fbpx
sobota, 9 grudnia 2023


Ciemne dni, chłody i ponura aura nie tylko pogarszają nasz nastrój. Mogą również siać spustoszenie na naszej skórze. Przegrzane powietrze, gwałtowne zmiany temperatur, warstwy ubrań i mniej ruchu – te czynniki sprawiają, że zimą skóra ciała może stać się sucha, swędząca i podrażniona. Może, ale nie musi – wystarczy wprowadzić kilka prostych nawyków, aby zachować jej zdrowie przez cały sezon. I mieć pewność, że będzie wyglądać pięknie nawet w największe mrozy.

Na zewnątrz mróz, a w domu suche powietrze, gorące kąpiele albo długie prysznice. Skóra robi się sucha, pozostawiając uczucie ściągnięcia i napięcia, a czasami nawet pieczenia. Dermatolodzy sugerują, że gdyby przyjrzeć się jej teraz przez szkło powiększające, łatwo można zauważyć, że jest popękana. Niczym pustynia. Taki stan określa się w języku medycznym jako wyprysk zimowy, czyli sytuacja, kiedy płaszcz hydrolipidowy na powierzchni skóry nie funkcjonuje prawidłowo i tworzą się liczne pęknięcia (nawet z drobnymi krwawieniami). Dodatkowo suche powietrze w pomieszczeniach powoduje zwiększoną przeznaskórkową utratę wody.

Metody nawilżające

Aby poprawić stan skóry zimą i nie dopuścić do jej przesuszenia, warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji kilka prostych czynności. Po pierwsze – przynajmniej raz dziennie (ale najlepiej po każdej kąpieli), używać balsamu lub kremu do ciała.

Emolientoterapia – czyli natłuszczanie, to o tej porze roku po prostu konieczność. Przed kąpielą szczotkujemy suchą skórę miękką, naturalną gąbką — zawsze w kierunku serca i delikatnie. Pomaga to usunąć martwe komórki naskórka, pobudza krążenie (czyli skóra jest lepiej dotleniona) i ułatwia przyswajanie dobroczynnych składników z produktów do pielęgnacji. Kluczowy jest także sam produkt do codziennego mycia. Powinien być delikatny, bez barwników, alkoholu i bezzapachowy, bo każdy bardziej agresywny kosmetyk może pogorszyć stan suchej skóry.

Łagodność na zimę

Marka Sanex stworzyła formułę żeli do mycia ciała Sanex Zero%, które oferują łagodną pielęgnację skóry z minimalną liczbą składników. Dermatolog Joanna Czuwara uzasadnia, że kosmetyki do mycia takie jak Sanex Zero%, dostarczają skórze naturalne substancje nawilżające, a przez zawartość różnych kwasów zapewniają jej kwaśne pH poniżej 5,0. Dlaczego jest to ważne? Dlatego, że kwaśne pH utrzymuje nawilżenie skóry oraz zapewnia prawidłową florę bakteryjną, a ta skutecznie broni naskórek przed zasiedleniem przez szkodliwe bakterie oraz chroni przed różnymi chorobami zapalnymi.

Dr Joanna Czuwara zauważa także, że w swojej praktyce lekarskiej często spotyka pacjentów chorych na przewlekłe dermatozy zapalne, które zimą stają się bardziej nasilone i dotkliwe.

Do chorób takich należy wyprysk atopowy, łuszczyca, chłoniaki skórne i różne odmiany wyprysku nazywanego także egzemą. Tacy pacjenci powinni mieć świadomość, że należy się myć preparatem nawet nie tyle delikatnym (bez zapachów, bez detergentów), ale specjalnie nawilżającym i odbudowującym płaszcz hydrolipidowy na powierzchni skóry. Leczenie tego typu dermatoz zimą zawsze wiąże się z właściwą pielęgnacją. I zaczyna się od podstaw, czyli mycia. Zalecanie pielęgnacyjnych preparatów myjących, które nawilżają skórę i zapewniają jej kwaśne pH, natychmiast łagodzi stany zapalne.

Co więcej – bez właściwego mycia – samo leczenie nie przyniesie zadowalających efektów terapeutycznych.

Codzienne czułości

Dzięki żelom Sanex skóra się nie wysusza i utrzymuje swoje nawilżenie, jest gładsza, a jej naturalna flora bakteryjna zostaje zachowana. Dermatolog Joanna Czuwara jest przekonana, że szczególnie zimą powinno się zalecać i stosować właśnie takie preparaty myjące, które już na etapie oczyszczania nawilżają, chronią i pielęgnują.

Żele Sanex dostosowane są do każdego typu skóry – suchej, wrażliwej, narażonej na zanieczyszczenia – i w związku z tym myją dokładnie bez konieczności szorowania i stosowania szczotek, które mogą zdzierać warstwę ochronną naskórka, czyli warstwę rogową. Istnieją także formuły Sanex przeznaczone dla całej rodziny (wariant „Family”), do stosowania przez wszystkich domowników niezależnie od płci i wieku.

Mniej znaczy lepiej

Minimalizm kosmetyczny to nie tylko mniej produktów, ale także mniej składników w poszczególnych kosmetykach. Ta filozofia idzie w parze z trendem eko, zero waste i slow life. To wartości bliskie marce Sanex, a zwłaszcza linii Zero%. Kluczowe jest tu również bezpieczeństwo – dlatego wszystkie produkty Sanex Zero% zostały przebadane dermatologicznie.

Linia żeli pod prysznic i do kąpieli Sanex Zero% zawiera starannie wyselekcjonowane składniki, pomagające w utrzymaniu zdrowej skóry i przyjazne dla środowiska. W żelach do mycia nie ma siarczanów, barwników, ani mydła. Formuły są wegańskie i w 99% biodegradowalne. W portfolio znajdują się żele pod prysznic dla różnych typów skóry, a także wariant męski. Konsekwentnie – wszystkie butelki Sanex Zero% podlegają recyklingowi.

Żele do mycia Sanex Zero% to czysta przyjemność dla skóry (i planety)

Sanex Zero% Dry Skin, do skóry suchej 

Zadbaj o naturalne zdrowie swojej skóry. Zachowaj świeżość i czystość, jednocześnie dbając o planetę.

●99% formuła biodegradowalna
●krótka lista wyselekcjonowanych składników
●0% siarczanów, 0% mydła, 0% barwników
● mniej alergenów zapachowych
●opracowany, aby pomóc zmniejszyć ryzyko alergicznych reakcji skórnych
●składniki nawilżające pochodzenia naturalnego
●testowany dermatologicznie

Sanex Zero% Anti-Pollution, przeciw zanieczyszczeniom miejskim 

●0% siarczanów, 0% mydła, 0% barwników
● mniej alergenów zapachowych. Opracowany, aby pomóc zmniejszyć ryzyko alergicznych reakcji skórnych
●składniki nawilżające pochodzenia naturalnego
●testowany dermatologicznie

Sanex Zero% Family, delikatny płyn do mycia ciała dedykowany dla całej rodziny

Zawiera składniki nawilżające pochodzenia naturalnego. Delikatna formuła dla Ciebie i całej Twojej rodziny – zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry. Wariant Family jest dostępny w butelce wielokrotnego użytku, aby zmniejszyć produkcję odpadów z tworzyw sztucznych. Wygodna pompka dozuje odpowiednią ilość płynu – sprawdzi się niezależnie od tego, czy bierzesz prysznic, czy cieszysz się relaksującą kąpielą.

●krótka lista wyselekcjonowanych składników
●0% siarczanów, 0% mydła, 0% barwników
●butelka nadaje się do recyklingu
●formuła żelu pod prysznic jest w 99% biodegradowalna, by zminimalizować negatywny wpływ na środowisko

Poprzedni

Prezenty od MomMe - daj sobie i swojej rodzinie pielęgnację, na którą zasługujecie

Następny

Lee® Jeans wprowadza nową kolekcje obuwia na rynki EMEA w kolekcji jesień-zima 2023.

Zobacz również to: