fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Rozjaśnianie włosów to bardzo popularny zabieg, który daje szybkie i spektakularne rezultaty. W ten sposób możesz uzyskać kolor jaśniejszy nawet o kilka tonów. Pasemka blond są obecnie bardzo modne, ponieważ optycznie rozświetlają i odmładzają twarz. Sprawdź, jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu przy użyciu sprawdzonych kosmetyków!

Na czym polega rozjaśnianie włosów?

Rozjaśnianie włosów to proces chemiczny, którego celem jest zmiana koloru na wyraźnie jaśniejszy. Ten efekt uzyskuje się poprzez usunięcie pigmentu z wybranych pasm lub z całej powierzchni włosów. Substancja rozjaśniająca powoduje rozchylenie łusek włosa, które stanowią jego warstwę ochronną. Następnie środek wnika w trzon włosa i rozpuszcza melaninę, czyli pigment, który odpowiada za naturalny kolor włosów. Nieumiejętne wykonanie tego zabiegu lub zbyt częste rozjaśnianie włosów może doprowadzić do poważnego uszkodzenia ich struktury. Środek rozjaśniający daje najlepsze rezultaty, gdy jest nałożony na naturalny kolor włosów. W innym wypadku warto robić co najmniej 6-8 tygodniowe przerwy między kolejnymi zabiegami. W tym czasie wzmocnisz strukturę włosa, dzięki czemu pasma lepiej zareagują na środek rozjaśniający.

Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu?

Jasna i aksamitnie gładkie włosy to świetny pomysł na szybką zmianę wizerunku. Zabieg rozjaśniania możesz wykonać w renomowanym zakładzie fryzjerskim lub możesz też samodzielnie przeprowadzić go w swoim domu. Jak wykonać rozjaśnianie włosów w domu? Do tego celu powinnaś użyć dobrej jakości preparatu o sprawdzonym składzie. Dobrym wyborem będzie na przykład rozjaśniacz do włosów Ultra Platinium Bleach od L’Oréal Paris. Ten preparat jest bardzo bezpieczny i intuicyjny w użyciu. Z jego pomocą możesz rozjaśnić włosy nawet o 9 tonów. Ponadto rozjaśniacz do włosów Ultra Platinium Bleach zawiera technologię bonding complex, która chroni strukturę włosów podczas zabiegu. W zestawie znajdziesz również wysokiej jakości odżywkę do włosów. Po jej zastosowaniu włosy będą wyraźnie mniej łamliwe, lśniące i wyjątkowo gładkie. Rozjaśniacz Ultra Platinium Bleach jest przeznaczony do domowego użytku. W dołączonej do produktu ulotce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, aby krok po kroku przeprowadzić cały zabieg.

Rozjaśnianie włosów w domu — o czym należy pamiętać?

Jeśli chcesz równomiernie rozjaśnić włosy, to musisz sobie przygotować odpowiednie stanowisko pracy. Do tego celu najlepiej wybrać dobrze oświetlone miejsce, a sam zabieg warto wykonywać przed lustrem. Na wszelki wypadek zmień ubranie na takie, którego nie będzie Ci szkoda, gdy się ubrudzi lub zniszczy. Dodatkowo to ważne, aby się zaopatrzyć w akcesoria, które ułatwią Ci pracę. Do rozjaśniania włosów będziesz potrzebować:

  • pędzelka,
  • miseczki,
  • rękawiczek ochronnych,
  • grzebienia i spinek,
  • ręcznika do farbowania,
  • tłustego kremu i szamponu.

Jeśli chcesz zrobić pojedyncze pasemka, to przygotuj sobie również fragmenty folii aluminiowej, w które zawiniesz włosy po nałożeniu na nie środka rozjaśniającego.

Poprawne wykonanie zabiegu przyniesie Ci wiele satysfakcji, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Pamiętaj, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcją producenta. Wybierając dobrej jakości kosmetyki, zyskasz pewność, że Twoje włosy zostaną pięknie rozjaśnione i zachowają zdrowy wygląd. 

Poprzedni

Jak używać profesjonalnych farb do włosów?

Następny

Zimne bagno

Zobacz również to: