fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

Śnieżnobiałe zęby są marzeniem wielu osób. Aby uzyskać taki rezultat, najlepiej zgłosić się do prywatnego gabinetu stomatologicznego.

Barwa zębów nie jest powiązana z ich kondycją. Co więcej, biel wcale nie oznacza, że zęby są zdrowe. To właśnie te, które naturalnie mają kolor beżowy, lepiej odpierają ataki bakterii i są mniej podatne na próchnicę. Wiele osób chce jednak zachwycać pięknym uśmiechem, dlatego decyduje się na wybielanie zębów, czyli na zabieg mający na celu nadanie im jaśniejszego koloru.

Jak wybielić swoje zęby?

Wybielanie zębów można wykonać w swoim domu, lecz również takie usługi może zaoferować praktycznie każdy prywatny gabinet stomatologiczny. Jaka opcja będzie lepsza?

Dostępne w sprzedaży pasty wybielające, płyny, żele i paski do domowego wybielanie są skuteczne, jednak efekt ich używania nigdy nie będzie aż tak dobry, jak ten uzyskany po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Dodatkowo, wybielanie zębów odbywające się pod okiem stomatologa to większe bezpieczeństwo oraz możliwość skorzystania z dodatkowych procedur, by rezultat był perfekcyjny.

Osobom chcącym zdecydować się na wybielanie zębów Kraków oferuje szeroką gamę gabinetów, w których można wykonać taki właśnie zabieg. Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie gabinetowe?

Dlaczego warto wybielić zęby u stomatologa?

Gabinetowe wybielanie zębów ma wiele zalet, dlatego dzisiaj decyduje się na nie coraz więcej osób, chociaż jest ono związane z wyższym kosztem niż procedury prowadzone w domu.

Przede wszystkim wybielanie zębów w gabinecie pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów. Stomatolodzy stosują specjalistyczne środki dedykowane do użycia profesjonalnego, które cechują się wyższymi stężeniami substancji wybielających. Wobec tego można wtedy osiągnąć bardziej spektakularny efekt.

Druga, wspomniana już powyżej kwestia, to większe bezpieczeństwo. Przed zabiegiem stomatolog sprawdzi stan jamy ustnej i będzie mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Również w gabinecie można wybielać zęby wieloma metodami, które mogą być dopasowane indywidualnie do konkretnego pacjenta, by pomóc mu w uzyskaniu najlepszych wyników.

Gabinetowe wybielanie zębów – metody

W gabinetach stomatologicznych można skorzystać z trzech głównych metod wybielania zębów, a mianowicie są to:

  • wybielanie nakładkowe
  • wybielanie lampą
  • wybielanie zębów martwych

Wybielanie nakładkowe

To metoda wybielania polegająca na stosowaniu nakładek na zęby, które wypełniane są specjalnym żelem o właściwościach wybielających. Nakładki przygotowywane są na podstawie wycisków pobranych od pacjenta, dlatego są indywidualnie dopasowane do jego łuków zębowych. Wybielanie prowadzi się wtedy w domu, według zaleceń stomatologa. Najczęściej trwa ono około 14 dni.

Pacjentom chcącym wybrać takie wybielanie zębów Kraków oferuje wiele gabinetów, które mogą przeprowadzić taki zabieg. Ceny są bardzo atrakcyjne – rozpoczynają się już od około 600-800 złotych.

Wybielanie lampą

Druga opcja to wybielanie lampą. Takie wybielanie zębów daje rezultaty widoczne od zaraz, dlatego też można cieszyć się nimi od razu po wyjściu z gabinetu. Zabieg polega na naświetlaniu zębów pod specjalną lampą.

Zainteresowanym skorzystaniem z tej metody wybielanie zębów Kraków także zapewnia dostęp do najlepszych gabinetów, gdzie można wykonać taką procedurę. Ceny wynoszą wtedy zwykle od 1000 złotych wzwyż.

Wybielanie zębów martwych

Warto wskazać, że wybielanie zębów może być wykonane również po leczeniu kanałowym, gdy ząb zaczyna ciemnieć. Wtedy gabinet stomatologiczny może zaproponować zabieg polegający na wprowadzeniu do wnętrza zęba substancji wybielających – rezultaty są bardzo dobre często już po pierwszej procedurze, lecz niekiedy trzeba wykonać ją parokrotnie.

Poprzedni

Napędzamy nowy transport

Następny

TARTE w perfumeriach SEPHORA w Polsce!

Zobacz również to: