fbpx
czwartek, 18 lipca 2024

Wbrew pozorom mydło mydłu nierówne i wcale nie jest tak, że należy wybierać najtańsze i dopiero przy wyborze balsamu do ciała głębiej sięgnąć do kieszeni. Mydło słabej jakości wysusza skórę i sprawia, że czujemy dyskomfort z powodu jej przesuszenia. W przeznaczonej do tłustej skóry i cery serii linii Silver Touch polskiej, innowacyjno-rozwojowej marki Invex Remedies znajdziemy dwa rodzaje mydła ze srebrem monojonowym. To wulkaniczne stworzono na bazie znanej z właściwości pielęgnacyjnych greckiej oliwy z oliwek. Zadba o dobrostan skóry już na etapie jej oczyszczania. O resztę zadbają pozostałe kosmetyki Silver Touch.

Mydło do ciała o właściwościach oczyszczających i odświeżających skórę na bazie greckiej oliwy z oliwek ze srebrem monojonowym. W Grecji śródziemnomorski klimat sprzyja produkcji oliwy, która posiada szereg naturalnych właściwości pielęgnacyjnych − jest bogata w witaminy, minerały, naturalne kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze. Dodatek monojonowego srebra wzmacnia właściwości oczyszczające.

Dzięki zawartości srebra monojonowego produkty należące do linii Silver Touch wykazują silne właściwości antybakteryjne. Regulują i ograniczają wydzielane sebum. Przyspieszają likwidację zmian trądzikowych i zapobiegają powstawaniu nowych wykwitów na skórze. Skracają czas gojenia się i regeneracji skóry. Łagodzą jej podrażnienia, koją i odświeżają.

Produkty z linii Silver Touch mogą stanowić uzupełnienie linii Golden Touch oraz Organic Silica. Substancje aktywne zawarte we wszystkich liniach są kompatybilne i charakteryzują się synergią.

Dla kogo?

Skóra tłusta i mieszana, skłonna do powstawania zmian, cera problematyczna (trądzik, łuszczyca w fazie nieaktywnej).

Sposób użycia:

Namydlamy całe ciało i powolnymi ruchami masujemy powierzchnię skóry, dzięki czemu składniki aktywne mogą przenikać w głąb skóry. Relaksacyjny masaż powinien trwać kilka minut, po czym mydło spłukujemy wodą.

Główne składniki aktywne:

Srebro monojowe – ma silne właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwwirusowe i grzybobójcze. Stymuluje proces regeneracji komórek. Reguluje wydzielanie sebum, utrzymując zbyt suchą albo zbyt tłustą skórę w stanie równowagi. Gwarantuje optymalne nawilżenie skóry i chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników termicznych i biochemicznych oraz kurzem, wiatrem i mrozem.

Zaawansowana technologia monojonowa opracowana w laboratoriach Invex Remedies polega na rozbijaniu struktur minerałów takich jak złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów (monojonów). Pozyskiwane tak cząstki minerałów są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w farmakologii i kosmetologii nanocząsteczki.

Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej do wnętrza komórki wykorzystano dodatkowo (stosowane dotychczas wyłącznie w farmakologii) zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząstki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej w celu tymczasowego zneutralizowania ładunku. Pary jonowe z łatwością przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka.
Pierwiastki złota, srebra, krzemu i inne stosowane w preparatach Invex Remedies w formie monojonów są zabezpieczone przed tworzeniem się tzw. klastrów, czyli skupisk cząsteczek, które utrudniają przenikanie pierwiastków przez błony komórkowe i wywołanie zamierzonego efektu.

Opatentowana przez Invex Remedies technologia monojonowa zapewnia niezwykle małym cząsteczkom najczystszych minerałów, znajdujących się w kosmetykach, przenikanie do najgłębszych warstw skóry, zapewniając jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym. Technologia monojonowa dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie.

Waga: 100 g

Cena – ok. 18 zł

www.invexremedies.pl

Srebro znane jest ludzkości od czasów starożytnych. Stosowano je do wyrobu monet, ozdób, biżuterii oraz sztućców i naczyń. Pomimo iż było zawsze tańsze od złota, cieszyło się także ogromną popularnością i uznaniem. Srebro ze względu na swoje właściwości lecznicze, kojące i kosmetyczne znajdowało zastosowanie w szeroko pojętej medycynie i kosmetologii. Pierwsze informacje o użyciu srebra w medycynie pochodzą sprzed 5500 lat z Chin. Jego lecznicze właściwości opisywali starożytni lekarze arabscy, perscy, hinduscy. Medycy europejscy stosowali je powszechnie w starożytnej Grecji oraz Rzymie. W okresie średniowiecza i renesansu używano go do celów medycznych praktycznie w całej Europie. Było i jest stosowane w nowoczesnej farmakologii i medycynie. Srebro idealnie wpisuje się w holistyczne pojęcie zdrowia, gdzie uroda oraz piękno ciała są efektem zdrowego i dobrze funkcjonującego organizmu.

Poprzedni

Królowa nonszalancji i stylu boho: Sienna Miller

Następny

O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci

Zobacz również to: