fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Warszawa, 5 czerwca 2020 r.

– Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska polska marka kosmetyków i akcesoriów dla mężczyzn ZEW for men prezentuje Zielone Zasady ZEW for men. Jest to lista wartości i podejmowanych przez markę kroków, w ramach odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego na etapie produkcji, oferty, opakowań i komunikacji. Działania w duchu less waste, ograniczanie plastiku w opakowaniach, cruelty-free, proste, naturalne i bezpieczne składy – ZEW for men konsekwentnie stawia kolejne proekologiczne kroki, które realnie zmniejszają negatywny wpływ na środowisko naturalne na każdym etapie cyklu życia jej produktów.

1. Proste, naturalne i bezpieczne składy

Marka ZEW for men czerpie z natury to co najlepsze, wykorzystując składniki aktywne takie jak czarna huba czy węgiel drzewny pochodzący z dzikich Bieszczad. To coś, co wyróżnia ją na rynku zarówno w kraju jak i za granicą. Do produkcji kosmetyków wykorzystuje również naturalne oleje (z pestek winogron, słonecznikowy, kokosowy i inne), masła (mango, shea i inne) i olejki eteryczne. Większość produktów w portfolio marki jest odpowiednia dla wegetarian.

2. Cruelty-free – kosmetyki nie testowane na zwierzętach

Kosmetyki ZEW for men, podobnie jak i wszystkie wykorzystywane surowce, w żadnej fazie produkcji nie są testowane na zwierzętach.

3. Ograniczamy plastik w opakowaniach

Wiedząc, ile szkód wyrządza przyrodzie plastik, marka stara się ograniczać go w swoich opakowaniach i paczkach. Mydła ZEW for men sprzedawane są w kartonikach, do pakowania olejków używane są szklane buteleczki, które następnie umieszczane są w kartonowych eko tubach (dla zabezpieczenia buteleczek), kremy i pasty do zębów pakowane są w aluminiowe tuby, które z łatwością poddają się recyklingowi, jako cenny surowiec wtórny. Ograniczane jest również zużycie folii do pakowania paczek, w których wysyłane są kosmetyki. Docelowo marka ZEW for men chce wyeliminować plastik z opakowań na rzecz papieru, szkła oraz tworzyw produkowanych z bio surowców.

4. Less waste

W duchu zero waste ZEW for men oferuje wysokiej jakości maszynki do golenia z wymiennymi żyletkami, które będą służyć przez lata. Rezygnacja z plastikowych, jednorazowych maszynek, które szybko lądują w koszu na śmieci, to prawdziwa ulga dla Ziemi. Nowa formuła mydeł do brody została tak zbilansowana pod kątem pienistości mydła, aby przy spłukiwaniu zużywać jak najmniej wody. Jednym ze sztandarowych produktów marki jest naturalne mydło 3w1 do twarzy, ciała i włosów z węglem drzewnym, które regeneruje, wzmacnia i chroni męską skórę przed czynnikami zewnętrznymi i dzięki łączeniu w sobie funkcjonalności żelu pod prysznic, mydła do twarzy oraz szamponu do włosów ogranicza wytwarzanie niepotrzebnych odpadów. Obecnie trwają prace nad kolejnymi praktycznymi produktami o wielofunkcyjnym zastosowaniu.

5. Przyjazna środowisku produkcja

ZEW for men stawia na takie rozwiązania i standardy w produkcji, które ograniczają jej niekorzystny wpływ na środowisko. Energooszczędność, produkcja zgodna z normami ISO, niemarnowanie surowców, a w ostatnim czasie także zmiana w sposobie wytwarzania mydeł z wylewania do forem na prasowanie, dzięki czemu zużywane jest mniej wody – to przykłady odpowiedzialnego podejścia marki do kwestii środowiskowych na etapie produkcji.

6. Lokalność i promocja polskiej przyrody

Wszystkie kosmetyki ZEW for men są produkowane w Polsce, we współpracy z polskimi laboratoriami, na bazie własnych receptur i specjalistycznych badań. Akcesoria produkowane są dla marki przez zaufanych partnerów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wszystkie przechodzą kontrolę jakości, aby spełniały wysokie standardy wykonania. Jako marka wyrosła z inspiracji naturą z dumą promuje polskie przyrodnicze skarby – co roku w sercu Bieszczad, w Cisnej, odbywa się Festiwal ZEW się budzi, którego ZEW for men jest głównym sponsorem.

7. Małymi krokami w kierunku dużych zmian

Ekipa ZEW for men cały czas poszukuje nowych, jeszcze korzystniejszych dla środowiska naturalnego rozwiązań. Dbając o Ziemię chce eliminować zbędne odpady, korzystać z przyjaznych środowisku opakowań i tworzyć produkty w duchu zero waste. ZEW for men chce zaskakiwać kolejnymi eko nowościami – małymi krokami idzie w kierunku dużych zmian!
Jako marka znana klientom z innowacyjnych produktów z naturalnymi składnikami aktywnymi, takimi jak bieszczadzki węgiel drzewny i czarna huba, jesteśmy nierozerwalnie związani z naturą i to właśnie z niej czerpiemy nasze inspiracje i surowce. Chcemy chronić planetę i jej bogactwo przyrodnicze, nie chcemy przykładać się do negatywnych zjawisk, takich jak oceany pełne śmieci. Dlatego konsekwentnie zmieniamy praktyki produkcyjne na bardziej zrównoważone i wdrażamy przyjaźniejsze dla środowiska rozwiązania. To co kiedyś było trendem, teraz stanowi oczywisty wybór. – komentuje Marcin Mróz, Head of Sales ZEW for men.

Zew wyspa-kobiet.pl

Poprzedni

Facelle so free. Zdrowa i bezpieczna wersja podpasek, tamponów i wkładek higienicznych

Następny

Miłość z widokiem na morze. Najpiękniejsze opowieści

Zobacz również to: