fbpx
sobota, 20 lipca 2024

NAJSKUTECZNIEJSZA PIELĘGNACYJNA RADA W PROFILAKTYCE PRZECIWSTARZENIOWEJ? CHROŃ SKÓRĘ PRZED SŁOŃCEM. JEDNAK KREM Z FILTREM STOSOWANY PRZEZ DWA TYGODNIE PODCZAS URLOPU TO ZBYT MAŁO, BY ZNIWELOWAĆ SZKODY WYWOŁYWANE PROMIENIOWANIEM. BO TE DOCIERA DO SKÓRY PRZEZ 365 DNI – NAWET, GDY SŁOŃCE CHOWA SIĘ ZA CHMURAMI.

Z dużym zaangażowaniem szukamy kremu idealnego, który pomógłby zniwelować oznaki upływającego czasu i odjąć naszej skórze lat. I choć lekarze i kosmetolodzy od lat powtarzają, że ochrona przeciwsłoneczna to przepis na młodą skórę, często ignorujemy tę radę.

#FILTR NON STOP

Promieniowanie UVA i UVB to duet, który destrukcyjnie działa na naszą skórę. Ten pierwszy rodzaj winny jest fotostarzeniu, drugi odpowiada za poparzenie i zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry. Przeciwnikami naszej urody jest też promieniowanie niebieskie HEV emitowane przez urządzenia elektroniczne, które sprzyja powstawaniu wolnych rodników, stanów zapalnych i przebarwień. Dlatego o ochronie przeciwsłonecznej powinniśmy pamiętać nie tylko wychodząc z domu, ale też… siadając do pracy.

#WIĘCEJ I CZĘŚCIEJ

Nawet jeśli pamiętamy o aplikacji produktu przed wyjściem z domu, to czy… co 2-3 godziny dokładamy kolejną porcję produktu? Często mamy poczucie, że podkład z filtrem czy SPF 15 w kremie na dzień wystarczą, by mieć czyste sumienie. Jednak by ochrona była pełna, powinniśmy powtarzać czynność regularnie. Nakładanie tradycyjnego produktu ochronnego w ciągu dnia może być wyzwaniem. Rozwiązaniem mogą być pudry z filtrem. W takim przypadku tzw. przypudrowanie nosa i twarzy ma dodatkowe uzasadnienie.

#naSTRÓJ się na UV

Ubrania z filtrem UV sprawdzą się szczególnie na wakacjach czy podczas uprawiania sportów, ale coraz więcej marek proponuje ubrania chroniące przed promieniowaniem w fasonach przypominających odzież dzienną. Wybieraj je na spacery czy spotkania w plenerze.

W wydaniu miejskim doskonale sprawdzi się kapelusz z dużym rondem czy czapka z daszkiem, które będą stanowiły dodatkową ochronę przed dotarciem promieni do twarzy.

#NA DODATEK: OKULARY

Dodadzą modowego looku, ale przede wszystkim skutecznie ochronią oczy. Okulary najlepiej wybierać u optyka – wtedy będziesz mieć pewność, że ich szkła wyposażone zostały w filtry UV wysokiej jakości. Do pracy przy komputerze warto mieć specjalne okulary ze szkłami z powłoką, które chronią wzrok przed negatywnym wpływem niebieskiego światła.

#WPARCIE OD ŚRODKA

Pielęgnację odmładzającą często wspieramy suplementacją. Dzięki niej możemy neutralizować też negatywne działanie słońca.

WYPRÓBUJ: Odmładzający Medilâge anti âge 450 zł/30 kapsułek

Medilâge anti âge to formuła łącząca dwa opatentowane składniki. AstaPure®Arava i TetraSOD® radykalnie wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek oraz poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry. AstaPure ® Arava to bogaty w unikalne składniki ekstraktz alg Haematococcus pluvialis uprawianych w ekstremalnych warunkach pustyni Arava. Zawarta w w nich astaksantyna chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego. Zabezpiecza również DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi oraz szkodliwym wpływem środowiska. Dodatkowo działa synergistycznie, nasilając działanie innych przeciwutleniaczy, takich jak witaminy E i C. Testy potwierdzają, że hamuje ona uszkodzenia komórek spowodowane wolnymi rodnikami i ekspozycją na promieniowanie UV. Z kolei Tetra SOD® jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, obdarzonym potężną mocą dezaktywacji wolnych rodników. Chroni praktycznie każdą komórkę przed ich toksycznym działaniem, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB.

MEDILÂGE ANTI ÂGE
450 zł/30 kapsułek

Zaawansowana metoda suplementacji Medilâge dostępna jest w najlepszych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej oraz na www.medilage.com

Poprzedni

Córka z Kuby

Następny

Medicine x Fajans Włocławek

Zobacz również to: