fbpx
piątek, 22 września 2023

Masz ciężkie dni, mnóstwo obowiązków, czujesz napięcie i poddenerwowanie? Musisz obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu. Polecamy ci Japoński spacer po lesie. Zabieg, który szybko cię rozluźni, ukoi nerwy i poprawi nastrój.

„Shinrin-yoku” to praktyka popularna w Japonii. Oparta jest na „wchłanianiu leśnej atmosfery”. Japończycy stosują ją po to, by obniżyć w organizmie poziom kortyzolu, hormonu stresu, a tym samym ukoić nerwy, zmniejszyć depresję, złość i gniew. Naukowcy udowodnili również, że „shinrin-yoku” obniża poziom cukru we krwi i normalizuje częstość skurczów serca, a zatem pozytywnie wpływa na tętno. Jednym słowem „shinrin-yoku” praktykują po to, by być ludźmi zdrowszymi i szczęśliwszymi.

Japoński spacer po lesie

W tygodniu rzadko masz okazję jechać do lasu. Nie rezygnuj jednak z relaksu, który tak dobroczynnie wpływa na organizm. Świetną alternatywą jest zabieg Japoński spacer po lesie, czyli masaż stemplami na bazie ryżu, olejku sosnowego oraz olejku pichtowego z jodły.

– Zabieg ten rozluźnia, obniża poziom stresu, poprawia nastrój – mówi TOP EXPERT Yasumi Polska i manager Yasumi Powiśle, Magdalena Ziemak. Masaż rozgrzanymi stemplami, pachnącymi olejkiem „Japoński spacer po lesie”, likwiduje wszelkie napięcia mięśniowe, delikatnie peelinguje skórę, nadaje jej relaksujący zapach japońskiego lasu. Polecany jest osobom, które odczuwają stres, napięcie, zmęczenie, rozdrażnienie.

– Po zabiegu każdy czuje się jak nowo narodzony. A dodatkowo na zakończenie zabiegu klient otrzymuje od nas pachnącą niespodziankę – zdaradza z uśmiechem TOP EXPERT Yasumi Polska i manager Yasumi Powiśle, Magdalena Ziemak. – Pierwszy zabieg to miłe zaskoczenie. Drugi totalne odprężenie. Trzeci przyjemność, jakiej wcześniej nie znaliście. Dlatego warto pomyśleć o pakiecie i skorzystać od razu z rabatu – zachęca Magdalena Ziemak.

Poprzedni

ARIA - moc roślin i technologia inspirowana NASA. Remedium na zanieczyszczone powietrze

Następny

CZERWCOWY NIEZBĘDNIK

Zobacz również to: