fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

O tym jak problematyczne w niektórych sytuacjach bywa noszenie okularów korekcyjnych przekonał się chyba każdy, kto próbował utrzymać je na miejscu podbiegając do autobusu, bojąc się o nie podczas uprawiania sportu, poprawiając je na nosie w tracie upałów czy szykując się na szczególną uroczystość. Całe szczęście istnieje rozwiązanie, które skutecznie niweluje te niewygody – z pomocą przychodzą soczewki kontaktowe.

Wyraźne korzyści i komfort ze stosowania soczewek kontaktowych można odczuć zwłaszcza w trakcie letnich chwil spędzanych na świeżym powietrzu; są nieocenione podczas kąpieli słonecznych, na treningu, podczas joggingu czy spaceru promenadą w modnej parze okularów przeciwsłonecznych. Niezależnie od preferowanej formy wypoczynku, szeroki wybór rodzajów soczewek oraz ich liczne zalety sprawiają, że każdy z powodzeniem znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie, dobierając je w zależności od potrzeb.

Prawidłowy dobór soczewek kontaktowych zagwarantuje zarówno satysfakcję z ich użytkowania, jak i odpowiednio zadba o bezpieczeństwo i komfort oczu. Soczewki rozróżnia się głównie ze względu na czas ich użytkowania. Podstawowe rodzaje to szkła jednodniowe oraz miesięczne. Te pierwsze są produktem jednorazowego użytku do stosowania codziennie lub sporadycznie – na zmianę z okularami korekcyjnymi. Są wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają pielęgnacji ani płynów i pojemników do ich przechowywania. Dzięki sterylnemu opakowaniu zapewniają oczom najwyższy poziom higieny. Z kolei soczewki miesięczne będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które całkowicie chcą zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych. Zakłada się je każdego dnia po przebudzeniu i zdejmuje przed snem, a jedna para wystarcza na 30 dni. Wygodne i bezpieczne korzystanie z nich wymaga pewnej wprawy i konieczności przestrzegania kilku podstawowych zasad.

Dr Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express przypomina:

• Zawsze stosuj się do czasu użytkowania oraz sposobu pielęgnacji soczewek określonych przez producenta na opakowaniu.
• Przed dotknięciem soczewek czy oka, dokładnie umyj i osusz dłonie.
• Nie przemywaj soczewek ani pojemnika do ich przechowywania wodą – używaj do tego specjalnych płynów przeznaczonych do pielęgnacji.
• Aby uniknąć pomyłek, najlepiej zawsze zakładaj soczewki zaczynając od tego samego oka.
• Zanim założysz soczewki, sprawdź, czy nie są uszkodzone oraz czy na ich powierzchni nie znajdują się zabrudzenia. Upewnij się również, że soczewka nie jest wywinięta na drugą stronę.
• Soczewki zakładaj zawsze przed zrobieniem makijażu i wyjmuj je przed jego zmyciem.
• Skonsultuj ze specjalistą możliwość noszenia soczewek w czasie uprawiania różnych dyscyplin sportowych.
• Zawsze czyść soczewki wielokrotnego użytku zaraz po ich zdjęciu.

Na czas wakacji warto przekonać się o wygodzie jaką mogą zagwarantować soczewki. W przypadku stosowania jednorazowych szkieł kontaktowych, jedyne o czym musisz pamiętać, to założenie nowej pary, kiedy tylko ich potrzebujesz i oczywiście zabranie ze sobą odpowiedniego zapasu. Z tej okazji Vision Express przygotowało promocję na jednodniowe soczewki kontaktowe: przy zakupie 3 par kolejną dostaniesz gratis.

Jeśli rozważasz rozpoczęcie stosowania soczewek, przed pierwszym zakupem warto skorzystać ze wsparcia okulisty lub optometrysty, którzy przebadają wzrok i doradzą najtrafniejsze rozwiązanie, co do sposobu korekcji wady. Warto odwiedzić taki salon, w którym specjalista wykona profesjonalne badanie, zapewni dobór właściwych soczewek oraz wskaże, jak prawidłowo je zakładać i zdejmować. Na tego typu wizytę można umówić się we wszystkich salonach Vision Express. Do końca wakacji dopasowanie soczewek za 9 zł .

Poprzedni

Upiorne opowieści po zmroku /T.1/

Następny

Wszawica? To dzieje się tu i teraz!

Zobacz również to: