fbpx
środa, 22 maja 2024

Rewolucyjny koncept marki Hagi debiutuje na półkach drogerii Hebe. PHASES to seria trzech kremów do świadomej pielęgnacji twarzy w zgodzie ze zmianami zachodzącymi w cyklu menstruacyjnym. Produkty dostępne są od 12 lipca w sklepach stacjonarnych oraz na hebe.pl.

Pielęgnacja w rytmie cyklu to zupełnie nowe podejście do pielęgnacji skóry twarzy. Formuły trzech kremów PHASES marki Hagi na fazę menstruacyjną, folikularną i lutealną, powstały w oparciu o badania naukowe, które udowadniają korelację między poziomem hormonów, czyli fazą cyklu, a parametrami skóry w określonych jego momentach.

W zachodniej cywilizacji żyjemy przede wszystkim w cyklu tygodniowym i dobowym. Pierwszy jest związany z pracą. Drugi, kierowany przez wschody i zachody Słońca, odpowiada też wahaniom testosteronu u mężczyzn, gdzie rano ich poziom jest najwyższy, a wieczorem spada. Natomiast kobiety żyją w cyklu miesięcznym przez około 40 lat swojego życia. Cykl, którym sterują hormony, oddziałuje na całe funkcjonowanie kobiety. Wpływa zarówno na zdolności poznawcze i behawioralne czy ruchowe, ale też na wygląd, masę ciała, stan skóry i włosów.

Cykl można podzielić na trzy fazy: menstruacyjną, folikularną i lutealną. Każda z tych faz to odmienny stan i w emocjach, i w ciele.

W fazie folikularnej mamy więcej energii i ochoty na interakcje. To hormony – estrogeny pchają nas ku ludziom i zadaniom. Mamy wtedy wyższy próg bólu, większą odporność fizyczną, wytrzymałość na bodźce i ochotę na seks. Czujemy się atrakcyjne, a dzięki estrogenom nasza skóra i włosy są w lepszej formie. Zatrzymujemy mniej wody w ciele, więc czujemy się lekko.

W fazie lutealnej i menstruacyjnej mamy często potrzebę zwolnienia i pobycia tylko z samą sobą. To czas kontaktu z emocjami, które często ignorowałyśmy, żyjąc w pośpiechu. Bywamy osłabione i bardziej wrażliwe na bodźce. Czujemy się mniej atrakcyjne, nasza skóra staje się wtedy delikatniejsza, a ciało pobolewa i zaczyna nabierać wody. Przed miesiączką spada wydzielanie serotoniny, więc nasz nastrój także spada. Drobne niepowodzenia mogą sprawić, że stajemy się wobec siebie bardziej krytyczne.

Dossier produktów

PHASES 1 – cykloczuły krem na fazę menstruacyjną (1-7 dzień cyklu)

W czasie miesiączki, za sprawą niskiego poziomu hormonów, nasza skóra staje się sucha. Wydziela mniej sebum i może być bardziej podatna na podrażnienia. Kluczem do właściwej pielęgnacji w tym czasie jest zachowanie prawidłowego poziomu nawilżenia. Dlatego Phases 1 przede wszystkim nawilża skórę, zmniejsza zaczerwienie, poprawia ogólną kondycję, nadając miękkość i gładkość. Regeneruje i wzmacnia mikrobiom skóry, zapewniając wsparcie prebiotyczne. Badania przeprowadzone przez Hagi po dwóch cyklach stosowania potwierdziły wzrost nawilżenia o 50%*.

CENA: 119,99 zł
POJEMNOŚĆ: 30 ml

PHASES 2 – cykloczuły krem na fazę folikularną (8-14 dzień cyklu)

Faza folikularna następuje po zakończeniu miesiączki, a kończy się owulacją. Poziom estrogenów zaczyna wzrastać, dzięki czemu zwiększa się produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego. W tej fazie skóra zazwyczaj potrzebuje mniej uwagi. Nie musimy się zbytnio obawiać o poziom nawilżenia czy kondycję cery. Dlatego Phases 2 jest takim superfoodem, który pielęgnuje i odżywia skórę. Uelastycznia oraz wygładza, nadając promienny wygląd. Współpracuje z naturalnym mikrobiomem skóry, wzmacniając go, dzięki zawartości synbiotyku, czyli kompleksu pre- i probiotycznego.

CENA: 119,99 zł
POJEMNOŚĆ: 30 ml

PHASES 3 – cykloczuły krem na fazę lutealną (15-28 dzień cyklu)

Ostatnia, lutealna faza następuje zaraz po owulacji i trwa do kolejnej menstruacji. U wielu z nas wahania poziomu estrogenów i progesteronu skutkują pojawieniem się zmian trądzikowych, najczęściej wzdłuż linii żuchwy i włosów. W tym czasie warto łagodzić stany zapalne i regulować nadprodukcję sebum. W fazie lutealnej nasza skóra jest bardziej wrażliwa na promienie UV. PHASES 3 odczuwalnie zmniejsza natłuszczenie, wygładza, łagodzi zmiany trądzikowe, wyrównuje koloryt i daje wyraźne uczucie poprawy warstwy ochronnej skóry. Badania przeprowadzone po dwóch cyklach stosowania potwierdziły spadek wydzielania sebum o 25%.

CENA: 119,99 zł
POJEMNOŚĆ: 30 ml

Kremy dostępne są także w zestawie – 3 kremy do cykloczułej pielęgnacji.
http://www.hebe.pl

Poprzedni

WAKACYJNA WALIZKA

Następny

Kwiaty w kosmetykach

Zobacz również to: