fbpx
niedziela, 21 lipca 2024

Prawidłowo wykonany makijaż potrafi odmienić kobietę; nadać jej twarzy zdrowy i promienny wygląd, zakryć niedoskonałości i podkreślić walory urody. Niezwykle ważnym krokiem w makijażu jest utrwalenie całości za pomocą pudru – to właśnie ten ostateczny szlif przesądza o efekcie końcowym i sprawia, że twarz wygląda nienagannie przez wiele godzin. W poniższym artykule podpowiadamy, jaki puder wybrać, by współgrał z rodzajem cery.

1. Puder – co to jest?
2. Jak dobrać odpowiedni puder?
3. Jaki puder do cery tłustej?
4. Co dla posiadaczek cery suchej?
5. Puder mineralny – produkt, na który warto zwrócić uwagę

Puder – co to jest?

Aby dokonać dobrego wyboru kosmetyku i zakupić wyjątkowy puder do twarzy w sklepie, warto zapoznać się z następującymi informacjami. Należy przypomnieć, jakim właściwie rodzajem produktu jest puder i czemu ma służyć. Puder ma za zadanie wykończyć oraz utrwalić makijaż. Dostępny jest w formie sypkiej bądź w kamieniu i nakłada się go na twarz zazwyczaj specjalnie przeznaczonym do tego celu pędzlem (choć można to również robić dołączonym do produktu puszkiem). Jako że puder stanowi dopełnienie makijażu, to powinien idealnie stapiać się ze skórą i dopasowywać odcieniem do podkładu. Nie należy sięgać po zbyt ciemne pudry w nadziei muśnięcia skóry opalenizną – do tego celu służą bowiem bronzery. Najlepiej, by puder był transparentny i – w zależności od potrzeb i oczekiwań – matowił lub rozpromieniał cerę.

Jak dobrać odpowiedni puder?

By kupić , trzeba najpierw wiedzieć, czym się kierować przy wyborze. Po pierwsze należy określić typ cery, a co za tym idzie nasze oczekiwania wobec produktu. Kolejnym kryterium jest formuła pudru – można zdecydować się na puder sypki bądź taki w kamieniu. Ten drugi warto mieć przy sobie na przykład w torebce, można wówczas bez problemu poprawić makijaż w ciągu dnia. Puder sypki sprawdzi się zaś do tradycyjnego wykańczania makijażu w domowym zaciszu.

Jaki puder do cery tłustej?

Największą zmorą posiadaczek tłustej cery bez wątpienia jest świecenie się twarzy. Bywa, że tzw. strefa T błyszczy niczym tafla już godzinę po wykonaniu makijażu. W takich przypadkach puder ma dodatkowe zadanie – musi matowić skórę, wchłaniać nadmiar sebum i dawać satynowe wykończenie makijażu. Jednocześnie nie powinien pozbawiać cery jej naturalnego blasku. Warto zatem pozwolić sobie na efekt „naturalnego glow”, a warstwę pudru korygującą makijaż nałożyć dopiero po kilku godzinach. Dobry puder matujący z pewnością poradzi sobie z okiełznaniem cery przez co najmniej 5-6 godzin.

Co dla posiadaczek cery suchej?

Kobiety o cerze suchej i odwodnionej mogą bez obaw decydować się na puder w formule rozświetlającej. Zawiera on pigmenty, rozpraszające światło i nadaje cerze zdrowego blasku. Dzięki temu skóra nie sprawia wrażenia matowej i zmęczonej. W przypadku skóry suchej istotna jest także technika nakładania pudru, gdyż nieskoordynowane ruchy pędzlem mogą podważyć suche skórki na twarzy, co daje nieestetyczny efekt. Najlepiej wklepywać puder dołączonym do pudru puszkiem albo stemplować skórę pędzlem, zamiast omiatać nim twarz.

Puder mineralny – produkt, na który warto zwrócić uwagę

Podczas dokonywania wyboru odpowiedniego pudru warto przyjrzeć się produktom mineralnym. Mają one krótki naturalny skład – zawierają głównie minerały, glinki, krzemionkę i składniki o działaniu leczniczym (np. tlenek cynku, który znajduje zastosowanie w leczeniu trądziku i uszkodzeń naskórka). Sprawdzą się zatem w przypadku cery problematycznej oraz wrażliwej. Kosmetyk taki doskonale wykańcza makijaż, nie tworząc efektu maski. Jego działanie nie odbiega zaś od efektów, uzyskiwanych za pomocą tradycyjnych pudrów. Odpowiedni puder można wybrać spośród szerokiej gamy produktów w sklepie Puder i Krem.

Poprzedni

Prawda i kłamstwa

Następny

Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Zobacz również to: