fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiele kobiet marzy o lokach, choć nie zostały obdarzone kręconymi włosami przez naturę. Sposobów na przezwyciężenie takiego stanu rzeczy jest kilka. Można – między innymi – spróbować zrobić loki przy pomocy prostownicy. Kobiety o prostych włosach często mają ją w swoim domu, mogą więc użyć jednego urządzenia do dwóch zastosowań.

Loki przy pomocy prostownicy

Najpierw należy przygotować włosy do stylizacji. Warto użyć specjalnej pianki lub odżywki chroniącej je przed wysoką temperaturą. Prostownicę bowiem należy rozgrzać do temperatury 180-200 stopni. Włosy trzeba podzielić na głowie, aby wygodnie było je kręcić. W tym celu musimy zrobić pionowy przedziałek na środku, a także poziomy – mniej więcej na wysokości ucha. Powstałe części spinamy, aby nie przeszkadzały. Mniejsze partie łatwiej jest w ten sposób kontrolować.

Zaczynamy od dołu. Wydzielamy cienkie pasmo i zaciskamy prostownicę mniej więcej na jego środku. Zwijamy do wysokości około ucha – należy tutaj być ostrożnym, aby się nie oparzyć. Końcówki nawijamy na prostownicę i chwilę czekamy. Musimy uważać, aby nie trzymać zbyt długo, a także czuwać nad tym czy temperatura nie jest zbyt wysoka. Gorąco nie służy bowiem włosom.

Prostownica może być świetnym narzędziem służącym zarówno wygładzaniu prostych włosów, jak i robieniu loków. Warto zaopatrzyć się w prostownicę do włosów z technologią MoistureProtect, która na bieżąco diagnozuje stan Twoich włosów i nieustannie dobiera optymalną temperaturę stylizacji.

Szerokie spektrum damskich fryzur

Jeżeli wolimy mieć do każdej czynności inne urządzenie, to do kręcenia loków z pewnością nieodzowna może być lokówka do włosów z ceramiczna powłoką z keratyną, która chroni włosy i pozwala im zachować naturalne nawilżenie. Damskie fryzury mają wiele odsłon. Nawet tradycyjne loki mogą różnić się od siebie – czasem mogą być to lekkie fale, innym razem bardzo zagęszczone i intensywne podkręcenia. Każda kobieta powinna mieć świadomość tego, co pasuje do jej kształtu twarzy i ogólnej urody. Faza poszukiwania i eksperymentowania może długo trwać, ale z pewnością warto.

Po umyciu głowy musimy wysuszyć nasze kosmyki. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem suszarki, być może przypadnie Ci do gustu suszarka do włosów Philips MoistureProtect z pielęgnacja jonowa zapobiegającą elektryzowaniu się włosów i zapewniającą ich zdrowy blask

Poprzedni

Wróć do aktywności z BeGlossy i OSHEE

Następny

Kremowa rozkosz podniebienia

Zobacz również to: