fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Dzień Dziecka to jeden z najweselszych dni w roku dla wszystkich pociech. To czas, w którym świat staje się bardziej kolorowy i słoneczny. Z okazji tego święta rodzice starają się przygotować dla swoich pociech wymarzone prezenty i spędzić z nimi więcej czasu. Pierwszy Dzień Dziecka w życiu niemowlaka to wielkie wydarzenie i przeżycie – szczególnie dla rodziców, którzy chcą podarować swojemu dziecku pierwszy z tej okazji prezent. Można zatem sprawić maluszkowi zabawki, które nie tylko przyniosą mu wiele radości, ale wpłyną pozytywnie na jego rozwój poznawczy. Warto postawić na zabawki sensoryczne!

Zabawki sensoryczne – wspieraj rozwój maluszka

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka tego, co najlepsze pod każdym względem – również zabawek. Dlatego też stara się wybierać produkty bezpieczne i ciekawe. Warto także, aby pełniły one jeszcze jedną ważną funkcję – pozwalały rozwijać się maleństwu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. W pierwszych miesiącach życia zmysły u dzieci dopiero kształtują się, dlatego też należy je odpowiednio stymulować. Hitem ostatnich lat są zabawki sensoryczne, które przede wszystkim pozytywnie wspierają rozwój poznawczy dziecka. Ich głównym zadaniem jest oddziaływanie na zmysł: wzroku, dotyku, słuchu oraz ich stymulowanie. Zabawki sensoryczne wyróżniają się ciekawymi fakturami (do ich produkcji wykorzystuje się specjalne materiały), mają kontrastowe kolory, zawierają świecące lub błyszczące elementy, wydają ciekawe dźwięki. Nie tylko uatrakcyjniają one zabawę, ale również pomagają budować umiejętności odbierania i rozumienia bodźców ze świata zewnętrznego.

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka – czyli pierwszy Dzień Dziecka

Kontrastowa karuzela pluszowa z pozytywką SENSORY TOYS marki Canpol babiesto zabawka, która idealnie wpisuje się w aktualne trendy rozwojowe dotyczące wychowania dzieci. Sprzyja integracji sensorycznej maluszka i wspiera jego rozwój już od pierwszych dni życia. Dziecko widząc kręcące się, kontrastowe (czarno-białe) obrazki będzie nimi zaciekawione, a duże geometryczne, czerwono-białe wzory pozytywnie wpłyną na ćwiczenie zmysłu wzroku. Karuzela motywuje również maleństwo do ćwiczenia sprawności ruchowej, gdy maluch wyciąga dłonie i próbuje dosięgnąć zabawek, które nad nim wiszą. Zabawka posiada 12 melodyjek działających uspokajająco i pozwalających szybciej zasnąć dziecku. Dodatkową atrakcją jest duże lusterko, w którym dziecko może przeglądać się. Dwustronne elementy na magnes zostały zaprojektowane w taki sposób, aby „rosnąć” wraz z dzieckiem, ponieważ kiedy jest ono starsze można odczepić poszczególne elementy i podać je dziecku do zabawy.

Wiek: 0+

Cena: 135 zł

Książeczki także świetnie sprawdzą się jako zabawki sensoryczne. Można je pokazywać maluszkom i opowiadać, co się na nich znajduje, ucząc je nowych słów, a dodatkowo, te materiałowe, są bezpieczne i bardzo miłe w dotyku. Świetnym wyborem będzie pluszowa, kontrastowa książeczka edukacyjna SENSORY TOYS. Działa ona stymulująco na rozwój pociechy, a także pozwala poznawać różne faktury materiałów – wzbudza zaciekawienie i zainteresowanie maluszka na dłuższy czas. Książeczka utrzymana jest w wyraźnych, kontrastowych barwach (czerwieni i czerni), które niemowlę rozpoznaje jako pierwsze, dzięki czemu już od pierwszych dni może ono stymulować zmysł wzroku, pobudzać wyobraźnię i umiejętność koncentracji. Książeczka posiada gryzak, piszczek, grzechotkę oraz elementy szeleszczące i liczne tasiemki, które umożliwiają nabywanie nowych umiejętności, od ćwiczenia chwytu do stymulacji zmysłu dotyku i słuchu. Położona w zasięgu wzroku maleństwa książeczka kontrastowa w naturalny sposób będzie zachęcać malucha np. do podniesienia główki czy prób chwycenia. Dodatkową atrakcją jest ukryte lusterko – każde dziecko lubi przeglądać się i obserwować swoje odbicie. Książeczkę możemy używać w łóżeczku, wózku, a także postawić samodzielnie na macie.

Wiek: 0+

Cena: 40 zł

Kontrastową karuzelę podróżną do wózka/fotelika SENSORY TOYS można przypiąć do dziecięcego fotelika, wózka, nosidełka, dzięki czemu umili każdą wycieczkę czy spacer. Jest ona idealna dla maluszka tym bardziej, że niemowlaki nie wykazują jeszcze na pierwszym etapie dużego zainteresowania światem zewnętrznym. Przenośna karuzela wyposażona jest w dzwoneczek, elementy szeleszczące oraz grzechotki, przyciągające uwagę i pobudzające najważniejsze zmysły maluszka. Dodatkową atrakcją są dwa lusterka, w którym dziecko może się przeglądać. Co ważne, karuzelę można także połączyć z kontrastową matą sensoryczną marki Canpol babies.

Wiek: 0+

Cena: 52 zł

Spacer z niemowlakiem to obowiązkowa pozycja w codziennym harmonogramie rodziców. Na początku, kiedy przesypia on większą część spaceru, rodzice nie muszą obawiać się, że dopadnie go znudzenie czy rozdrażnienie. Jednak, kiedy maluszek jest większy, warto zaopatrzyć się w zabawkę, która zaciekawi go i umili spacery. Idealną propozycją będzie kontrastowa zawieszka do wózka i fotelika SENSORY TOYS. Dzięki możliwości montażu na dwa sposoby można ją w łatwy sposób przypiąć zarówno do wózka, jak i do fotelika samochodowego. Wykonana została z miłego w dotyku materiału o różnorodnej teksturze. Doskonale stymuluje rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej dziecka. Zabawka kryje wiele niespodzianek, które zajmą malca na długi czas. Posiada dzwoneczek, grzechotkę oraz elementy szeleszczące, bezpieczne lusterko i gryzaki elastyczne. Zawieszka służy niemowlęciu w pierwszych miesiącach życia i pozwala stymulować do rozwoju zmysł wzroku, dotyku i słuchu. To idealna zabawka, która uatrakcyjni spacery, podróż samochodem i zapewni maluszkowi wiele przyjemności, dobrej zabawy i edukacji.

Wiek: 0+

Cena: 40zł

Najlepszą zabawką dla niemowlaka, będącą inwestycją w jego rozwój, jest mata edukacyjna. To idealne miejsce do rozwijania możliwości motorycznych i poznawanie różnych elementów. Zabawki rozmieszczone na macie oraz na pałąkach nad nią są bodźcami pobudzającymi do aktywnego poznawania świata i rozwijania zmysłu słuchu i dotyku. Propozycją, którą warto wziąć pod uwagę, jest kontrastowa, sensoryczna mata do zabawy SENSORY TOYS. Jest ona idealna dla maluszków już od pierwszych miesięcy życia. Biel z czernią i czerwienią tworzą kontrasty, które działają stymulująco na pracę mózgu. Skupiając się na poszczególnych wzorach w kontrastowych kolorach maluch pobudza także zmysł wzroku. Różne faktury materiałów – rozwijają zmysły dotyku. W zestawie znajduje się pięć zabawek: grzechotki, gryzaki, lusterka. Umieszczone w zabawkach szeleszczące i piszczące elementy nie tylko rozwijają zmysł słuchy, ale powodują, że malec chętnie chce po nie sięgnąć, rozwijając tym samym zdolności motoryczne i manualne. Ciekawą atrakcją jest duże odpinane lusterko, które można przypiąć w dowolnym miejscu. Zabawki z pałąków można odpiąć i podać dziecku do zabawy. Mata rośnie razem z dzieckiem, może służyć jako kojec, klasyczna mata z zabawkami na pałąkach oraz mata bez pałąków.

Do maty pasują inne zabawki z kolekcji SENSORY TOYS np. zawieszka do wózka, którą bez trudu można zamontować na pałąkach. Mata wyprodukowana jest z najwyższej jakości tkanin oraz wypełniona jest warstwą ociepliny, która izoluje malca od chłodnej podłogi zapewniając mu najwyższy komfort.

Wiek: 0+

Cena: 275 zł

Zabawki edukacyjne to ulubione zabawki wszystkich rodziców. Wybierają je, bo wiedzą, że wpływają pozytywnie na rozwój maluchów. Kupując dziecku zabawki z okazji Dnia Dziecka warto więc wybierać takie, które będą nie tylko bawić, ale także będą wpływać na rozwój sensoryczny maluszka, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Poprzedni

Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu dla dziewczynek

Następny

JAK UCHRONIĆ SKÓRĘ PRZED PRZEDWCZESNYM STARZENIEM?

Zobacz również to: