, na wiele osób zima nie działa aktywizująco – wręcz przeciwnie. Nawet jeśli nie mamy ochoty wychodzić spod ciepłej kołdry, pamiętajmy, że brak ruchu bardzo nam szkodzi. Wystarczy umiarkowana, lecz regularna aktywność fizyczna!

Przykładem może być codzienny spacer przez 30 minut dziennie, który znakomicie niweluje symptomy depresji. Co istotne, taki regularnie podejmowany wysiłek poprawia ogólny stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Jeśli nie lubimy spacerować, możemy korzystać z możliwości, które oferuje nam zima: narty, łyżwy lub… sanki!

Spotkania towarzyskie

Choć wiele osób w sezonie zimowym nie ma ochoty na kontakty towarzyskie, warto jednak zmusić się do aktywności. Relacje międzyludzkie wzbogacają nasze życie, ożywiają nasz umysł i ciało. Spędzanie czasu z przyjaciółmi bywa najlepszym lekiem na depresję

 

Poprzedni

Przygotuj się na magiczne święta z HELIO!

Następny

Kozaki damskie - skórzane czy z eko skóry?

Zobacz również to: