fbpx
sobota, 18 maja 2024

Masz ochotę na zmiany? Sprawdź jak z profesjonalną farbą do włosów przeprowadzić prawdziwą metamorfozę.

Jak aplikować farbę do włosów?

Przed użyciem farby do włosów przeczytaj uważnie zamieszczoną na niej instrukcję. Na dzień przed wykonaj próbę uczuleniową np. za skórze za uchem i sprawdź, czy nie pojawiła się żadna reakcja alergiczna taka jak zaczerwienienie, obrzęk czy wysypka. Jeśli wszystko będzie dobrze, to kolejnym krokiem jest przygotowanie włosów do nałożenia farby. Zadbaj o to by nie było na nich żadnych odżywek i produktów do stylizacji.

Gdy już za Tobą przygotowanie włosów i próba uczuleniowa, to czas przejść do nakładania farby. Załóż dołączone do farby do włosów rękawiczki, a potem podziel włosy na sekcje, pomagając sobie przy tym specjalnymi klamerkami. Przygotuj farbę i nakładaj ją specjalnym aplikatorem od nasady włosów aż po końce. Sprawdź, czy farba jest nałożona równomiernie, a potem przytrzymaj ją na włosach tyle, ile jest zapisane w instrukcji.

Gdy upłynie czas trzymania na włosach, spłucz farbę zgodnie z instrukcją i skorzystaj z załączonej odżywki, by zadbać o wydłużenie żywotności farby do włosów.

Jakie są skutki uboczne stosowania farb do włosów?

Wybierając farbę do włosów warto zwrócić uwagę na jej skład i obecność PPD oraz amoniaku. Profesjonalne farby do włosów bez amoniaku znajdziesz w wielu drogeriach internetowych. Są to substancje, które mogą uczulać i powodować podrażnienia. Prócz tego przy stosowaniu farb do włosów istotne jest dbanie o kondycję włosów. Farby a zwłaszcza rozjaśnianie wpływają na strukturę włosa, który potrzebuje potem odpowiedniej pielęgnacji.

Jak używać profesjonalnych farb do włosów?

Używanie profesjonalnych farb do włosów nie jest trudne. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu -odpowiednio przygotować włosy a także zadbać o pielęgnację po farbowaniu. Odpowiednio wcześniej niezbędne jest przemyślenie jaki kolor farby dopasować do włosów a także określenie swojego typu urody, by wybrać koloryzację podkreślającą naturalne piękno. Farba do włosów pomoże ci podkreślić indywidualne piękno i przeprowadzić metamorfozę o jakiej marzysz.

Poprzedni

Partia twarzy ma znaczenie! NOWOŚĆ! Cera-Heart My Type Duo Cream AXIS-Y

Następny

Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domowych warunkach?

Zobacz również to: