fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Skóra atopowa to dość często spotykany problem dermatologiczny. Szacuje się, że na atopowe zapalenie skóry (AZS) cierpi około 20% światowej populacji, przede wszystkim mieszkańcy Europy i Stanów Zjednoczonych. Przebieg choroby jest różny w zależności od stopnia jej zaawansowania. Jednym z najważniejszych elementów terapii jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków lub preparatów do skóry atopowej. Z myślą o niej powstała linia Allergoff® Atopy. W jej skład wchodzą: Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych, Barierowa oliwka do kąpieli leczniczych oraz Powlekająco barierowy krem do twarzy i ciała.

Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych Allergoff® Atopy to wyrób medyczny, bogaty w składniki, które powlekają wrażliwą skórę, tworząc na niej nawilżająco-natłuszczającą barierę ochronną. Powstały w ten sposób film łagodzi objawy związane z przebiegiem dermatoz różnego pochodzenia takie jak: świąd, pieczenie i ogólny dyskomfort.

Emulsja wspiera naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki zawartości mocznika i naturalnych olejów łagodzi uczucie suchości i świądu po kąpieli. Zawiera w swoim składzie jedynie łagodne surfaktanty, dlatego nie tylko nie niszczy naturalnego płaszcza ochronnego naszej skóry, a dzięki obecności substancji tłuszczowych (m.in. olejowego kompleksu Omega plus) wspomaga także jego odbudowę. Zawarte w emulsji prebiotyki przyczyniają się do wytworzenia odpowiedniego mikrośrodowiska skóry i ograniczają rozwój niekorzystnej flory bakteryjnej.

Jak myć skórę z zaburzeniami funkcji barierowych?

Wiele dostępnych na rynku środków do mycia ciała zawiera w swoim składzie szkodliwe związki powierzchniowo czynne, które naruszają naturalną barierę lipidową, przez co podrażniają i wysuszają skórę. Jest to szczególnie groźne dla osób ze skórą suchą, wrażliwą oraz osób zmagających się z różnego typu dermatozami. Objawy wielu chorób skóry, jak na przykład uczucie suchości, podrażnienie, świąd, wynikają z zaburzenia prawidłowej funkcji barierowej skóry, wynikającej m.in. ze zbyt małej produkcji ceramidów (naturalnych lipidów) zawartych w warstwie rogowej naskórka. W konsekwencji dochodzi do nadmiernej utraty wody z powierzchni skóry. Stosowanie codziennych kąpieli leczniczych mających na celu łagodne przemywanie skóry atopowej jest zalecane jako wspomaganie leczenia zasadniczego dermatoz, a także jest niezwykle ważne dla powodzenia terapii i komfortu pacjenta. Jednym z najważniejszych elementów leczenia uzupełniającego jest eliminowanie objawów suchości skóry, poprzez zastosowanie produktów barierowych o właściwościach nawilżająco-zmiękczających.

Preparaty z linii Allergoff® Atopy mogą być stosowane już od pierwszego miesiąca życia.

Emulsję można polecić:

• do codziennych kąpieli dla osób ze skórą wrażliwą, suchą,
• jako uzupełnienie zasadniczej terapii atopowego zapalenia skóry (AZS) dzieci i dorosłych,
• w celu łagodzenia objawów innych dermatoz, takich jak: łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry,
• w celu wzmocnienia bariery ochronnej skóry bardzo suchej i wrażliwej (u dzieci od 1-go miesiąca życia, osób starszych).

Wyroby linii Allergoff® Atopy nie zawierają: parafiny, substancji zapachowych, barwników, parabenów.

W składzie Barierowej emulsji Allergof® Atopy znajdziemy unikalne składniki.

DEFENSIL® – PLUS – zawiera: olej z nasion czarnej porzeczki, wyciąg z kardiospermum zielonego, koncentrat oleju słonecznikowego, który chroni uszkodzoną barierę skórną, łagodzi uczucie podrażnienia, suchości i świądu skóry.

Olejowy kompleks OMEGA PLUS – kryją się w nim dobroczynne kwasy tłuszczowe z nasion słonecznika, kukurydzy, sezamu, oliwy z oliwek i oleju makadamia, które wspomagają odbudowę naturalnego płaszcza ochronnego skóry.
Prebiotyki – składnik jest mieszaniną naturalnych polisacharydów inuliny oraz gluko-oligosacharydu, które wspomagają rozwój fizjologicznej flory bakteryjnej skóry, a tym samym ograniczają rozwój flory patogennej.

Mocznik – intensywnie nawilża skórę. Jest jednym z głównych składników Naturalnego Czynnika Nawilżenia – NMF (Natural Moisturizing Factor). NMF chroni płaszcz lipidowy odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej.

Sposób użycia:

• W czasie kąpieli nanieść emulsję na wilgotną skórę.
• Po kąpieli skórę należy delikatnie osuszyć ręcznikiem – przykładając ręcznik, nie pocierając.
• Po kąpieli zalecane jest dodatkowe zastosowanie Allergoff® Powlekająco barierowego kremu do ciała.

Substancje główne: mocznik, trójgliceryd kaprylowo-kaprynowy, oliwa z oliwek, erucynian oleilu, inulina, alfa-glukan, oktylododekanol, olej z pestek czarnej porzeczki, olej słonecznikowy, ekstrakt z kardiospermum zielonego, olejowy kompleks Omega Plus (olej słonecznikowy, olej kukurydziany, olej sezamowy, olej z orzechów makadamia, oliwa z oliwek).
Substancje pomocnicze: woda, propanodiol, wersenian dwusodowy, benzoesan sodu, guma ksantanowa, 1,2-heksanodiol, kwas mlekowy, alkohol cetearylowy, stearynian glicerolu, cytrynian stearynianu gliceryny, distearynian pentaerytrytylu, kopolimer kwasu akrylowego i alkilometakrylanu o długości łańcucha C12-22, PEG-8, tokoferol, palmitynian askorbylu, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, ekstrakt z liści rozmarynu, lauroilosarkozynian sodu, kokamidopropylobetaina, wodorotlenek sodu.

Opakowanie – 250 ml (tuba)

Cena – ok. 35 zł

Producent: ICB Pharma

www.allergoff.pl

Allergoff® Atopy to innowacyjna linia kosmetyków bez parafiny. Parafina jest podstawowym składnikiem wielu preparatów do pielęgnacji skóry. Jest substancją ropopochodną, która w rzeczywistości tworzy na skórze powłokę zaburzającą jej prawidłowe funkcjonowanie. W odróżnieniu od olejów naturalnych parafina nie zawiera żadnych właściwości odżywczych oraz blokuje wchłanianie się innych składników. Przy dłuższym stosowaniu przyczynia się do zwiększonej produkcji sebum, powstawania zaskórników, sprzyja namnażaniu bakterii beztlenowych i doprowadza do przesuszenia skóry.

Poprzedni

GOLDENBOX No.18 - luksusowa pielęgnacja dla każdego

Następny

Kolaże na pierwsze chłody

Zobacz również to: