fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Codzienna troska o zdrowie obejmuje też odpowiednią higienę, zwłaszcza jeśli chodzi o tak delikatne obszary jak okolice intymne. Ta potrzebująca szczególnej pielęgnacji strefa, wymaga dwóch, wydawać by się mogło, sprzecznych podejść. Kosmetyk do higieny intymnej musi być na tyle skuteczny, by zachować zdrowie, minimalizując m.in. ryzyko zakażeń i wzmacniać naturalną barierę ochronną, a jednocześnie być niezwykle delikatnym, by nie zaburzyć naturalnego pH oraz prawidłowej mikroflory.

Jaki powinien być kosmetyk idealny?

Higiena intymna musi być nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna. Zachowanie jej odpowiedniego poziomu w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji i podrażnień. Podstawowym krokiem na drodze do zachowania zdrowia intymnego jest utrzymanie prawidłowego pH, które w tym przypadku powinno oscylować w granicach między 3,6 a 4,5. Zaburzenia pH można dość łatwo rozpoznać – towarzyszy im zwykle dyskomfort, swędzenie, pieczenie i nieprzyjemny zapach. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Specjaliści najczęściej wymieniają tu zmiany hormonalne, przyjmowanie niektórych leków (zwłaszcza antybiotykoterapia), nieodpowiedni rodzaj bielizny, ale też mycie zbyt agresywnym kosmetykiem. Dlatego gdy tylko poczujemy, że coś jest nie tak, warto od razu zasięgnąć porady lekarza i wybrać najlepszy produkt do higieny intymnej.

Wybierając kosmetyk powinniśmy kierować się oczywiście składem. Najlepiej by był bogaty, ale maksymalnie naturalny i niezbyt długi. Należy również unikać kosmetyków, które mają w składzie mocne dodatki zapachowe – te nie dość, że mogą podrażniać delikatne okolice, to dodatkowo często wysuszają. Należy unikać również mocno pieniących się produktów, które zawierają alkohol, SLS, pochodne formaldehydu oraz syntetyczne barwniki i konserwanty. Często powodują one uczulenie, a zamiast pomagać, mogą niszczyć naturalną barierę ochronną.

Tak więc aby kosmetyk spełniał swoją rolę musi być skuteczny aż 4 obszarach działania. Powinien myć, odświeżać, utrzymywać kwaśnie pH i chronić naturalną mikroflorę. Jednak czy taki produkt istnieje?

Nasza propozycja!

Doskonałym rozwiązaniem, dla osób poszukujących kosmetyku, który kompleksowo zadba o zdrowie intymne jest odnalezienie takiego, który będzie spełniał wszystkie potrzeby, a jednocześnie nie będzie zaburzał naturalnej mikroflory.

Taka jest bezpieczna i aż w 97,8% naturalna pianka DuoLife Beauty Care Aloes Intimate Wash Foam. Jest to delikatny kosmetyk do pielęgnacji okolic intymnych. Wspomaga naturalny mikrobiom skóry, wykazując działanie probiotyczne i prebiotyczne. Dzięki temu wyraźnie wzmacnia barierę ochronną i pozwala zachować komfort oraz zdrowie okolic intymnych. Pianka, jako jedyna na rynku, zawiera komórki macierzyste aloesu, które przywracają skórze równowagę oraz zwiększają barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo pozwala ona utrzymać naturalne pH oraz dba o prawidłową mikroflorę okolic intymnych. Ochronna moc komórek macierzystych z aloesu, które posiadają wielokrotnie silniejsze działanie, niż powszechnie stosowany w kosmetyce wyciąg z aloesu, skutecznie wzmacnia barierę ochronną skóry i czyni ją mniej podatną na podrażnienia i infekcje.

Regularne, proste czynności, właśnie takie jak odpowiednia higiena miejsc intymnych, pozwalają zachować pełnię zdrowia. Tym sposobem nie tylko minimalizuje się ryzyko infekcji, ale również, dzięki odpowiedniej pielęgnacji, można zagwarantować sobie codzienny komfort. Dzieje się tak jedynie pod warunkiem, że do tych ]rytuałów używamy odpowiednich kosmetyków. Przy pielęgnacji miejsc intymnych należy łączyć najnowszą wiedzę medyczną z bogactwem natury. Właśnie takie są produkty od Duolife.

Odpowiednie nawilżenie, utrzymanie prawidłowego pH i naturalnej mikroflory, a jednocześnie wsparcie kwasem mlekowym, D-panthenolem, ekstraktem z miodu i komórkami macierzystymi z aloesu to gwarancja zdrowia, bezpieczeństwa i higieny.

Warto więc świadomie i odpowiedzialnie podejść do tematu zdrowia intymnego, zwłaszcza że troska o te wrażliwe obszary jest prostsza niż się wydaje. Kluczem do sukcesu jest tu używanie najlepszej jakości kosmetyków. A Ty, wybrałeś już swój kosmetyk do higieny intymnej?

Więcej informacji znajdziesz na: myduolife.com

Poprzedni

NOWA, ŚWIECKA TRADYCJA

Następny

Jesienne dania z dodatkiem superfoods – zdrowie i dobre samopoczucie każdego dnia

Zobacz również to: