fbpx
sobota, 18 maja 2024

Matowy manicure hybrydowy to krzyk mody ostatnich lat, który stale podbija serca kobiet na całym świecie! Ten świetnie eksponuje dany kolor, a oprócz tego jest niezwykle elegancki, co umożliwia wykorzystanie go na wiele różnych sposobów! To właśnie dlatego stał się aż tak popularny wśród miłośniczek paznokci hybrydowych, które z jego wyjątkowości korzystają niezależnie od pory roku.

Jak zatem wykonać go we własnym zakresie? W jaki dokładniej sposób zrobić matowe hybrydy? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał we współpracy z Karoliną Rzepecką – instruktorką marki NOX!

Jak zrobić matowe hybrydy?

Seksowna czerwień, wyrafinowana szarość, a może energetyczna pomarańcza? Niezależnie od wyboru, każdy z lakierów hybrydowych w matowej odsłonie prezentuje się dostojnie i z klasą. Nic więc dziwnego, że aż tyle kobiet zakochało się w manicure z takim wykończeniem! Jest to idealne tło dla tematycznych wzorków i bogatych zdobień, a oprócz tego świetnie prezentuje się w formie jednokolorowej stylizacji. Aby jednak matowe paznokcie hybrydowe były trwałe, warto przestrzegać kilku podstawowych wskazówek, które zaprezentujemy Wam w kolejnych punktach! Jakich konkretniej? Sprawdźcie!

jak zrobić matowe paznokcie hybrydowe wyspa kobiet

Co jest potrzebne do zrobienia matowych paznokci?

Matowy manicure najłatwiej osiągnąć przy użyciu lakierów hybrydowych. Te są znacznie trwalsze od ich klasycznych odpowiedników, a warstwa nakładana bezpośrednio na paznokcie jest grubsza, przez co doskonale chroni paznokcie. Dodatkowo, w lakierach hybrydowych marki NOX, które można kupić na: nox-nails.pl/kategoria/lakiery-hybrydowe nie ma szkodliwych substancji, takich jak toluen, DBP, czy formaldehyd, dzięki czemu te są w pełni bezpieczne dla zdrowia!

Co zatem potrzebujemy do zrobienia matowych hybryd? Do ich wykonania potrzebujemy klasycznego zestawu do manicure hybrydowego, czyli:

  • pilniczek do paznokci,
  • bloczek polerski,
  • drewniany patyczek,
  • primer,
  • Essential Base, Rubber Base lub Base Max,
  • ulubiony lakier hybrydowy,
  • Matte TOP Coat,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe.

Matowe paznokcie – jak je zrobić?

Gdy zgromadziliśmy wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do wykonania stylizacji, możemy przejść do konkretów:

1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie płytki paznokcia oraz przylegających do niej skórek. W tym celu sięgamy po drewniany patyczek, którym odsuwamy skórki na bok, następnie pilnikiem do paznokci nadajemy płytce odpowiedni kształt, a na koniec bloczkiem polerskim dokładnie ją matowimy.

2. Teraz czas na usunięcie powstałego pyłu oraz odtłuszczenie płytki. Tak więc sięgamy po wacik bezpyłowy, nasączamy go cleanerem i dokładnie przemywamy każdy opracowany wcześniej paznokieć.

3. Jeżeli mamy problemy z przyczepnością produktów do płytki, warto dodatkowo zastosować primer kwasowy lub primer bezkwasowy.

4. Po odparowaniu lub wyschnięciu primera czas na aplikację wybranej bazy marki NOX. Sięgamy więc po Essential Base (klasyczna baza hybrydowa), Base Max (baza budująca) lub Rubber Base (baza kauczukowa), a następnie rozprowadzamy cienką warstwę wybranego preparatu po płytce i utwardzamy w lampie.

5. Po utwardzeniu bazy możemy przejść do najciekawszego etapu stylizacji, czyli nałożenia koloru! Sięgamy więc po wybrany lakier hybrydowy, następnie dokładnie rozprowadzamy go po płytce, tak aby nie pozostawić prześwitów, a na koniec utwardzamy w lampie. Jeżeli nie uzyskaliśmy pełnego krycia, czynność powtarzamy.

6. Efekt pięknego matowego manicure uzyskamy aplikując na koniec matowy top hybrydowy, czyli Matte Top Coat marki NOX. Jego wyjątkowa formuła zapewnia cudowne zmatowienie niezależnie od tego, który z kolorów wybraliśmy. Co więcej, Matte Top Coat gwarantuje wyjątkową trwałość i odporność na ścieranie. Po jego aplikacji, wystarczy go jedynie utwardzić w lampie.

7. Na sam koniec stylizacji, na paznokcie i skórki wokół nich warto zaaplikować oliwkę do skórek, która dodatkowo spotęguje efekt wizualny.

Jak zrobić matowe paznokcie bloczkiem polerskim?

A co zrobić, gdy nie mamy pod ręką matowego topu? Jest drugi sposób, który umożliwia uzyskanie matowych paznokci, choć warto zaznaczyć, że ten jest nieco mniej trwały. Do jego wykonania potrzebujemy bloczku polerskiego, odrobinę wprawy oraz doświadczenia. Jak więc zacząć?

Jeżeli matowy top nam się skończył, możemy paznokcie pokryć klasycznym topem hybrydowym, czyli Essential Top lub topem nie wymagającym przemywania warstwy dyspersyjnej, czyli Dry Top Luminous, a następnie zmatowić warstwę wybranego preparatu za pomocą wspomnianego bloczka polerskiego. Pamiętajmy jednak, że ruch, który wykonujemy blokiem powinien być delikatny, krótki i wykonywany w różne strony paznokcia, tak aby nie pozostawiać nieestetycznych rys. I voilà! Gotowe! W ten sposób uzyskamy matowe hybrydy, które będą równie efektowne, jak te wykonane przy pomocy matowego topu!

Poprzedni

Jabra. Podaruj słuchawki pod choinkę

Następny

KĄPIELE SOLANKOWE Joanna

Zobacz również to: