fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Jak zapewnić, aby delikatna skóra noworodka była odpowiednio nawilżona, skoro w sezonie grzewczym w mieszkaniu powietrze jest suche? Co takiego zawiera oliwka w żelu i dlaczego zapewnia optymalne nawilżenie skóry?

Skóra noworodków i niemowląt jest bardzo wrażliwa i szybko traci wodę. Dzieje się tak dlatego, że nie pokrywa jej ochronny płaszcz lipidowy, który chroniłby ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, bakteriami i wirusami. Dopiero około 2-3 roku życia swoją budową i sposobem funkcjonowania przypomina skórę człowieka dorosłego. Dlatego tak ważna jest prawidłowa i regularna jej pielęgnacja.

Atuty oliwki w żelu

Oliwki łagodzą, nawilżają i natłuszczają skórę. Zabezpieczają też przed otarciami, dlatego warto stosować je przy każdej zmianie pieluszek.

Oliwka w żelu powstaje ze zwykłej oliwki w procesie żelowania – który polega na tym, że w odpowiednich warunkach fizyko-chemicznych – wprowadza się do oliwki polimer do którego przyłączają się cząsteczki oliwki i tworzą duże i rozbudowane cząsteczki, które są w stanie szczelniej zabezpieczyć skórę niż zwykłe oliwki i powodują zgęstnienie czyli żelowanie kosmetyku.

A to powoduje, że na powierzchni skóry powstaje warstwa okluzyjna, czyli film, który z jednej strony zapobiega utracie wody przez naskórek, zaś z drugiej chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników. Efektem jest wyraźny wzrost uwodnienia warstwy rogowej oraz wygładzenie powierzchni skóry.

Produkt polecany przez położne

„Oliwka w żelu moim zdaniem to wyprawkowy must have każdej mamy.” mówi Dominika Choszcz, mgr położnictwa i wykładowca w szkole rodzenia.

„Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry maluszka, gdyż jednocześnie nawilża naskórek oraz zabezpiecza przed wysychaniem. Dzięki zjawisku tzw. okluzji, która występuję w tym produkcie mamy mają pewność, że delikatna skóra dziecka nie ulegnie uszkodzeniu.

Dodatkowo kolejnym atutem tego produktu jest bardzo funkcjonalne opakowanie, dzięki któremu używa się ten produkt z łatwością” – dodaje położna.

Dodatkowym atutem takiej oliwki jest również to, że nie pozostawia na dłoniach tłustego filmu. Jest gęsta, nie ma więc ryzyka, że podczas aplikacji rozleje się i pobrudzi ubranko dziecka czy pościel. Idealnie sprawdzi się więc również do masaży ciała.

Produkt dostępny jest w poręcznym opakowaniu o pojemności 125 ml (w cenie ok. 15 zł).

 

Skarb Matki to seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji noworodków, niemowląt i dzieci. Produkowana jest od ponad 60 lat przez polską firmę rodzinną Makarczykowie. Oferuje ponad 25 różnych preparatów. Wprowadzając nowe receptury, firma zawsze przestrzega koncepcji kosmetyku bezpiecznego, prostego, a zarazem skutecznego.

Wszystkie receptury są badane klinicznie i dermatologicznie. Kosmetyki mają akceptację i pozytywne oceny Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Są dostępne w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

Poprzedni

Jesienno-zimowe stylizacje dla każdego!

Następny

Najbardziej magiczne miejsce na świątecznej mapie Polski

Zobacz również to: