fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Zabiegi kosmetyczne to konieczność, która czasem może być jednak niezwykle przyjemna. I nawet jeżeli należymy do zwolenników szybkiego prysznica rano i wieczorem, skuśmy się raz na jakiś czas na kąpiel w wannie wypełnionej solą. I to nie byle jaką, ale upiększającą i oczyszczającą nie tylko skórę, ale i całe ciało. Przekonamy się, że relaksuje, wygładza skórę, odpręża mięśnie i powoduje jeszcze wiele innych rzeczy niewidocznych na pierwszy rzut oka. Zdecydujmy się na produkt polskiej, innowacyjno-wdrożeniowej marki Invex Remedies.

Odkwaszająco-regenerująca sól do kąpieli SiSALT Sport Line regeneruje i wspomaga proces odkwaszania, poprawiając wygląd i kondycję skóry już po pierwszym zastosowaniu, ponieważ:

• ma odczyn alkaliczny – analogiczny do wód płodowych, w których każdy z nas znajdował się przez pierwsze dziewięć miesięcy swojego życia w łonie matki;

• pH kąpieli wynosi 8,2 – 8,5;

• jej skład opiera się na soli kopalnianej, pozostałej po morzach istniejących 230 mln lat temu, dzięki czemu jest ona wolna od zanieczyszczeń metalami ciężkimi oraz toksynami, które znajdują się w morzach i oceanach obecnie.

Zawarte w niej mikroelementy wywierają istotny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Wykorzystując tzw. efekt osmozy, sól oczyszcza i detoksykuje organizm.

Jak działa?

• pobudza układ immunologiczny,
• odkwasza organizm i samą skórę, ujędrnia ją, uelastycznia, zmiękcza i wygładza, przywraca witalność i zdrowy koloryt,
• działa antyseptycznie i wspomaga leczenie chorób skóry: łagodzi trądzik i objawy łuszczycy,
• relaksuje, regeneruje i rozluźnia napięcie mięśni,
• poprawia krążenie krwi – jest zalecana w zaburzeniach ukrwienia kończyn (zimne stopy i ręce),
• pomocna w rehabilitacji i rekonwalescencji pourazowej,
• polecana jest przy dolegliwościach stawowych, kontuzjach i stłuczeniach – łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne,
• nie pozostawia tłustego filmu na skórze.

Sól polecana również do kąpieli stóp i dłoni przed zabiegami kosmetycznymi.

Krzem organiczny i bor są podstawowymi składnikami aktywnymi linii Organic Silica o właściwościach regeneracyjnych, łagodzących i nawilżających. Minerały te odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach odbudowy kolagenu i produkcji elastyny. Krzem jest budulcem tkanek miękkich, błon śluzowych. Odpowiada za elastyczność i młodość komórek. Substancje aktywne zawarte w linii Organic Silica wspomagają wiązanie wody w naskórku i usuwanie substancji toksycznych z komórek, stymulując ich odnowę.

Dla kogo?

Osoby w różnym wieku i o wszystkich typach skóry. Można ją stosować na dwa różne sposoby, w zależności od potrzeb:

1. Roztwór hipotoniczny to roztwór o niższym stężeniu niż płyny ustrojowe organizmu ludzkiego (stężenie soli < 0,9%). Używany w celu oczyszczenia organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Zastosowanie roztworu hipotonicznego soli: trądzik, cellulit, nadmierne pocenie się, tłusta skóra. Stosowanie: 200 g soli na 100 l wody, do moczenia stóp i dłoni zaleca się 20 g soli na 10 l wody.

2. Roztwór hipertoniczny to roztwór o wyższym stężeniu niż płyny ustrojowe organizmu ludzkiego (stężenie soli > 0.9%). Umożliwia wchłanianie minerałów zawartych w kąpieli. Tworzy zasadowy roztwór o pH wód płodowych (pH 8,5) umożliwiający skuteczne odkwaszeniu organizmu. Taki roztwór otrzymamy, stosując 1 kg soli na 100 l wody.

Stosowanie: 1000 g soli na 100 l wody. Optymalny czas kąpieli wynosi 30-50 minut w temperaturze 32-38°C. Częstotliwość kąpieli 1 x w tygodniu, przez miesiąc, najlepiej wieczorem. Do moczenia stóp i dłoni zaleca się stosowanie proporcji 100 g soli na 10 l wody, przez 20-30 minut w temperaturze 32-38°C z częstotliwością 2 x w tygodniu przez miesiąc.

Produkt testowany dermatologicznie. Jego skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Zaawansowana technologia monojonowa opracowana w laboratoriach Invex Remedies polega na rozbijaniu struktur minerałów takich jak złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów (monojonów). Pozyskiwane tak cząstki minerałów są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w farmakologii i kosmetologii nanocząsteczki.

Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej do wnętrza komórki wykorzystano dodatkowo (stosowane dotychczas wyłącznie w farmakologii) zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząstki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej w celu tymczasowego zneutralizowania ładunku. Pary jonowe z łatwością przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka.

Pierwiastki złota, srebra, krzemu i inne stosowane w preparatach Invex Remedies w formie monojonów są zabezpieczone przed tworzeniem się tzw. klastrów, czyli skupisk cząsteczek, które utrudniają przenikanie pierwiastków przez błony komórkowe i wywołanie zamierzonego efektu.
Opatentowana przez Invex Remedies technologia monojonowa zapewnia niezwykle małym cząsteczkom najczystszych minerałów, znajdujących się w dermokosmetykach, przenikanie do najgłębszych warstw skóry, zapewniając jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym. Technologia monojonowa dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie.

Pojemność: 1500 g (opakowanie z pokrywką)

Cena – ok. 45 zł

www.invexremedies.pl

Szeroka gama kosmetyków z linii Organic Silica daje możliwość dopasowania optymalnej pielęgnacji do indywidualnych potrzeb. Opracowane linie kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji domowej można dostosować do potrzeb każdej skóry, biorąc pod uwagę jej wiek, typ lub problem. Składniki aktywne zawarte w starannie opracowanych recepturach wszystkich linii są kompatybilne i odznaczają się synergią, pozwalając na łączenie kosmetyków w sposób indywidualny. Produkty powstały na bazie ultra- i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, przy wykorzystaniu opatentowanej technologii monojonowej. Kosmetyki są przebadane dermatologicznie, a ich skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Poprzedni

MODYFIKOWANIE MIKROBIOTY

Następny

Zimowa kokosowo-migdałowa pielęgnacja z VEGAN Desserts

Zobacz również to: