fbpx
środa, 22 maja 2024

W wyniku ponad 50 lat pracy badawczej prowadzonej we współpracy z ekspertami od dermatologii Clinique opracowało Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator – formułę, która dostarcza skórze zaawansowanego nawodnienia łagodzącego skutki wysuszającego działania czynników środowiskowych i przywraca jej równowagę. Przygotuj się na 100 godzin solidnego nawodnienia!

W ciągu dnia skóra narażona jest na skutki oddziaływania licznych czynników odwadniających, które prowadzą do utraty wilgoci i – w konsekwencji – do przesuszenia. Oddziaływające w ciągu dnia czynniki odwadniające to między innymi zanieczyszczenie, niebieskie światło, podróże lotnicze, skrajne warunki pogodowe, ekspozycja słoneczna, noszenie maseczki antycovidowej, czy też klimatyzacja. Naturalna bariera ochronna skóry stanowi pierwszą linię frontu w walce z tymi czynnikami. Tak długo, jak pozostaje nienaruszona, pozwala skórze zachować odpowiedni poziom wilgoci. Niemniej jednak oddziaływające w ciągu dnia czynniki odwadniające mogą osłabiać lub wręcz uszkadzać barierę ochronną, wpływając na jej zdolność do zatrzymywania wilgoci, a mówiąc konkretnie prowadząc do jej utraty. Odwodnienie to nie tylko sucha skóra. Przesuszenie może bowiem prowadzić do powstawania drobnych linii i przedwczesnych oznak starzenia.

U osób z odwodnioną skórą często obserwujemy takie objawy jak ziemisty odcień cery, uczucie pieczenia, dyskomfortu, drobne linie lub – w ciężkich przypadkach – pęknięcia. Według specjalisty w dziedzinie dermatologii – dr Davida Orentreicha – „Skóra to pokrowiec, który musi pozostać elastyczny. Skórze, która ulega przesuszeniu w wyniku destabilizacji poziomu nawodnienia trudniej jest utrzymać elastyczność i pełną funkcjonalność.”

Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator stabilizuje skórę zapewniając jej 100 godzin nawodnienia. Beztłuszczowa, klinicznie zbadana formuła nawilżająca zawiera technologię Auto-Replenishing Technology, która umożliwia skórze budowanie wewnętrznych zasobów wody i ciągłe samonawadnianie. Moisture Surge oferuje dwutorowe nawodnienie dzięki dwóm kluczowym składnikom – kwasowi hialuronowemu i bioenzymowi z aloesu. Działając wspólnie substancje te zwiększają poziom nawodnienia skóry i pozwalają jej utrzymać wilgoć.

Formuła Clinique zawierająca kwas hialuronowy o dwóch różnych masach cząsteczkowych powstała z myślą o zwiększaniu poziomu nawodnienia skóry. Bioenzym z aloesu to z kolei nasz autorski, bogaty w składniki odżywcze składnik, który pomaga ujędrniać i nasycać skórę wilgocią.

Badacze z laboratoriów Clinique poddali aloes autorskiemu procesowi fermentacji przekształcając go w naładowany wartościami odżywczymi enzym. „Proces wytwarzania enzymu z aloesu polega na zmieszaniu sproszkowanego aloesu z żywicielem – bakteriami lactobacillus – i odczekaniu 24 do 48 godzin. Następnie pozyskujemy enzym z aloesu przy pomocy niezwykle precyzyjnego filtra, dzięki któremu jesteśmy pewni, że ekstrakt nie zawiera bakterii i nie jest zanieczyszczony. Owocem opracowanego przez nas procesu fermentacji jest wyjątkowy i niezwykle skuteczny składnik” – zdradza nam Steven Schnittger, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju w zakresie Mikrobiologii i Fermentacji w Grupie Estée Lauder Companies. W wyniki tego bioinżynieryjnego procesu większe cząsteczki rozbijane są na mniejsze, bogate w składniki odżywcze elementy, które skóra łatwiej wchłania.

Gruntowne badania nad enzymem z aloesu doprowadziły naukowców do wniosku, iż substancja ta zwiększa poziom nawodnienia skóry. Według dr Toma Mammone, Wiceprezesa ds. Fizjologii Skóry i Farmakologii w Grupie Estée Lauder Companies: „Bioenzym z aloesu został przetestowany na skórze pod kątem właściwości nawadniająco-nawilżających. W następstwie badań in vitro doszliśmy do wniosku, że obróbka enzymu z aloesu doprowadziła do znaczącego wzrostu poziomu kolagenu określonego typu.

Kolagen typu I to naturalnie występująca w skórze substancja, która wspomaga jej elastyczność i nawodnienie w wyniku wiązania cząsteczek wody. W miarę, jak się starzejemy, poziom kolagenu w skórze obniża się, co może prowadzić do utraty elastyczności, wiotczenia oraz pojawiania się zmarszczek. Pomagając skórze zwiększyć poziom kolagenu bioenzym z aloesu pozwala jej zatrzymywać wilgoć, gdyż cząsteczki wody wiążą się z kolagenem. Wespół z kwasem hialuronowym bioenzym z aloesu nawadnia skórę, dostarcza jej kojącej wilgoci i sprawia, że staje się jędrniejsza zarówno dla oka, jak i w dotyku.

Chroniąc skórę przed oddziaływującymi w ciągu dnia czynnikami odwadniającymi, które mogą ją przesuszać, Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator dostarcza jej życiodajnego nawodnienia i przywraca równowagę.

Poprzedni

Kobiety to lubią! Prezenty na Dzień Kobiet

Następny

Douglas & Kwiat Kobiecości

Zobacz również to: