fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

W naturze istnieje wiele mikroelementów, z których znaczenia nie zdajemy sobie sprawy. Wiemy, że na przykład miedź jest miękkim metalem, dość rzadkim, wykorzystywanym w różnych dziedzinach. Ale o tym, że ma działanie przeciwbakteryjne, antyseptyczne i przeciwstarzeniowe, już niekoniecznie słyszeliśmy. Tymczasem tonik z miedzią koloidalną może być niezastąpionym produktem pielęgnującym skórę twarzy i zapobiegającym poceniu się w newralgicznych miejscach naszego ciała. Taki tonik znajdziemy w ofercie polskiej marki Alter Medica. Warto pamiętać o jego właściwościach antyseptycznych zwłaszcza w okresach wzmożonych infekcji, o epidemii koronawirusa nie wspominając.

Tonik z zawartością najwyższej jakości miedzi koloidalnej, do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Stosowany regularnie poprawia jej kondycję i wygląd. Miedź ma właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że hamuje powstawanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za utratę jędrności skóry oraz powstawanie zmarszczek.

Przynosi wsparcie w walce z problemem nadmiernej potliwości. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym sprawia, że wydzielanie potu nie tylko się zmniejsza, ale również nie ma on przykrego dla nas zapachu. Dlatego można go stosować do przecierania skóry rąk i stóp. Miedź koloidalna znajduje zastosowanie u osób ze skłonnością do grzybicy skóry.

Koloidalna, czyli jaka?

Koloid jest stanem, w którym mogą występować substancje chemiczne. W stan koloidalny można wprowadzić każdą substancję po rozdrobnieniu i rozproszeniu w odpowiednim ośrodku. W tym przypadku substancją rozpraszającą jest woda, a rozpraszaną – miedź. Cząstki fazy rozproszonej, a właściwie utworzone micele, są przynajmniej 10 lub więcej razy większe niż cząsteczki fazy rozpraszającej. W tym przypadku stopień rozproszenia miedzi w wodzie wynosi 25 ppm (ang. parts per million). Stężenie to jest pochodną ułamka molowego i określa, ile cząsteczek związku chemicznego przypada na 1 milion cząsteczek roztworu. 25 ppm to 25 cząsteczek (atomów) miedzi w milionie cząsteczek wody.

Jak działa tonik z miedzią koloidalną?

• poprawia kondycję i elastyczność skóry,
• łagodzi jej podrażnienia i zaczerwienienia,
• zmniejsza wydzielanie potu,
• niweluje jego przykry zapach,
• jest odpowiedni do higieny stóp i rąk,
• sprawdzi się w codziennej pielęgnacji.

Jak stosować tonik Miedź koloidalna?

Niewielką ilość toniku nanosimy na płatek kosmetyczny i delikatnie przecieramy skórę. Najlepiej stosować codziennie rano i wieczorem. Przed użyciem wstrząsamy. Przeciwwskazaniem do stosowania produktu są ostre stany zapalne w miejscu stosowania wymagające leczenia oraz stwierdzona nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Składniki: woda, miedź.

Preparat jest przebadany dermatologicznie. Należy go chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, przechowywać z dala od pól magnetycznych, nie zamrażać.

Opakowanie: 500 ml (ciemna butelka)

Cena: ok. 36 zł

Poprzedni

Niewidzialny człowiek

Następny

Złodziejka truskawek

Zobacz również to: