fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Aż 80% młodzieży w wieku 11-20 lat boryka się z trądzikiem. Nie jest to jednak dolegliwość zarezerwowana jedynie dla nastolatków, ponieważ 40% dorosłych kobiet również ma tego typu problemy z cerą.

Trądzik jest chorobą powszechną i dotyka głównie młodzieży. Zdarza się, że walczymy z nim przez lata, mimo, że wiedza o trądziku i sposoby radzenia sobie z nim ewoluują. Obecnie nie rozpatrujemy go tylko pod kątem wyglądu, ale także znacznego pogorszenia standardu życia, kondycji psychicznej itd. Nastolatkowie w okresie dojrzewania odkrywają swoją tożsamość i tworzą więzi z rówieśnikami, a trądzik może zakłócić ten proces. Liczne badania wykazały, że osoby cierpiące na trądzik mogą wykazywać objawy lęków, depresji oraz mieć niską samoocenę. To wszystko może wpływać na codzienne funkcjonowanie, wyniki w nauce i pracy.

Widoczne na zewnątrz zmiany trądzikowe to jednak tylko część problemu. Pod skórą znajduje się jego prawdziwe źródło, czyli mikrozaskórniki. Są one pierwotnym etapem zmiany trądzikowej, które rozwijają się w mieszku łojowo-włosowym i jest ich 100 razy więcej w głębszych warstwach skóry, w porównaniu z widocznymi już zmianami na twarzy.

Laboratoria Dermatologiczne Eau Thermale Avène stawiają sobie za cel dostarczanie skutecznych formuł, które będą podnosiły komfort życia osób ze skórą wrażliwą i problemami skórnymi. Z tego względu skupiają się na precyzyjnych badaniach, których wyniki pozwalają na stałe udoskonalanie dermokosmetyków mając odpowiadać na prawdziwe problemy skórne pacjentów.

SKŁADNIK AKTYWNY O WYSOKIEJ SKUTECZNOŚCI I UNIKALNYM SPOSOBIE DZIAŁANIA

Aktywny składnik ComedoclastinTM jest uzyskiwany z oleju z ostropestu plamistego, znanego ze swojego zastosowania w leczeniu zaburzeń wątroby i dróg żółciowych. Badania Eau Thermale Avène w kontekście Cleanance wykazały, że odgrywa on szczególnie ważną rolę w regulacji sebum.

Zapobiega powstawaniu mikrozaskórników hamując ich rozwój tak, aby ponownie wrócił do stanu zdrowego mieszka łojowo-włosowego. Wywołuje odwracający proces powstawania mikrozaskórników. Składnik został opracowany zgodnie z procesem Ekspertyzy Botanicznej Pierre Fabre.

EAU THERMALE AVÈNE CLEANANCE

KOMPLETNY RYTUAŁ DO PIELĘGNACJI SKÓRY TŁUSTEJ, SKŁONNEJ DO TRĄDZIKU

CLEANANCE COMEDOMED

KONCENTRAT PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM

72,26 ZŁ/ 30 ML

Avene

Koncentrat przeciw niedoskonałościom pomaga zmniejszać ryzyko powstawania krost i zaskórników oraz ogranicza ponowne pojawianie się zmian trądzikowych. W efekcie są one znacząco zredukowane, skóra w ciągu dnia zmatowiona, a pory zwężone. Cleanance Comedomed reguluje nadmierne wydzielanie sebum oraz redukuje efekt „świecenia się” skóry. Lekka, płynna konsystencja bez tłustego wykończenia szybko się wchłania. Zapach produktu jest związany z obecnością składnika aktywnego, ale szybko ulatnia się i nie wpływa na skuteczność produktu. Wykazuje dobrą tolerancję dla skóry. Stanowi świetną bazę pod makijaż.

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ UDOWODNIONA BADANIAMI:

Szybkie działanie i długotrwały efekt
• Już po 7 dniach zaobserwowano znaczące zmniejszenie zmian trądzikowych (redukcja widocznych zmian trądzikowych o 22%)*
• Potwierdzenie skuteczności po 6 miesiącach stosowania, u 90% pacjentów nie zaobserwowano nawrotów**

Większa skuteczność z każdą aplikacją
• Po 1 miesiącu stosowania – zaskórniki zredukowane o -25% vs. grupa bez zastosowania produktu ***
• Po 2 miesiącach stosowania – zaskórniki zredukowane o -45% vs. grupa bez zastosowania produktu ***

Efektywność i satysfakcja
• 9 na 10 badanych jest usatysfakcjonowanych z produktu ***
• 90% badanych zauważyło poprawę cery ****

KLUCZOWE SKŁADNIKI:

• ComedoclastinTM
25% Blokuje tworzenie i ogranicza rozwój mikrozaskórników

• Woda termalna Avène 67,5%
Koi i łagodzi podrażnienia

STOSOWANIE:

Cleananance Comedomed od Eau Thermale Avène może być stosowany*****:
• samodzielnie,
• wraz z leczeniem miejscowym,
• w połączeniu z antybiotykami doustnymi
• jako kontynuacja po zakończeniu leczenia farmakologicznego (dla podtrzymania efektu). Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów trądziku od łagodnego do umiarkowanego. Przeznaczony dla młodzieży od 12 roku życia oraz osób dorosłych.

*Badanie tolerancji i skuteczności z udziałem 51 uczestników z łagodnym i umiarkowanym trądzikiem. Testowany pod kontrolą dermatologiczną. 2 aplikacje dziennie przez 56 dni.
**Międzynarodowe, obserwacyjne badanie kliniczne, 90% pacjentów bez nawrotu trądziku po T6 miesięcy (definicja nawrotu zgodnie z protokołem GEA > 3 wymagającym wprowadzenia leczenia doustnego lub miejscowego) 48 badanych.
***Test przeprowadzony na 36 osobach (w wieku 18-34 lat) poddanych kontroli dermatologicznej przez 56 dni. Jedna grupa kontrolna bez zastosowania produktu (N = 18), jedna grupa z zastosowaniem Cleanance Comedomed dwa razy dziennie (N = 18).
**** Badanie satysfakcji po 7 dniach użytkowania produktu z udziałem 51 uczestników. 2 aplikacje dziennie.
*****z wyłączeniem izotretynoiny doustnej

CLEANANCE ŻEL OCZYSZCZAJĄCY

DOGŁĘBNE OCZYSZCZANIE BEZ WYSUSZENIA SKÓRY

30 ZŁ/ 200 ML
50 ZŁ/400 ML

Avene wyspa-kobiet.pl

 

Eau Thermale Avène Cleanance Żel Oczyszczający to biodegradowalna formuła oparta w 84% na składnikach pochodzenia naturalnego, która łączy w sobie podwójne działanie – łagodnie oczyszcza skórę ze skłonnością do trądziku, jednocześnie długotrwale usuwając sebum i zanieczyszczenia. Składnik aktywny ComedoclastinTM zawarty w składzie w stężeniu 0,7% hamuje rozwój mikrozaskórników odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych na twarzy, podczas gdy glukonian cynku działa antybakteryjnie. Woda Termalna Avène (59%) łagodzi podrażnienia skóry.

DZIAŁANIE POTWIERDZONE BADANIAMI

• Natychmiast zmniejsza błyszczenie*
• Redukuje zaskórniki po 14 dniach: 74%**
• Idealny dla skóry wrażliwej: 94%**
• Wysoka tolerancja: skóra i oczy

*Badanie tolerancji. Badanie tolerancji i skuteczności zrealizowane na grupie 50 badanych, stosowany 2 razy dziennie przez 28 dni.
** % satysfakcji. 50 badanych. Cleanance Żel oczyszczający stosowany 2 razy dziennie przez 28 dni pod kontrolą dermatologiczną i oftamologiczną.

CLEANANCE WODA MICELARNA

DOGŁĘBNE OCZYSZCZANIE BEZ WYSUSZENIA SKÓRY

52 ZŁ/400 ML

Avene

Eau Thermale Avène Cleanance Woda micelarna to dermokosmetyk łączący w sobie działanie na trzech poziomach: skutecznie usuwa makijaż, dogłębnie oczyszcza skórę, wykazując przy tym działanie matujące. Formuła Wody micelarnej oparta jest w 89,5% na składnikach pochodzenia naturalnego. Zawiera 0,7% składnika aktywnego ComedoclastinTM, który hamuje rozwój mikrozaskórników. Woda Termalna Avène zawarta w składzie łagodzi podrażnienia wrażliwej skóry, a glikole działają nawilżająco.

DZIAŁANIE POTWIERDZONE BADANIAMI*

• Skutecznie oczyszcza: 94%
• Skóra wolniej się przetłuszcza: 86%
• Skóra jest zmatowiona: 81%
• Odblokowuje pory: 87%

*Test konsumencki: % satysfakcji, 83 kobiety, stosowanie przez 10 dni

 

Poprzedni

TOP 7 Kosmetycznych hitów - sierpień 2020

Następny

Dracul

Zobacz również to: