fbpx
środa, 22 maja 2024

Radzenie sobie z podrażnieniami umiejscowionymi w trudno dostępnych, wilgotnych lub wyeksponowanych na mechaniczne otarcia miejscach bywa kłopotliwe. Tak samo jak radzenie sobie z bliznami zarówno nowymi, jak i tymi wygojonymi. Na rynku istnieje niewiele dermatologicznych produktów, które są przystosowane do działania w trudnych warunkach. Linia Cicalfate+ marki Eau Thermale Avène powstała z myślą właśnie o tych niewygodnych sytuacjach, wykorzystując wyjątkowe formuły do walki z codziennymi przeciwnościami. Formuła dermokosmetyków Cicalfate+ działa jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej, ochraniając i przynosząc ukojenie podrażnionej, wrażliwej skórze.

W tym roku Eau Thermale Avène wprowadza do linii Cicalfate+ dwa nowe, innowacyjne produkty: Osuszający spray regenerujący i Żel na blizny.

INNOWACJA. OSUSZAJĄCY SPRAY REGENERUJĄCY CICALFATE+

Avène

Spray na podrażnioną delikatną skórę ze skłonnościami do maceracji.

Cena: 62 zł
Pojemność: 100 ml

Pieluszkowe zapalenie skóry, bywa trudnym problemem, między innymi przez umiejscowienie podrażnień w zagłębieniach i zagięciach delikatnej skóry dziecka. Z kolei u dorosłych są miejsca na ciele, gdzie występuje naturalna predyspozycja do wzmożonej wilgoci np. pod biustem, lub w miejscach, które są narażone na częste mechaniczne obtarcia, np. palce u stóp. Efekt? Szybsze namnażanie się bakterii, co w rezultacie może prowadzić do infekcji. Cicalfate+ osuszający spray regenerujący wspomaga proces odbudowy naskórka, nawet w trudno dostępnych i mających skłonność do wilgoci miejscach. Ponadto dzięki formule zawartej w sprayu, łagodzi uczucie dyskomfortu natychmiast po zastosowaniu.

*Nie zastępuje środka antyseptycznego.

Składniki aktywne:

 • WYSUSZANIE. Naturalny puder absorbujący wilgoć. Dzięki któremu skóra w miejscu naniesienia produktu pozostaje sucha przez długi czas.
 • REGENERACJA. [C+-Restore]™ Postbiotyczny składnik aktywny wyizolowany z wody termalnej, który w istotny sposób wpływa na regenerację i proces odbudowy naskórka.
 • OCZYSZCZANIE. Siarczan Miedzi + Siarczan Cynku – Ograniczają ryzyko namnażania się bakterii.
 • ŁAGODZENIE. Woda termalna Avène. Łagodząca uczucie dyskomfortu.

1 Otwarte badanie kliniczne pod kontrolą lekarzy dermatologów i pediatrów. 51 osób (niemowlęta, dzieci i dorośli). 2 aplikacje dziennie przez 21 dni.
2 Badanie In-vitro, ocena efektu oczyszczania na grupie bakterii najczęściej występujących na skórze.

Niezbędnik w domowej apteczce

Osuszający spray rgenerujący Cicalfate+ zapewnia perfekcyjne połączenie optymalnej formuły w najlepszej formie, która odpowiada na potrzeby skóry w miejscach ze skłonnością do maceracji.

Praktyczny i higieniczny

Formuła zawarta w sprayu pozwala na szybką i delikatną aplikację produktu, wysusza i regeneruje. Już po jednym krótkim rozpyleniu z łatwością dociera do podrażnionych miejsc. Jego pojemność 100 ml nadaje się nawet do bardziej rozległych podrażnień (ospa wietrzna1, wysypki dziecięce, zaczerwienienia, podrażnienia od pieluch). 100% użytkowników potwierdziło, że formuła nie szczypie (94%) i nie pozostawia plam na ubraniach (90%).

1Nie zastępuje środka antyseptycznego.
2 Samoocena. 51 pacjentów (niemowlęta, dzieci i dorośli), 2 aplikacje dziennie przez 21 dni.

Każdego roku 100 milionów1 ludzi na świecie boryka się z problemem blizn. We Francji rocznie wykonuje się 160 tyś porodów cesarskich, 20 tys. mastektomii i 40 000 operacji tarczycy. Badania pokazują, że aż 92% pacjentów po operacjach poszukuje sposobów na radzenie sobie z bliznami.

INNOWACJA. ŻEL NA BLIZNY DO TWARZY I CIAŁA CICALFATE+

Cena: 45 zł

Pojemność: 30 ml

Zagojona skóra, która zaczyna się zabliźniać również wymaga pielęgnacji. Szczególnie w pierwszej fazie gojenia, kiedy blizna jest czerwona i dalej kształtuje się, wskazane jest zastosowanie dodatkowego wsparcia naturalnej regeneracji. Cicalfate+ żel na blizny pomaga zmniejszać zaczerwienienie, oraz w końcowym efekcie poprawiać wygląd blizn chirurgicznych2 na twarzy i ciele w zaledwie 3 tygodnie3. Konsystencja żelu pozwala na stosowanie zalecanego masażu, dzięki któremu już w ciągu 3 tygodni od rozpoczęcia kuracji, wygląd zabliźnionej tkanki widocznie poprawia się. Metoda ta została opracowana we współpracy z kliniką Dr Stern, specjalizującą się w leczeniu blizn i ciężkich oparzeń.

Cicalfate+ żel na blizny zawiera:

 • Dimetikon – Główny składnik aktywny wykorzystywany w kosmetyce do poprawy wyglądu blizn. Nawadnia skórę i sprzyja nawilżeniu.
 • Kwas hialuronowy – O działaniu nawilżającym.
 • [C+-Restore]™ – Postbiotyczny składnik aktywny wyizolowany z Wody Termalnej Avène, który w istotny sposób wpływa na regenerację i proces odbudowy naskórka.
 • Wodę termalną Avène – Łagodzącą uczucie dyskomfortu.

1 B.C. Brown a, b, S.P. McKenna c, K. Siddhi c, D.A. McGrouther a, b, A. Bayat a, b, „The hidden cost of skin scars: quality of life after skin scarring.” Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery 61, 1049-1058.
2 Po procesie reepitalizacji.
3 Otwarte badanie kliniczne przeprowadzane pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną. Ocena kliniczna oparta na skali POSAS. 50 osób, 2 aplikacje dziennie przez 3 tygodnie.

W 100% uznana skuteczność1

 • 100% badanych, zauważyło widoczną poprawę w zmniejszeniu widoczności blizny po 3 tygodniach1 stosowania żelu: ślady są wygładzone (98%), skóra jest jędrna (100%) i miękka(98%)2.
 • Udowodniony efekt ukojenia już po 1 aplikacji3. 100% konsumentów jest zadowolonych z łatwej aplikacji i przyjemnej konsystencji, która ułatwia masaż2.
 • Formuła o wysokiej tolerancji dla skóry i oczu.

1 Otwarte badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną. Ocena kliniczna oparta na skali POSAS.
50 badanych, 2 aplikacje dziennie przez 3 miesiące.
2 Samoocena. 50 badanych, 2 aplikacje dziennie przez 3 miesiące.
3 Otwarte badanie kliniczne przeprowadzane pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną. 50 badanych, 2 aplikacje dziennie przez 3 miesiące.

SEKRET REGENERACJI SKÓRY – ŻEL + MASAŻ

Ekspertyza blizn

Blizny wpływają na wygląd fizyczny, co bardzo często przekłada się na kondycję psychiczną. Cicalfate + Żel na blizny to nowe eksperckie rozwiązanie tych problemów. Połączenie skuteczności formuły z wydajnością żelu. Aby poprawić wygląd blizn, Eau Thermale Avène, we współpracy z Dr. Ster’s Clinic (Europejskie Centrum Blizn i Ciężkich Oparzeń), opracowała specjalną technikę masażu.

Dlaczego należy masować blizny?

Aktywne wsparcie delikatnym masażem przez pierwszych sześć miesięcy od powstania blizny, przyczynia się do poprawy wyglądu i ograniczenia jej widoczności. Masaż blizn pobudza produkcję kolagenu i elastyny, przywracając skórze jędrność i elastyczność.

Ostrzeżenie! Zbyt intensywny masaż może pogorszyć proces gojenia i wygląd blizny. Nie należy masować blizny w przypadku jej zaczerwienienia i opuchnięcia (blizna nie może być dojrzała).

Kierunek masażu

Do określenia dojrzałości blizny, należy ucisnąć ją i sprawdź czas jak długo zajmie jej odbarwienie. Standardowy czas odbarwienia blizny to około 3 sekundy. Im krótszy czas tym blizna jest młodsza.

1.Jeśli blizna odbarwia się w mniej niż sekundę (zazwyczaj do miesiąca): blizna nie jest jeszcze dojrzała. Produkt należy stosować na czystą i suchą bliznę delikatnie dotykając. Spłaszczyć skórę na i wokół blizny poprzez delikatne uciskanie palcem wskazującym wzdłuż blizny.

2.Jeśli blizna przebarwia się w 1 do 2 sekund można przejść do „rolowania palpacyjnego” (ang. Palpate-roll). Masaż wykonać za pomocą kciuka  i palca wskazującego wzdłuż blizny. Delikatnie podszczypując skórę pomiędzy palcami i pociągając ku górze. Czynność wykonywać  do momentu, kiedy produkt zostanie całkowicie wchłonięty (około 5 minut).

3.Jeśli blizna odbarwia się po 3 sekundach (zazwyczaj 3 miesiące po powstaniu) to blizna jest dojrzała. Masować bliznę rozciągając ją wzdłuż, aby jej nie poszerzać. Należy użyć palca wskazującego i palca środkowego do momentu, aż produkt wchłonie się całkowicie (około 5 minut).

Poprzedni

Znajdź mnie. Teraz

Następny

Virion. Zamek

Zobacz również to: