fbpx
sobota, 13 lipca 2024

WYPADANIE WŁOSÓW TO PROBLEM ZARÓWNO KOBIET I MĘŻCZYZN. JEDNAK PRZYCZYNY TEGO ZJAWISKA MOGĄ MIEĆ RÓŻNE PODŁOŻE. W TEJ SYTUACJI „PLAN NAPRAWCZY” POWINIEN DOBRANY BYĆ NIE TYLKO DO PRZYCZYNY, ALE TAKŻE… PŁCI.

WŁOSY W ROLI GŁÓWNEJ

Gęste i mocne włosy to obiekt pożądania zarówno kobiet i mężczyzn. Każda kobieta dąży, by jej fryzura była pełna objętości.

To oznaka zdrowia i witalności. Poza tym dodaje nam pewności siebie, wydajemy się być wtedy bardziej atrakcyjne – także dla siebie samych. Dla mężczyzn wygląd męskiej fryzury też ma ogromne znaczenie. Pojawiające się zakola czy wyraźna utrata w owłosieniu na głowie negatywnie wpływa na ich poczucie męskości. U mężczyzn problem z wypadaniem włosów często kojarzony jest z upływem czasu i starzeniem. Czy można ograniczyć ten proces, tak by wypadające włosy nie spędzały snu z powiek? Można!

KOBIECY PROBLEM (Z) GŁOWY

Wypadanie włosów to dość wstydliwy problem. Bardzo często kobiety tracą włosy w skutek działania czynników środowiskowych i stresu. Zjawisko przerzedzenia fryzury może mieć źródło w nieodpowiedniej, zbyt obciążającej pielęgnacji czy ciasnym spinaniem włosów. Jednak czasami problem jest poważniejszy i ma podłoże zdrowotne. Warto wykonać badania, by wykluczyć niektóre choroby, m.in.: anemię, nadczynność i niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, toczeń rumieniowaty, cukrzycę.

Utrata kosmyków ma też związek z niektórymi chorobami tkanki łącznej, chorobami zakaźnymi oraz chorobami owłosionej skóry głowy, np. łuszczycą, grzybicą, łojotokowym zapaleniem skóry i łupieżem. Nadmierne wypadanie kobiety obserwują często po urodzeniu dziecka i w okresie menopauzy – związane jest ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie, a dokładnie ze spadkiem poziomu estrogenów. Dlatego o kondycji włosów warto porozmawiać ze swoim fryzjerem, lekarzem lub skonsultować się z trychologiem.

Jedną z najpopularniejszych metod walki z nadmiernym wypadaniem jest suplementacja. Medilâge opracowało innowacyjne preparaty pomagające wzmocnić włosy. Medilâge cheveux femme zawiera AnaGain™ Nu, czyli ekstrakt z pędów grochu zwyczajnego uprawianego w pobliżu Jeziora Bodeńskiego (jak wynika z badań, suplementacja nim przyczynia się do redukcji wypadania włosów o 33,9 proc. w ciągu miesiąca), Keranat™, czyli ekstrakt z nasion prosa (zgodnie z badaniami klinicznymi, 91 proc. uczestników po jego zastosowaniu zaobserwowało spadek wypadania włosów o 50 proc.), oraz krzemionkę – składnik budulcowy naturalnie występujący w tkance łącznej (tutaj pochodzi z pędów bambusa).

 

WŁOS SIĘ JEŻY…

… większości mężczyzn na samą myśl o utracie włosów. Główną przyczyną ich wypadania jest predyspozycja genetyczna i poziom androgenów. Pod wpływem tych hormonów mieszki włosowe ulegają tzw. miniaturyzacji, faza wzrostu włosa czyli anagenu ulega skróceniu, więcej włosów znajduje się w fazie telogenu czyli spoczynku.

Na kondycję fryzury wpływ ma także dieta. Watro sprawdzić, czy menu nie jest ubogie w witaminy A, B, E oraz pierwiastki wzmacniające strukturę włosów (np. krzem, cynk, żelazo). Wrogiem mocnych kosmyków jest też nadmierny stres, palenie papierosów, alkohol… Podobnie, jak u kobiet, utrata włosów może mieć związek ze stanem zdrowia i być objawem cukrzycy, chorób skóry (łuszczycy, łojotoku, łupieżu, AZS).

Może być to też efekt uboczny przyjmowania niektórych leków, szczególnie: przeciwdepresyjnych, przeciwgrzybiczych, antybiotyków. Jak widać przyczyn może być wiele, dlatego w terapii należy pamiętać o holistycznym podejściu. Wykluczenie przyczyn medycznych, zmiana nawyków, odpowiednia dieta i sprawdzona suplementacja pomogą zahamować proces utraty włosów.

Medilâge cheveux homme to specjalistyczny preparat przeznaczony dla mężczyzn, ukierunkowany na przeciwdziałanie wypadania włosów wykorzystuje przede wszystkim PhytoPin®, substancję uzyskaną z pnia drzewa sosnowego z lasu Landes, która hamuje aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy związanej z łysieniem androgenowym i przyspiesza cykl wzrostu włosów. Ponadto w formule tego preparatu znajdziemy też Keranat™ oraz krzemionkę uzyskaną z ekstraktu pędów bambusowych.

SPRAWDŹ: Medilâge cheveux femme 430 zł/ 60 kapsułek; Medilâge cheveux homme 430zł/60 kapsułek.

Więcej o marce:

Medilâge to pierwsza marka w Europie, która w preparacie cheveux homme stosuje innowacyjną technologię ComboCap® pozwalającą na dostarczenie w formie jednej kapsułki substancji aktywnych w różnych formach galenowych. Nawet oleje, mogą być zestawione obok suchych, sproszkowanych składników. Membrana, oddzielająca dwie komory ComboCap, jest rewolucyjnym przełomem, który umożliwia jednoczesne dostarczanie wcześniej niemożliwych kompozycji, co przekłada się na niespotykany dotąd poziom wygody i innowacyjności preparatów. Na całym świecie jedynie dwie firmy specjalizuj się w produkcji kapsułek w formie ComboCap.

Poprzedni

Niech każdy krok będzie Twój! Dezodoranty do stóp i butów Nivelazione®

Następny

Ciało. Instrukcja dla użytkownika. Edycja ilustrowana

Zobacz również to: