fbpx
piątek, 17 maja 2024

NOWY GEST OCHRONNY

Piękna opalenizna kojarzy się z przyjemnym, letnim czasem i udanymi wakacjami. Należy jednak pamiętać, że gdy decydujemy się na ekspozycję słoneczną, musimy zadbać o to, żeby proces opalania skóry był bezpieczny i nie zaszkodził naszemu zdrowiu. Powinniśmy stosować preparaty z filtrami UV, które zawierają zarówno ochronę przed promieniowaniem UVB, jak i UVA.

Nasz kapitał słoneczny jest określony. Jednym z sygnałów zbyt długiej ekspozycji słonecznej jest tzw. Rogowacenie słoneczne.

Rogowacenie słoneczne często dotyka osoby starsze. Według badań problem ten dotyczy ponad 50% osób
po 70. roku życia. Objawia się on zmianami na skórze, które powstają w skutek długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Na skórze pojawiają się żółtawe, brunatne plamy. Miejscami najbardziej narażonymi na promieniowanie słoneczne są: skóra głowy, twarz, dekolt, grzbiety dłoni i przedramiona. Dlatego też należy poświęcać im szczególną uwagę. W tym roku Eau Thermale Avène wychodzi naprzeciw tym wszystkim potrzebom z innowacyjnym produktem SunsiStick KA SPF 50+.

SunsiStick KA 50+ to nowy produkt fotoprotekcyjny w poręcznym opakowaniu, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, w szczególności skłonnej do rogowacenia słonecznego. Fotostabilny system filtrów zapewnia szeroką ochronę przed promieniowaniem UVB-UVA. Pre-tokoferyl, fotostabilny prekursor witaminy E, w harmonijnym połączeniu z tialidyną chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Został wzbogacony o składnik aktywny VederineTM który stymuluje receptory witaminy D, wzmacniając barierę ochronną skóry i skuteczniej zabezpieczając przed szkodliwymi efektami promieniowania.

Jest wysoce wodoodporny. Dzięki specjalnej formule łatwo się rozprowadza, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach. Całkowicie transparentny, nie pozostawia białych plam na skórze.

Cena: 65zł; Pojemność: 20 g
Dostępny w aptekach.

Sposób użycia: Nakładać na miejsca wymagające ochrony 10 razy; często powtarzać aplikację.

SKŁADNIKI AKTYWNE SunsiStick KA:

• Fotostabilny i opatentowany system filtrów zapewnia szeroką ochronę przed promieniowaniem UVB-UVA.

• Kompleks antyoksydantów: Pre-tokoferyl, fotostabilny prekursor witaminy E w harmonijnym połączeniu z tialidyną chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.

• Składnik aktywny VederineTM roślinny składnik aktywny pochodzenia naturalnego (99%), pozyskiwany z korzenia CICHORIUM INTYBUS (cykoria podróżnik) stymuluje receptory witaminy D oraz wzmacnia barierę ochronną skóry.

• Woda termalna Eau Thermale Avène – wyjątkowa Woda termalna o potwierdzonym naukowo działaniu,przywracrównowagę skóry, koi i łagodzi podrażnienia.

3,4,5 Tolerancję produktu SunsiStick KA 50+ badano pod nadzorem dermatologicznym i okulistycznym na grupie docelowej osób ze skórą skłonną do rogowacenia słonecznego.

Marka Eau Thermale Avène jest europejskim liderem w produktach ochrony przeciwsłonecznej i poza ochroną skóry wrażliwej, jej głównym celem jest tworzenie formuł bezpiecznych dla środowiska. Od 2015 r. marka otoczyła się najlepszymi światowymi ekspertami w dziedzinie ekologii i ekotoksykologii, aby mieć pewność, że dermokosmetyki ochrony przeciwsłonecznej są bezpieczne dla środowiska i szanują bioróżnorodność mórz: nie mają wpływu na koralowce*, fitoplankton* i zooplankton*, stanowiące podstawę łańcucha żywieniowego.

Projekt SKIN PROTECT OCEAN RESPECT ma na celu dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego. W składzie kosmetyków stosuje się minimalną ilość filtrów i ich stężenia. Produkty posiadają bardzo rygorystyczny skład, formuły szanują środowisko i morską różnorodność biologiczną, dzięki czemu została uzyskana idealna równowaga pomiędzy bezpieczeństwem środowiska i skóry.

1 Brash DE. Roles of the transcription factor p53 in keratinocyte carcinomas. Br J Dermatol 2006, 154: 8-10.

* Testy przeprowadzone na reprezentatywnych gatunkach koralowców, fitoplanktonu i zooplanktonu.

MISJA EAU THERMALE AVÈNE: OCHRONA SKÓRY

Marka dermokosmetyczna Eau Thermale Avène od ponad 30 lat realizuje misję ochronę skóry poprzez:

  • Stworzenie formuły Sunsistive®
  • Bardzo szeroka ochrona UVB-UVA, fotostabilność, silny kompleks antyoksydacyjny, wodoodporność.
  • Rygorystyczny dobór składników i wykorzystanie właściwości Woda termalnej Avène. Aby zapewniać bezpieczeństwo i ukojenie skóry wrażliwej.
  • Ekskluzywne partnerstwo z Europejską Fundacją Nowotworów Skóry
  • Działania pro-konsumenckie informujące o szkodliwych skutkach ekspozycji na słońce.
Poprzedni

Lawendowe pola – odprężenie dla skóry i zmysłów

Następny

Wiosenne klimaty. Limitowana edycja szczoteczek Curaprox CS 5460 GREENERY

Zobacz również to: