fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Przedwczesne starzenie się skóry to bolączka wielu kobiet, nawet tych młodych. To, jak nasza skóra wygląda dzisiaj, jest efektem długotrwałego oddziaływania wielu czynników: stylu życia, sposobu odżywiania się, nawyków pielęgnacyjnych, kondycji psychofizycznej itd. Wyglądu nie da się więc zmienić z dnia na dzień, warto więc zawczasu wyrobić sobie pewne nawyki, dzięki którym na długo zachowamy młodzieńczy wygląd.

Słońce: główny wróg pięknej skóry

Nadmierna ekspozycja na słońce to główny winowajca przedwczesnego starzenia się skóry. Zmarszczki, przebarwienia i plamy posłoneczne to pamiątki po opalaniu się, których nie da się tak łatwo pozbyć! Promieniowanie ultrafioletowe powoduje nieodwracalne uszkodzenia w strukturze skóry, która w konsekwencji traci swoją elastyczność i sprężystość.

W jaki sposób skutecznie ochronić się przed słońcem? Nawet jeśli za oknem niebo jest zachmurzone, należy codziennie stosować kremy z wysokimi filtrami UV – minimum SPF 25 (kosmetyki poniżej tej wartości nie zapewniają dobrej ochrony).

Klasyczne mydło: wróg nr 2

Klasyczne produkty do mycia ciała i twarzy mają zbyt agresywne działanie: wraz z zanieczyszczeniami usuwają ze skóry jej naturalny płaszcz hydrolipidowy. Płaszcz ten jest niezbędny do zachowania naturalnych mechanizmów biologicznych skóry, stojących na straży jej zdrowia i pięknego wyglądu. Zakłócenie tych mechanizmów skutkuje nadmierną suchością, podrażnieniem, egzemą, wykwitami i powoduje przedwczesne starzenie się.

Czym zastąpić klasyczne mydło? Do oczyszczania twarzy i ciała należy wybierać wyłącznie łagodne środki myjące, wspierające naturalne pH skóry. Niewskazane są mocno perfumowane produkty. Kosmetyki powinny być dopasowane do rodzaju naszej skóry, tak, aby jak najlepiej odpowiedzieć na jej potrzeby.

Wysuszająca kąpiel z pianką

Długie, gorące kąpiele mają fatalny wpływ na kondycję naszej skóry. Długotrwałe przebywanie w wodzie pozbawia skórę warstwy cennych lipidów, co zaburza jej prawidłowe funkcjonowanie.

Zamiast codziennych kąpieli z pianką, wybierz raczej szybki, letni prysznic, a długie moczenie się zostaw na weekend.

Manipulacje przy zaskórnikach

Próby samodzielnego oczyszczania skóry, potocznie nazywane wyciskaniem pryszczy, nie tylko nie leczą źródła problemów, ale i może przyczynić się do rozprzestrzenienia stanów zapalnych. Efekt – zaogniona skóra, ropne cysty, przebarwienia i blizny.

Powstrzymaj się od samodzielnego manipulowania przy zaskórnikach! Walcz z nimi przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Godny polecenia jest także oczyszczający peeling kawitacyjny, któremu możesz poddać się w gabinecie kosmetycznym. Pozwala on na bezpieczne usunięcie zaskórników i nadmiaru sebum, bez ryzyka infekcji.

W przypadku mocno zanieczyszczonej skóry i przy zaawansowanym trądziku, zamiast do kosmetyczki udaj się do dermatologa. Lekarz wskaże skuteczną drogę postępowania z tak problematyczną cerą.

Im mniej, tym lepiej

Wybieraj kosmetyki o prostym i przyjaznym skórze składzie. Staraj się używać kosmetyków z tej samej linii, dzięki temu będziesz mieć pewność wzajemnej synergii produktów i kompleksowości pielęgnacji.

 

Poprzedni

To

Następny

Premierowe kolekcje Sweet Sit!

Zobacz również to: