fbpx
sobota, 18 maja 2024

Jak poznać kogoś w internecie, jeśli nie udaje się w realu? Może być to łatwiejsze, niż myślisz! Jeśli z różnych powodów nie masz możliwości poznawania nowych osób w swoim otoczeniu, skorzystaj z usług internetowych serwisów randkowych. Coraz więcej par poznaje się właśnie w ten sposób! Poniżej znajdziesz kilka porad, aby wirtualne randkowanie nie przyniosło rozczarowań lecz faktycznie pomogło Ci spotkać swoją drugą połówkę.

Jak poznać kogoś w Internecie?

Współczesny świat zmienia się w błyskawicznym tempie, wirtualna rzeczywistość otwiera dla nas nowe perspektywy – zarówno w pracy, jak i w życiu uczuciowym. Jeśli obawiasz się, że nie jest dane Ci spotkać odpowiedniego partnera, bo wszyscy, którzy Cię otaczają są przeciętni lub po prostu nie nadają się, rozwiązaniem dla Ciebie mogą być internetowe serwisy randkowe.

Nie ma się czego wstydzić czy obawiać – statystyki pokazują, że coraz więcej par poznaje się właśnie w Internecie!

Jak poznać kogoś w Internecie wyspa kobiet

Jak wybrać najlepszy portal randkowy?

A więc jak poznać kogoś w Internecie? Pierwszy krok to wybór dobrego portalu randkowego. Należy postawić na możliwie najlepszą internetową swatkę, oferującą dużo różnych funkcjonalności. Przeglądnij zatem oferty kilku różnych portali i porównaj ich możliwości.

Niektóre portale automatycznie wyszukują potencjalnych partnerów, na podstawie wypełnionej wcześniej ankiety. Inne pozwalają na samodzielne przeglądanie profili. Poza portalami przeznaczonymi dla wszystkich zainteresowanych, istnieją również takie, które skupiają wokół siebie ludzi związanych z jakąś konkretną dziedziną – np. katolickie portale randkowe. Taka oferta jest szczególnie bogata wśród serwisów zagranicznych.

Jak stworzyć profil, który przyciągnie odpowiedniego partnera?

Twój profil na portalu randkowym to twoja wizytówka i reklama, musisz wiec nad nim sporo się napracować. Zależy nam na tym, aby z jednej strony pokazać Cię w jak najlepszym świetle, z drugiej – aby przekazać te cechy, które są w Tobie niepowtarzalne i wyjątkowe.

Jak stworzyć idealny profil?

1. Aby szybko przekonać się jak poznać kogoś w internecie, najpierw wybierz nick, który idealnie do Ciebie pasuje. Postaraj się być oryginalna, w żadnym razie nie dopisuj do swojego imienia mnóstwa cyferek – nie przyciągnie to uwagi tak, jak zrobi to unikatowy, ciekawy pseudonim.

2. Umieść w profilu swoje aktualne zdjęcie. Najlepiej, jeśli będziesz na nim wyglądała pogodnie, nic tak bowiem nie przyciąga ludzi jak szczery uśmiech na twarzy! Wstawienie zdjęcia pokazuje, że nie masz nic do ukrycia, że jesteś szczera i otwarta na nowe znajomości.

Nie wklejaj starych fotek, nawet jeśli są według Ciebie dużo ładniejsze – prawda i tak wyjdzie na jaw, jeśli zdecydujesz się spotkać z daną osobą w „realu”!

Uwaga! W żadnym razie nie wstawiaj fotek innych, bardzo atrakcyjnych osób! Już nawet nie chodzi o to, że jest to zwyczajne oszustwo – to przede wszystkim działanie zupełnie pozbawione sensu. Owszem, być może zwrócisz na siebie większą uwagę, tylko co Ci po niej?

Jak poznać kogoś w Internecie wyspa kobiet

3. Podaj prawdziwe dane na temat swoich zainteresowań i cech charakteru. Dobry opis, zgodny z Twoim charakterem i Twoim stylem życia sprawi, że przyciągniesz odpowiednich dla siebie kandydatów.

Tak więc jeśli Twoje hobby to koty, książki i Netflix, a najczęściej uprawianym sportem jest leżenie na kanapie – nie ukrywaj tego! Jeśli komuś to będzie przeszkadzać – to będzie to jego problem, a nie Twój. Tobie zależy na tym, aby przyciągnąć do siebie kogoś, kto będzie lubił spędzać czas podobnie jak Ty, prawda?

4. W profilu nie wolno ujawniać swojego adresu zamieszkania, prawdziwego imienia czy nazwiska, a także zbyt wielu danych osobistych, takich jak np. numer telefonu stacjonarnego. Internet pełen jest ludzi mających złe zamiary – nie ułatwiaj im zadania!

5.  Nie zamieszczaj w profilu zbyt wielu osobistych faktów z życia, nie streszczaj całego swojego życiorysu i nie koloryzuj zanadto rzeczywistości. Początkowo i tak będziesz prowadzić raczej lekkie i luźne rozmowy w żartobliwym tonie.

6. Bądź aktywna! Jeśli zdarzy się, że natrafisz na interesujący profil, bez wahania pierwsza zacznij rozmowę.

7. Zanim zdecydujesz się na spotkanie w realu, postaraj się jak najlepiej poznać daną osobę. Nie umawiaj się po jednej rozmowie!

8. Na pierwsze spotkanie umów się w jakimś neutralnym miejscu, w którym będziesz czuć się bezpiecznie i swobodnie. Zanim pójdziesz na randkę, powiadom kogoś o tym fakcie – swoją koleżankę, siostrę – i daj do zrozumienia swojemu rozmówcy, że ta osoba wie gdzie, kiedy i z kim się spotykasz.

Jak poznać kogoś w Internecie wyspa kobiet

9. Jeśli spotkanie w realu nie pójdzie po Twojej myśli, albo, jeszcze gorzej – okaże się kompletną katastrofą, nie zrażaj się i próbuj dalej!

10. Pamiętaj też, że nie ma co czekać na księcia z bajki z milionowym kontem w banku. Owszem, byłoby to bardzo pożądane, ale niestety mało realne 😉

Zadbaj o odpowiednie nastawienie – nastaw się raczej na nawiązanie kilku ciekawych znajomości, które mogą – choć nie muszą, przerodzić się w coś więcej. Takie podejście uwalnia od zbędnego stresu i pozwoli całą sytuację traktować jak miłą, niezobowiązującą rozrywkę.

Poprzedni

W mieście

Następny

W przedszkolu

Zobacz również to: