fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Ciągle w biegu – między pracą, obowiązkami domowymi, dziećmi… Trudno się dziwić, że wiele z nas odczuwa napięcie, przez które nie może w pełni cieszyć się z życia. Jak sobie z nim radzić?

Choć dobrze wiemy, że stres niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, nie zawsze umiemy sobie z nim radzić. Tymczasem sposobów, które można wykorzystywać w codziennej walce ze stresem jest wiele. Oto niektóre z nich:

1. Nie kumuluj w sobie napięć

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Bywa, że motywuje, ale trzeba pamiętać, że długotrwały i nierozładowywany stres może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Dobrym sposobem na pozbycie się napięć jest na pewno aktywność fizyczna, która uwalnia hormony szczęścia i redukuje poziom hormonów stresu (m.in. kortyzolu). Dlatego po ciężkim dniu, mimo zmęczenia, warto wybrać się na spacer lub przejażdżkę na rowerze.

2. Idź do lasu

Pierwsze badania, które wykazały, że przebywanie w lesie obniża poziom kortyzolu, przeprowadzono w latach 80. w Japonii. Wynika z nich, że już 20 minutowy spacer w lesie zwiększa poczucie witalności, obniża poziom stresu, ułatwia zasypianie, redukuje napięcie, złość i zmęczenie, które gromadzi się w organizmie przez cały dzień. Terapie tę nazwano shinrin-yoku”, co oznacza – leśna kąpiel. Korzystaj z niej zawsze, gdy masz okazję!

3. Odpoczywaj, gdy jesteś zmęczona

Masz do tego prawo! Pamiętaj o tym i przypominaj swoim najbliższym. Po ciężkim dniu poleż w pachnącej kąpieli, poczytaj książkę, umów się z przyjaciółką. Nie tylko obowiązkami żyje człowiek! Umysł i ciało, gdy nie są zregenerowane nie działają efektywnie!

4. Wspomagaj się ziołami

Zioła są sprawdzonym środkiem przeciw chandrze i stresom. Ułatwiają koncentrację, działają dobroczynnie na nasz organizm. Szczególną uwagę zwróć na melisę, dziurawiec, kozłek lekarski czy żeń-szeń. Preparatem, który zawiera unikalną kompozycję 12 ziół jest Melisana Klosterfrau. Melisana działa łagodząco w stanach złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym, przy zaburzeniach czynności żołądka i jelit na tle nerwowym oraz przy mniej nasilonych nerwobólach.

 

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, płyn na skórę. Produkt złożony. Wskazania do stosowania: Stosowanie doustne: Stany złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami: nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, zaburzenia czynności żołądka i jelit na tle nerwowym (wzdęcia, bóle brzucha). Preparat może być również stosowany wspomagająco jako zmniejszający odczuwanie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie. Stosowanie miejscowo, na skórę: Mniej nasilone nerwobóle i powysiłkowe bóle mięśni. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na substancję pomocniczą (alkohol etylowy). Nie stosować przy owrzodzeniach błony śluzowej żołądka i jelit. Preparat zawiera 66,8% obj. alkoholu etylowego i nie powinien być stosowany u pacjentów z chorobami wątroby, z chorobą alkoholową, osób po urazach mózgu, pacjentów cierpiących na epilepsję, a także u kobiet ciężarnych i karmiących oraz dzieci. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o. mel.08.2021.01
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.
Poprzedni

BARWA NATURALNA ODŻYWKI DROŻDŻOWE

Następny

Prezenty na parapetówkę z Castoramy

Zobacz również to: